آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذیه سوییچینگ

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
سلام خدمت همکاران
پل دیود منبع تغذیه ۳۰ آمپری بنده به شماره kbu 808 سوخته
میخوام بجای اون از ۴ تا دیود بابت یکسوسازی استفاده کنم

دیودهایی که موجود دارم
6a10 و همچنین In5404

میباشند لطفا یه مشاوره به من بدید آیا میتونم این دیودها را به صورت پل ببندم و برای تغذیه تابلوی روان استفاده کنم

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
دیود معمولی 6a10 هزار ولتی میباشد مارک mic

دیود in5404 هم 400ولت 3 آمپری میباشد

دیود پل اصلی پاور هم که kbu 808 بوده 800 ولت 8 آمپری میباشد

بابت جایگزین کردن آیا امکان پذیره؟

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. این کار اصولی نیست. 1N5404 ضعیفه ولی 6A10 قابل قبوله ولی چهار تای آن کنار هم بزرگ و جاگیر هستن و ممکنه با بدنه فلزی دستگاه اتصال کوتاه ایجاد کنند مگر اینکه با وارنیش حرارتی حسابی عایق کاری کنید. پیشنهاد می کنم از خودش استفاده کنید. اگر از پل دیود 8 آمپر 1000 ولت شانه ای KBU810 هم استفاده کنید مشکلی نداره. یازده و خرده ای هم قیمتش بیشتر نیست. اگر نمی خواین اینترنتی تهیه کنین مطمئنا از پاساژ دانشکده کرج می تونین تهیه کنین.

آخرین ویرایش:

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
درود. این کار اصولی نیست. 1N5404 ضعیفه ولی 6A10 خوبه ولی چهار تای آن کنار هم بزرگ و جاگیر هست و ممکنه با بدنه فلزی دستگاه اتصال کوتاه ایجاد کنند. پیشنهاد می کنم از خودش استفاده کنید. اگر از پل دیود 8 آمپر 1000 ولت شانه ای KBU810 استفاده کنید مشکلی نداره. یازده و خرده ای هم قیمتش بیشتر نیست.
مهندس نوید عزیز بابت پاسخ دهی خیلی ممنون هستم
مطمعنا قطعه خودش بهتره و حتما همون را جایگزین میکنم
ولی گاهی ناچار میشیم جهت کار راه اندازی استفاده کنیم
از اونجاییکه این دیودها معمولی هستن برایم سوال بود که آیا میتوان در ورودی تغذیه از این دیودها بابت یکسوسازی استفاده کرد یا خیر ؟
در این صورت طبق راهنمایی شما چیزی که درک کردم این بود که

6a10 قابل استفاده میباشد به شرطی که بتوان جاسازی کرد که با بدنه فلزی برخورد نکند
ممنونم

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
خواهش می کنم شما لطف دارید. اینکه از چهار دیود یکسوساز (مناسب از لحاظ توان و ولتاژ) که به صورت پل به هم بسته شده باشند به جای پل دیود پکیجی استفاده بشه مشکلی نداره. اصلا اگر دیده باشین در بعضی از منابع تغذیه سوئیچینگ، برد مدار چاپی برای هر دو حالت پکیجی و چهار تایی طراحی و ساخته شده و سازنده براساس موجودی این بخش رو جای گذاری می کنه.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
در جایگزینی قطعات باید به دیتاشیت هر دو قطعه را در نظر بگیریم .
در دیود های یکسوساز . باید جریان در بایاس مستقیم یکسان یا بیشتر باشه . اما در بایاس معکوس . به ولتاژ معکوس توجه کنیم .که باید از ولتاژ پیک تو پیک بیشتر باشه . در ولتاژ شهری 310 ولت است . باید از 400 ولت بالاتر در نظر بگیری .
در دیود6A10 جریان در بایاس مستقیم 6 آمپر است . وولتاژ در بایاس معکوس بیشتر از 400 ولت است . و به گفته آقا نوید مورد قبول است . در مورد جاگیری روی برد میتونی پایه های مثل پل دیود لحیم کاری کنی . و به صورت ایستاده استفاده کنی .
متشکرم

بالا