آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: نمایش پیغام "you need to format the disk in drive G: before you can use it" هنگام اتصال رم میکرو اس دی

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان این پیغام برای چی داده میشه؟
باید چیکار کرد ؟
اگه داخل رم یا فلش مموری اطلاعات باشه باید چیکار کرد؟
الان یه میکرو اس دی 2 گیگ دارم که این پیغام رو میده.توش اطلاعات هم دارم.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان این پیغام برای چی داده میشه؟
باید چیکار کرد ؟
اگه داخل رم یا فلش مموری اطلاعات باشه باید چیکار کرد؟
الان یه میکرو اس دی 2 گیگ دارم که این پیغام رو میده.توش اطلاعات هم دارم.

دوست عزیز شما ابتدا برای رفع این مشکل توسط رم ریدر رم را به کامپیوتر متصل کنید و تمام اطلاعات ان را در داخل کامپیوتر کپی کنید و سپس رم را توسط کامپیوتر فرمت کنید و اطلاعات کپی شده نیز توسط کامپیوتر ویروس کشی شود و سپس دوباه ان اطلاعات را توسط رم ریدر داخل رم کپی کنید بعد می توانید از رم استفاده کنید در ضمن نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست عزیز شما ابتدا برای رفع این مشکل توسط رم ریدر رم را به کامپیوتر متصل کنید و تمام اطلاعات ان را در داخل کامپیوتر کپی کنید و سپس رم را توسط کامپیوتر فرمت کنید و اطلاعات کپی شده نیز توسط کامپیوتر ویروس کشی شود و سپس دوباه ان اطلاعات را توسط رم ریدر داخل رم کپی کنید بعد می توانید از رم استفاده کنید در ضمن نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

سلام دوستم :)
آخه مشکل اینه کهپوقتی میخوای بری توی رم این پیغام رو میده.
الان چطوری اطلاعاتو کپی کنم که :)

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست عزیز با زدن کلید f8 وارد محیط سیف مود شوید و تست کنید
داخل سیف مود هم نمیشه پاردش شد
پیغام فرمت دیسک میده که بالا کاملشو نوشتم.
08069916185054090088.jpg
10952423450676626873.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان اصلا نمیشه فرمت کرد
من میخوام بدونم این پیغام برای چی میاد و ایا کاری میشه کرد؟
یکبار یه مشتری یه رم اس دی 8 گیگ اورد که کلی عکس داشت توش ولی این پیغام رو میداد.
میخوام بدونم هیچ راهی نداره که بشه اطلاعات رو برگردوند و رم رو احیا کرد؟
با acronis و SD formater فرمت نشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis

treegp

کاربر
2010-12-11
2
10
کسانی که مشکل bad sector یا forgot format براتون پیش اومده و با اتصال فلش مموری پیغام Format Disk میاد، کافیه با یه نرم افزار کوچولو و سبک و به روشی که در زیر میگم مراحل رو پیش برید و حتی یک بایت از اطلاعاتتون هم از دست ندید:

1- این فایل رو از لینک زیر بگیرید. (حجم: کمتر از 2 مگابایت) و پسوورد فایل: treegp

کد:
www.mediafire.com/download/fjl55v8ti26t0t0/Setup.rar

2- نرم افزار رو نصب و باز کنید.

3- توی محیطش دیسک هایی که به رایانه متصل هستند رو میتونید ببینید. (از جمله فلشتون که فنا شده)

4- روی فلش راست کلیک کنید و Scan رو بزنید.

5- یکی از متد های scan رو انتخاب کنید و تیک پایین پنجره رو هم کاری باهاش نداشته باشید، یعنی تیک نباشه. (شما واسه اینکه نتیجه مطلوب بگیرید گزینه سومی یعنی Thorough Scan رو انتخاب کنید)

6- یه مدت زور میزنه و تو بخش Found Partition پارتیشن مموریتون رو احیا میکنه، بدون کوچکترین مشکلی
7- وقتی که 100% شد عملیاتش، حالا روی پارتیشنی که تو بخش Found Partition پیدا کرده راست کلیک کنید و Mount As رو بزنید و بعد یه نام درایو براش انتخاب کنید (به دلخواه، مثلاً S)

8- تموم! حالا تمام فایل هاتون تو My Computer درایو S موجوده... همشو تو هارد کامپیوتر کپی کنید بعد با یکی از برنامه های Disk Management میتونید فلشتون رو فرمت کنید. (برای فرمت کردن بدون نرم افزار خاصی میتونید از پست بعدی استفاده کنید)

9- حالا فایلهاتون که تو رایانه ذخیره کردید رو دوباره به مموری انتقال بدید.

10- اگه تو مرحله 6 و تو قسمت Found Partition چیزی پیدا نشد، مموری رو از سیستم جدا کنید و دوباره متصل کنید و مراحلو دوباره تکرار کنید.. (مموری رو حتماً حتماً حتماً به usb های پشت رایانه بزنید نه usb های جلو)

درصورت استفاده سپاسگذاری کنید.

treegp

کاربر
2010-12-11
2
10
اگر نخواستید در مرحله 8 از روش بالا از نرم افزار های Disk managment استفاده کنید، روش زیر رو پیش بگیرید:

1-واردcmd شوید:

win XP: start>Run>cmd>Enter
win 7: start>cmd>Enter

2-فرمان diskpart را تایپ و Enter کنید.

3-فرمان list disk را تایپ و Enter کنید تا حافظه های وصل شده به کامپیوتر شما نمایش داده شود.

4-فرمان # select disk را تایپ و Enter کنید(در نظر داشته باشید که # را با شماره عدد نمایش داده شده در بخش ۳ جایگزین کنید)

5-فرمان Clean all را تایپ و Enter کنید( در صورتی که این فرمان برای شما جواب نداد تمام مراحل را از اول شروع کنید و در این مرحله به جای Clean all فقط Clean را وارد و Enter کنید)

6-فرمان create partition primary را تایپ و Enter کنید.

7-فرمان select partition 1 را تایپ و Enter کنید.

8-فرمان active را تایپ و Enter کنید.

9-فرمان format fs=fat32 را تایپ و Enter کن
ید.(مدتی را صبرکنید تا ۱۰۰% شود)

10-فرمان assign را تایپ و Enter کنید.(کار شما به پایان رسید)

حالا می توانید به مرحله 9 از روش بالا بروید.

درصورت استفاده سپاسگذاری کنید.

بالا