آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

وظیفه Water Pressure Switch در پکیج های دیواری ؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,697
176,898
iRanTK.iR
درود

یک پکیج دیواری مکس الایت از محصولاتی که گارانتی گلدیران دارند ، دارم که ظاهرا یک سویچ به شکل زیر داره که خراب هست ( واقعا آشغال هست ، توصیه می کنم نخرید ) :

water pressure switch.JPG

قطعه رو پر از چسب هل کردم اما باز هم از یک جاییش آب میده ؟

در هر صورت فعلا به جای قطعه یک پیچ فلزی که دورش پر از نوار تفلون هست گذاشتم و سیم هایی که بهش متصل بود رو به هم وصل کردم و پکیج در حالت تابستانی که فقط مصرف آب گرم هست داره کار میکنه ، اما در حالت زمستانی فشار آب بالا میره و نمیشه در این حالت از پکیج و حالت زمستانی استفاده کرد .

این قطعه ای که در این پکیج استفاده شده کاملا پلاستیکی هست و ظاهرا نمونه های فلزی هم در پکیج های دیگه استفاده شده ؟

داخل بازار اسم قطعه چی هست و از چه نمونه ای می تونم به جاش استفاده کنم ؟

ضمنا چطوری میشه این قطعه رو از روی مدار حذف کرد ؟

ظاهرا یک سویچ هست که با فشار آب قطع و وصل میشه ....

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.png

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,697
176,898
iRanTK.iR
درود

دوستان کسی میدونه مشابه این قطعه رو از کجا میشه پیدا کرد ؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,697
176,898
iRanTK.iR
درود

یکی از همکاران زحمت کشید از تهران از یکی از نمایندگی ها برام تهیه کرد ، در بازار به پرشر سویچ معروف هست :

پرشر سوئیچ آب پکیج :

وظیفه در پکیج :

فشار آب مدار گرمایش را کنترل می کند .

عملکرد داخلی پرشر سوئیچ آب :

پرشر سوئیچ آب در تمام مراحل کاری پکیج مدار آن کنترل می شود و در صورت کمبود فشار آب مدار گرمایش مدار پرشر سوئیچ آب باز می شود و اجازه ادامه مراحل بعد را نمی دهد .

در صورتی که فشار آب مدار گرمایش بالاتر از 0.6 باشد مدار پرشر سوئیچ آب بسته می شود و پکیج به کار خود ادامه می دهد .

نحوه تست پرشر سوئیچ آب :

در صورتیکه فشار آب مدار گرمایش نرمال باشد (بیشتر از 0.6 بار باشد)با اهم متر مدار برق پرشر سوئیچ را کنترل می کنیم اگر مدار بسته باشد پرشر سوئیچ آب سالم وگرنه خراب است .

در صورت معیبوب بودن ( نشانه خرابی قطعه ) :
پکیج هیچ عکس العملی نشان نمی دهد و در مرحله اول باقی می ماند .

محل نصب پرشر سوئیچ آب :

در مسیر آب شوفاژ قبل یا بعد از مبدل قرار دارد .

maxElite.jpg

پیوست‌ها

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,697
176,898
iRanTK.iR
درود

یعنی واقعا این پکیج هایی که شرکت گلدیران آورده و گارانتی کرده نوبر هستند !

پرشر سویچ نو بعد از دو روز کار شروع کرد به آب دادن .........

مجبور شدم بازش کنم ، داخلش یک دیافراگم محدب بود که با فشار آب به سمت مقابل فشار میخورد و باعث می شد تا سویچ فشار بخوره و اتصال کنه ، یک فنر هم داشت که بعد از کم شدن فشار آب دیافراگم رو به سر جای اولش بر می گردوند ....

اطراف دیافراگم رو با چسب مزدای خاکستری پر کردم و سر جاش گذاشتم و اطراف خود پرشر رو هم چسب هل زدم و یک روز کامل گذاشتم کنار تا خشک بشه ...

امشب هم میخوام ببندمش ببینم درست میشه یا نه ؟

یکی از اقوام هم پکیج پایونر داره با گارانتی گلدیران یکسره خراب هست ... هر پکیجی خواستید بخرید ... فقط پکیج های گارانتی گلدیران نخرید ....

برای همین سویچ با شرکتش تماس گرفتم میگه از نمایندگی هامون تهیه کنید ، با نمایندگیش داخل شهرستان محل سکونتم تماس گرفتم ، میگه باید از شرکت بگیرم که شرکت هم فعلا موجود نداره ! این هم خدمات پس از فروش ....

maxElite.jpg

Pressure Switch.jpg

Pressure Switch Glue.jpg

بالا