آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در خواست راهنمائی جهت موازی کردن باطری دو عدد پاوربانک

mohammadjanam

کاربر
2023-04-11
12
4
اصفهان
سلام اساتید محترم بنده دو عدد پاوربانک یک مدل دارم شبیه بهم میخواستم بدونم میتونم باتری یکیشون رو با باتری اون یکی سری بکنم؟ آیا باعث سوخت بوردش نمیشه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
820
1,383
سلام اساتید محترم بنده دو عدد پاوربانک یک مدل دارم شبیه بهم میخواستم بدونم میتونم باتری یکیشون رو با باتری اون یکی سری بکنم؟ آیا باعث سوخت بوردش نمیشه

سلام
اگر منظور شما موازی کردن است تا آمپر پاور بانک افزایش یابد؛ با توجه به دستورالعمل شارژ باطری‌های پاور بانک و حساسیت شارژ اینگونه باطری‌ها، بطور معمول نمی‌توان تعداد سل باطریها را افزایش داد؛ مگر آنکه طراحی بگونه‌ای باشد که آیسی شارژ قابلیت چنین افزایشی را داشته باشد؛ البته به دلیل طراحی‌های اقتصادی سازندگان، حداقل به شخصه تا بحال چنین چیزی ندیدم.

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
350
895
در صورت موازی کردن باتری ها هیچ اتفاقی نمی افته به شرط کاملا هم ولتاژ بودن هر دو باتری مثلا ۴٫۲ولت باشند اتفاقی که میافته دوبرابر زمان شارژ بیشتر میشه و دوبرابر بیشتر میتونه شارژ کنه سری کردن باتری باعث سوختن مدار میشه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
505
1,002
با سلام . شما تو نت یه سرچ ساده می کردید جواب سوالتون به طور کامل پیدا میشد. هیچ وقت به یک ابزار قانع نباشید
پاسخ سوال شما : کلا برای سری یا موازی کردن باتری ها از هر نوعی پیشنهاد میشه که مشابه باشن در حدی که معمولا از سری های که در کارخانه پشت سرهم تولید شده یا در یک پک قرار دارند انجام بشه. باز در همین توصیه ها که داخل دفترچه های راهنمای دستگاهها نوشته و در مقالات بهتره درصورت خرابی یک عدد باتری بقیه باتری های سری یا موازی حتما تعویض بشن
در این نمونه خاص البته اهمیت بشتریه اول از سالم بودن دو باتری مطمئن باشید هر دو رو جداگانه شارژ کنید مدت زمان شارژ شدن از یک ولتاژ مشخص رو زمان بگیرید باید نسبتا برابر باشن وگرنه بعدا باعث خرابی همدیگر میشن و بعد از 24 ساعت میزان تخلیه شدن شون رو اندازه بگیرید (بدون متصل بودن به مداری) همچنین چند مورد دیگه هم از جمله مقاومت داخلی و ... هستن که اهمیت دارن اما میشه از چشم پوشی کرد
من چندین پاور بانک رو باز کردم همه به صورت موازی هستند چون مدار شارژ سری پیچیدگی بیشتری داره و بعد با مبدل ولتاژ افزایش میدن
به هر حال زمان متصل کردن حتما ولتاژ ها کاملا یکسان باشن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا