آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل کاهش سرما بعداز دوروز یخچال ویرپول

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
باسلام
یخچال فریزر ذکر شده بعد از اب شدن یخها .سرما خوب هست.اما بعد دو روز ک کار میکنه دیفراست نمیکنه تا یخها جلوی کانال رو باز کنه
المنت رو چک کردم کار نمیکرد مستقیم زدم.المنت عوض کردم با تایمر دیفراست
ولی باز همونطور هست نمیدونم چرا تایمر عقربشو علامت زدم بعد ی روز اصلا چرخش نداشته
خواهشا کمک کنید.تایمر نو هم اهرمش چرخشی نداشته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehrdada

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
سلام دوست عزیز
شما ترموفیوز و ترمودیسک را چک کردید؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehrdada

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با فرض اینکه سوکتهای تایمر را درست زده اید،ترموفیوز در حالت عادی باید جریان راعبور کند،ترمودیسک در دمای زیر12منفی جریان را عبور میدهد ودر دمای اتاق قطع است، مشکل شما تنها میتواند این دو باشد.نکته:در برخی مدلها برق موتور تایمر دیفراست از بین ترموفیوزو ترمودیسک گرفته میشود که دو این حال سوختگی یکی شان باعث عدم کارکردتایمر میشود،در این حالت ترمودیسک وفیوز داخل کپسولی مشترک اند ویک سیم ورودی ودو خروجی دارد.برای نمونه فریزر باکنشت اینگونه است

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
ممنون از شما اقای زبردست
ترمودیسک و فیوز رو دراوردم دیدم داخل همون بستش هم فیش مشترک ب دیسک میاد قطعه هم فیش فیوز قطع شده بودن.انگار زنگ زده بودن هردو حالت پوسیدگی داشتن .عوض کردم تا کار کنه بعد ببینم چی میشه
باتشکر

فرستاده شده از LT26ii

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
سلام منم یه فریزر ویرلپول دارم دقیقا همین مشکل و داره و بعد دوروز اواپراتور یخ میزنه.اواپراتور باز کردم این دوتا قطعه توش بود سمت چپی قسمت بالایی اواپراتور بود وقتی تست کردم اتصال بود و سمت راستی که تن لوله بسته شده بود ۲.۵ کیلو اهم نشون میداد
IMG_20230711_081953_546.jpg

سمت چپی که روکش مشکی داره ترمو دیسکه؟؟

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
88
180
سلام منم یه فریزر ویرلپول دارم دقیقا همین مشکل و داره و بعد دوروز اواپراتور یخ میزنه.اواپراتور باز کردم این دوتا قطعه توش بود سمت چپی قسمت بالایی اواپراتور بود وقتی تست کردم اتصال بود و سمت راستی که تن لوله بسته شده بود ۲.۵ کیلو اهم نشون میداد
مشاهده فایل‌پیوست 203179
سمت چپی که روکش مشکی داره ترمو دیسکه؟؟
سلام نه اون ترموفیوزه.ببینید روی بوبین تایمر 220 ولت رو دارید؟اگه ندارید مثلا حدودای 120 ولت هست یا المنت درست اتصال نداره و یا مشکل قطع ترموفیوزه بالفرض سالم بودن المنت
اگه 120 ولت رو تایمر بیاد کلا عملکرد یخچال و دیفراست از حالت نظم خارج میشه بعد باید کلا تایمر جدید کلا باید تایمر قبل مشابه باشه از نظر کنتاکت ها بوبین و... حتی باید تایمر رو باز کنید تیغه اتصال به کمپرسور و بوبین رو با نمونه قبل با هم بسنجید و با نقشه تطابق بدید..

بالا