آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: کار نکردن موتور یخچال بعد از یک دقیقه

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
سلام دوستان من یه یخچال خونگی دارم فکر کنم 10 فوت دو در یکی جای یخدان و در پایین هم فریز هستش اسم یخچال مولد هستش البته مال حدود 15 سال پیش هستش دیروز یهو دیگه موتور کار نکرد و وقتی که دوشاخه برق یخچال رو از پریز می کشیدم و دوباره میزدم حدود یک یا دو دقیقه کار میکرد بعد دوباره موتور خاموش میشد و روشن نمی شد باز دوباره پریز رو می کشیدم و میزدم روشن نمی شد حداقل باید 10 دقیقه صبر می کردم دوباره پریز رو وصل کنم تا دوباره به مدت 1 دقیقه کار کنه البته من ترموسات رو هم باز کردم و یکسره کردم باز موتور کار نمی کنه ممنون میشم راهنمایی کنید الان دو روزه یخچال نداریم مرسی از کمک شما دوستان

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
سلام دوستان عزیز من عرض کردم یخچال مال 15 سال پیش هستش ارمش کننده شده فقط میدونم مولد بوده حالا همین طوری حدس بزنید ما هم زیاد ناشی نیستیم فقط بگید اون قسمتی که به موتو چسبیده به غیر از رله چی داره

میرچولی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-12-03
507
5,672
شهرستان سبزوار
سلام دوستان عزیز من عرض کردم یخچال مال 15 سال پیش هستش ارمش کننده شده فقط میدونم مولد بوده حالا همین طوری حدس بزنید ما هم زیاد ناشی نیستیم فقط بگید اون قسمتی که به موتو چسبیده به غیر از رله چی داره

سلام دوست عزیزرله را که میشناسی برای برقراری جریان برق درهنگام راه اندازی به سیم پیچ استارت میباشد.
اما قطعه دیگری کناررله به بدنه موتور توسط فنر چسبیده که آورلود نام دارد وظیفه آورلودقطع جریان برق درمواقعی که به دلیل ضعف برق یا فشار گاز در سر پیستون موتورراه اندازی نشود بکار میرود.به هردلیل اگر موتور جریان بکشد این عمل آورلود اتفاق می افتد وداخل آورلود مقاومت حرارتی یا PTC به کاررفته که این مقاومتها درابتدا که سرد هستند جریان ازآن عبور میکند.ولی آگر جریان عبوری زیاد باشد باعث گرم شدن مقاومت ودر نتیجه قطع جریان میشود.وپساز سرد شدن مجددا"به کار می افتد.
به احتمل زیاد کمپسور یخچال شما معیوب شده ولی ممکن است که اگر رله قطع نشود این مشکل بروز کند لذا اگررله موجود دارید آنرا جایگزین کنید واگر موجود نیست همان رله را بابنزین یا تینر شستشو داده ومجددا"تست کنید. دقت فرمایید اگر پایه های کمپرسور سولفاته یا سیاه وکثیف شده است باسمباده تمیز کنید.موفق باشید

آخرین ویرایش:

علی 222

کاربر
2014-06-19
57
59
طارم زنجان
سلام کمپرسور قسمت مکانیکیش گیرپاچ کرده باتعویض کمپرسور و لوله مویی وشارز گاز مشکل حل خواهد شد.

بالا