آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل پریدن برنامه مایکروویو پاناسونیک مدلNN-S651WF

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
سلام
یک دستگاه ماکروویو دارم که مارکش پاناسونیک مدلNN-S651WF است در هنگام برنامه دادن و استارت را زدن لامپ مگنترون روشن میشود و بوین زیر گردان سینی می چرخد ولی بعد از چند لحظه برنامه ریست می شود و یا می پرد ممنون میشم راهنمایی کنید با سپاس از شما

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
پاسخ : مشکل پریدن برنامه مایکروویو پاناسونیک

سلام حسین آقای عزیز بله 3تا کلید پشت درب را چک کردم سالم بود

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

سلام
یک دستگاه ماکروویو دارم که مارکش پاناسونیک مدلNN-S651WF است در هنگام برنامه دادن و استارت را زدن لامپ مگنترون روشن میشود و بوین زیر گردان سینی می چرخد ولی بعد از چند لحظه برنامه ریست می شود و یا می پرد ممنون میشم راهنمایی کنید با سپاس از شما

به نام خدا
سلام دوست گرامی
منظور شما را از ریست میشه یا میپره متوجه نمیشم؟؟؟
اول بفرمایید تعمیر کار هستید ؟
[hide]الان وقتی دستگاه را استارت میکنید تایمر شروع به کار میکند دقت کنید دقیق بعد از چند ثانیه کار خاموش میشه یا استپ میشه؟
در این چند ثانیه صدای جیک جیک یا تک تک ضعیف یه گوش میرسه ؟
شما چه کارهایی انجام دادی[/hide]
اگر تعمیر کار نیستید خطرات تعمیرات مایکروویو را در نظر بگیرید
در خدمتم

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج

با سلام خدمت استاد عزیز علی آقای گل بله بنده از خطرات مایکروویو اطلاعات دارم و بنده تعمیرکار هستم
هنگامی که یک برنامه را انتخاب می کنم و استارت را میزنم سینی می چرخد و بعد از چند ثانیه به حالت استپ می کند صفحه نمایشگر خاموش نمی شود انگار کلید استپ را زدیم ممنون از راهنمایی شما

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

یه چیز شبیه های ولتاژ داره اونو چک کردی؟خرابی یا جرقه زدن داخل برد

به نام خدا
سلام دوست و همکار محترم حسین قائدی
تشکر از شما بابت پاسخ دهی در این بخش ولی لازمه کمی در این کار دقت کنید تا مسئولیت ناشی از کار و خطرات کاری این بخش شامل حال شما نشود
دوست عزیز لطفا اگر تجربه تعمیرات دارید اقدام به پاسخ دادن کنید دقیق و محکم ولی اگر تجربه ندارید از پاسخ دادن الکی و بی مورد پرهیز کنید
هم تاپیک شلوق نمیشود و هم این بنده خدا مشکلش حل میشه !!!
لازمه حتما این اطلاعیه را هم حتما مطالعه کنید !
تشکر از همکاری شما
انجمن تخصصی تعمیرکاران ایران | The First Electronic Forum in iRaN | تعمیرکار | tamirkaran| tamirkar

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

با سلام خدمت استاد عزیز علی آقای گل بله بنده از خطرات مایکروویو اطلاعات دارم و بنده تعمیرکار هستم
هنگامی که یک برنامه را انتخاب می کنم و استارت را میزنم سینی می چرخد و بعد از چند ثانیه به حالت استپ می کند صفحه نمایشگر خاموش نمی شود انگار کلید استپ را زدیم ممنون از راهنمایی شما

به نام خدا
سلام دوست عزیز
در مورد دستگاه شما
[hide]به احتمال 90 % از مگنترون است یا اتصال به بدنه است
یا نوک لوله تفنگ سوخته و لامپ مگنترون خراب شده
یا برد 10% مورد دارد که بیشتر ما خرابی مگنترون این حالتی داریم بعد از 3 ثانیه استپ میشود
مگنترون را باز کنید و تست نمایید و با نمونه جدید تست[/hide] کنید
نتیجه اعلام شود
تشکر و احترام

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج

با سلام خدمت شما استاد عزیز ضمن تشکر از راهنمای شما یک سوال داشتم اینجانب مگنترون را با اهم متر تست کردم اتصال کوتاه نشان می داد آیا مگنترون چه اهمی باید نشان دهد و چگونه تست شود با سپاس از شما

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

با سلام خدمت شما استاد عزیز ضمن تشکر از راهنمای شما یک سوال داشتم اینجانب مگنترون را با اهم متر تست کردم اتصال کوتاه نشان می داد آیا مگنترون چه اهمی باید نشان دهد و چگونه تست شود با سپاس از شما

سلام دوست عزیز
2 پایه اصلی مگنترون به اهم باید اتصال باشد چون با فرکانس های ولتاژ کار میکند
ولی به هیچ عنوان نباید با بدنه آهنی این 2 پایه اهم داشته باشد اگر اهم داشت خرابه
و گاهی این شرایط همه نرمال است و لامپ داخل مگنترون سوخته است که فقط با تعویض مشخص میشود
در مواردی در برد اینورتر خرابس چوک بزرگ های ولتاژ را هم داشتیم که بوی سوختگی هم میدهد !
بررسی کنید
در خدمتم

بالا