آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای تعمیر تلفن بیسیم Microtel KX-TC2696D2CID

P4RS4

کاربر
2012-04-04
6
13
با عرض سلام

دوستان من تلفن بیسیم microtel KX-TC2696D2CID دارم که قدیمه اما اصل ژاپن خیلی ازش راضی بودم در حالتی که انتن بیس بالا بود تا 100 متر راحت جواب میداد اما چند وقت پیش گوشی افتاد زمین و شکست و دل و رودش ریخت بیرون رفتم یک تلفن بیسیم جدید بگیرم اما با دیدن قیمت های بالا پشیمون شدن تصمیم گرفتم همین تلفن تعمیر کنم بردم پیش چند تعمیر کار گفتن این دیگه تعمیر شدنی نیست همه جاش شکسته خلاصه سرتون درد نیارم رفتم یک چسب قطره خریدم افتادم جونش تونستم گوشیو سره هم کنم اما قسمت الکترونیک به ترتیب کار های که کردم میگم:

1- بلندگو شکسته بود روش نوشته نبود چند اهم هست رفتم یکی جدید 32اهم 25 وات گرفتم صداش خوبه کار میکنه ( اگه اهم بلنگو اشتاه هست بگین در ضمن مثبت منفیش معلوم نبود سیمشو هر تو حالت لحیم کردم دیدم کار میکنه لطفا روش معلوم کردن مثبت منفی بلندگو اگه میشه توضیع بدین)

2- کابلی که مدار به پشت قسمت شماره گیر وصل میکرد قطع شد که با بد بختی لحیم کردم

3- قسمت شماره گیر کثیف و چرب بود که بردشو با اسپره NAHID dry lubricant 600 تمیز کردم و دکمه هاشو با مایع ظرفشویی شستم ( قبلا دکمه هاش خوب عمل نمیکرد اما الان با یک اشاره میگیره)

4- مدار اصلیش هم کثیف بود با اسپره خشک NAHID dry lubricant 600 شستم

اما حالا بعد بستم گوشی مشکل زیر دارم :

1- ال سی دیش کامل روشن نمیشه و نوشته های روش خوانا نیست ( لطفا توضیح بدین که آیا ال سی دی این مدل گوشی در بازار موجود هست یا نه ):ambivalence:

2- تماس گوشی با بیس بر قرار میشه اما صدای میکروفن کار نمیکنه رفتم یک میکروفن خازنی جدید گرفتم اما بازم صدا نمیره ولی از بلندگو صدا میاد :apologetic:

3- مشکل اخر هم اینکه بعد از 6متر دور شدن از دستگاه اصلی صدای نویز شدید میاد یعنی برد گوشی کم شده بیشتر از 6 متر خیلی صدا نویز داره اما قبلا تا 30 متر صدا صاف و بدون نویز بود ( آیا سیم پیچ های گوشی باید تنظیم بشه ؟داخل مدار چند تا سلف با هسته زغالی داره لطفا راهنمایی کنید) :sadwalk:

دوستان من از نظر فنی زیاد وارد نیستم لطفا طوری توضیح بدید که متوجع بشم در زیر چنتا عکس از تلفن و مدار براشون میزارم

تنها امیدم به شما هست لطفا کمکم کنید :69000000:

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام
دوست عزیز اول توصیه من به شما اینه که از تعمیر این تلفن دست بکشید
1.مثل اول نمیشود چون به احتمال زیاد آی اف ها مورد پیدا کرده
2.نبودن قطعاتی مثل ال سی دی و کریستال ............ و نداشتن امکاناتی مثل وسایل مورد نیاز برای نصب - تنظیم و تعمیر
ولی با این شرایط به خاطر زحمتی که کشیدین نظرم و میگم
3.منظورت از بلندگو اگه اسپیکر گوشی معمولا 0.5 وات و 32 اهم یا ........است
4.ال سی دیش فکر نکنم موجود باشه باید از برد اوراقی بگیری......... یا فلت از برد جدا شده یا اسیب دیده یا خود ال سی دی ضربه خورده
5.برای این عیب میکرفون هم دنبال قحطی در مدار بگرد حتما در اثر ضربه پایه ای از برد جدا شده
6.این ایراد میتونه از آی اف باشه یا ای افها قحط شدن یا از تنظیم خارج شدن مخصوصا آی اف مربوط به پایه 8 آی سی 3361 یا آی سی مشابه

علـــــــــــی یارت

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام وتبریک بخاطر پشتکار شما گفتنی ها را استاد عزیز باینری گفتند اما شما بخاطر ضربه معمولا کریستال مشکل پیدا میکند وال سی دی هم نوار فلت زیر ان جدا میشود که چسباندن ان برایتان مشکل است اما بهتر است یک گوشی سیار هم کانال تهیه کنید منظور از هم کانال یکی بودن شماره کریستال گوشی ومادر است که معمولا روی ان نوشته وتوی لاله زار تعمییر کارا دارند میتونی تهیه کنی موفق باشید

بالا