آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نویز بسیار شدید در شب برای دوربین مداربسته

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
سلام وقت بخیر

بنده یک پروژه رو عملی کردم که فاصله 200 متری از دی وی ار همه چیز درست اصولی و از بهترین جنس ها استفاده شده
دوربین و دی وی ار از برند دهوا هستش
آدابپتور بسیار با کیفیت پای دوربین نصب شده
در روز کیفیت عالی بدون هیچ اسکال اما در شب تصویر با نویز بسیار زیاد هستش چه در حالت خاموش بودن دید در شب و چه در حال روشن بودن دید در شب
نویز به حدی زیاد بود که تصویر قابل رویت نبود
بنده 6 تا ادابپتور تعویض کردم دو بار دو سر bnc تعویض کردم هیچ تغییر نکرد خسته شدم انقدر کم باکس رو باز و بسته کردم
ب هر روی بنده شک به تخلیه بار کردم یعنی نول شبکه برق بنده گویا ضعیفه از اونجا ک چاه ارت داشتم کابل کشی کردم و تست کردم 90 درصد نویز از بین رفت وقتی ارت رو به نول برق متصل کردم

سوال اینجاست بنده دیدم همکارانی تا فاصله 300 متر هم دوربین وصل کردن و اداپتور پای دوربین وصل کردن، چرا فقط برای بنده جنین مشکلی پیش امده
برای حل این مشکل شما چه راهحلی دارید
واقعا خیلی عجیبه ک فقط در شب ضعف نول هست

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
470
1,029
تهران
سلام
دوست عزیز چون بنا به گفته خودتون از کابل و آداپتور خوب استفاده کردین احتمال ضعف جریان پاور در حین روشن شدن Ir(اضافه شدن یک آمپر) دوربین منتفیه.تنها احتمالی که وجود داره منبع نویزه که شب روشن میشه،شما تو مسیر هاتون چک کنید شاید لامپ یا پرژکتوریا دزدگیر و سنسورهاش رو روشن میکنن که به اصطلاح برق دزدی داره و به جایی پیچ شده که با بدنه دوربینها یا دی وی آر تداخل داره.هر وقت که رفتین چک کنید و حتما بپرسید که شبها کجا و چه چیزهایی روشن میشن.سعی کنید اگر دوربینها به آهن یا فلز پیچ شده حتما عایق کنید و اگر هنگام خرابی مراجعه کردین اولین کار تک تک دوربینها رو از پشت دی وی آر خارج کنید تا منبع نویز رو زودتر پیدا کنید،

آخرین ویرایش:

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
سلام
دوست عزیز چون بنا به گفته خودتون از کابل و آداپتور خوب استفاده کردین احتمال ضعف جریان پاور در حین روشن شدن Ir(اضافه شدن یک آمپر) دوربین منتفیه.تنها احتمالی که وجود داره منبع نویزه که شب روشن میشه،شما تو مسیر هاتون چک کنید شاید لامپ یا پرژکتوریا دزدگیر و سنسورهاش رو روشن میکنن که به اصطلاح برق دزدی داره و به جایی پیچ شده که با بدنه دوربینها یا دی وی آر تداخل داره.هر وقت که رفتین چک کنید و حتما بپرسید که شبها کجا و چه چیزهایی روشن میشن.سعی کنید اگر دوربینها به آهن یا فلز پیچ شده حتما عایق کنید و اگر هنگام خرابی مراجعه کردین اولین کار تک تک دوربینها رو از پشت دی وی آر خارج کنید تا منبع نویز رو زودتر پیدا کنید،

سلام وقت بخیر همکار عزیز
تمام موضوعاتی که شما میفرمایید رو کلی تست کردم
بله در مسیر چندین پروژکتور هست که در هنگام شب روشن میشه این اختلال به وجود میاد

به هر روی تصمیم گرفتیم نویز گیر تهیه کنیم دیدم منطقی نیست خیلی گرون در میاد
اما با اضافه کردن ارت به مسیر نول مشکل کمی حل شد بیشتر از 90 درصد شاید اما خب سیستم ارتینگ منزل نباید به نول شبکه متصل بشه ممکل مشکلات دیگه ای به وجود بیاره
به نظرتون اگر پای دوربین میل ارتینگ کاپر باند کار کنم خوبه؟
مشکل رفع میشه ؟

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
470
1,029
تهران
سلام
بعید میدونم جواب بده،از ساده ترین راه شروع کنید،اول تک تک پرژکتورهارو روشن کنید شاید بتونید منبع نویز رو پیدا کنید،بعد پایه دوربینها اگر به آهن پیچ شده رو عایق کنید.بی ان سی هارو آزاد کنید و بدنه هرکدومشون رو با بدنه دی وی آر ولت بگیرید

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
470
1,029
تهران
سعی کنید جاهایی که کابل از نزدیک برق مخصوصا برق آسانسور و لوازم روشنایی ترانس دار (درایور دار) و مشکوک رد شده حتما از لوله فلکسی که فنر آهنی باشه استفاده کنید.

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
436
1,115
55
کبودراهنگ همدان
با سلام، یه بار این مشکل برای پروژه بنده زاده هم پیش آمده بود که در کار دوربین هستن، روزا تصویر عالی بود، شبا تصویر نویز داشت!
با تعویض 2 عدد آداپتور های پای دوربین درست شد.به ظاهر آداپتور و برندش نگاه نکنید ، پیشنهادم اینه که عملا تست کنید.
LAMP1.png
برای مثال اگه یه آداپتور 12 ولت 2 آمپر تونس یه لامپ راهنمای پراید را روشن کنه و لامپ چشمک نزنه آداپتور خوبیه!
بعضی از دوستان هم اظهار میداشتن بعد یک ماه ، هارد دی وی آر از کار می افتد و عیوب معمولا بصورت شناسایی نشدن هارد و یا ضبط نشدن تصاویر هویدا می شود
برا اینکار هم آداپتور DVR را با 2 الی 3 لامپ راهنمای پرایدی آزمایش کنید . حتی آداپتورهای که بغل دستگاه همرا با کارتن ارائه می گردد . ضعیف بوده و باعث نویز در تصاویر می گردد . مگه اینکه از پاور سویچ های باکس فلزی استفاده شود . امیدوارم این تجربه به کارتون بیاد

آخرین ویرایش:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
با سلام و سپاس از همه دوستان و بزرگواران عزیز که مطالبی فرمودند
پاورهای سوییچینگ اکثرا نویز روی تصویر دوربینها میندازن مخصوصا اوناییکه تولید داخلن حالا میخاد تو پروژکتور بکار رفته باشن یا برق دوربین و DVR فراهم کرده باشن
کابل خوب خیلی مهمه که نویز اطراف روش تاثیر نزاره
کابلهای ترکیبی یکم برای همچین فاصله ای ضعیف هستن باید از کابلهای کواکسیال استفاده بشه که سودن جزو کابلهای خوب هست و جواب میده
البته یه سری کابلها هم هستن که دوفویل هستن ولی بخاطر تقاضای کم بازار بصورت حلقه ای فروخته میشه تو همچین پروژه های حساسی که دستگاه برند استفاده کردن و هزینه براشون مهم نیست اونو استفاده کنین نتیجه خیلی خوبی میگیرین هم کارتون خوب جلوه میکنه هم دیگه هر ساعت لازم نیست برید پای دستگاه و چک کنید
در این پروژه هم یا باید منبع نویز رو پیدا و حذف کنید یا اگه امکان حذفش نیست کابل رو تعویض کنید
موفق باشید

بالا