آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نویز در دیمر هویه و لبه تیغ

mybot

کاربر vip
vip
کاربر
2020-02-22
106
34
تهران
سلام
مدتی که هویه تایم زیادی روشن و اماده کاره سوختن و استهلاک هم هست ، با استفاده ار دیمر این مشکل کمتر شد ولی اتفاق دیگری به نام ویز ویز و ارتعاش سروکله اش پیدا میشه (دقیقا همون جایی که دمای مطلوب تنظیم شده) و بازهم باعث سوختن و ضعیف شدن هویه میشه، راهکار اساتید محترم چی هست؟ تشکر

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام
مدتی که هویه تایم زیادی روشن و اماده کاره سوختن و استهلاک هم هست ، با استفاده ار دیمر این مشکل کمتر شد ولی اتفاق دیگری به نام ویز ویز و ارتعاش سروکله اش پیدا میشه (دقیقا همون جایی که دمای مطلوب تنظیم شده) و بازهم باعث سوختن و ضعیف شدن هویه میشه، راهکار اساتید محترم چی هست؟ تشکر
درود،
هویه اصولی و با کیفیت ، زمانی که توسط دیمر استفاده بشه هرگز نباید صدا بده ، صدا دادن علامت لق بودن قطعات المنت هویه هست .
خودم چندین سال هست که برای هویه از دیمر استفاده میکنم و هیچ مشکلی نداشته ، چند مدل هویه با کیفیت هم امتحان کردم مشکل صدای ویز ویز نمیده.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام
احتمال قوی مدار دیمر شما ایراد داره
اغلب تعمیرکاران توسط دیمر دمای هویه را کنترل میکنن تابحال چنین موردی و یا اعتراضی گزارش نشده
جهت سهولت میتونی یه دیمر آماده از بازار تهیه کنی همین هایی که کلید و پریز فروشی ها در الکتریکی ها دارن
و یا اینکه دیمر جاروبرقی اوراقی تهیه کن
و یا در نهایت هویه خودتو با یه لامپ رشته ای 100 یا 200 وات سری کن
تمامی این موارد عمر هویه و المنت شما را تغریبا بینهایت میکنه و یا لااقل چندین سال شما را از خرید یک هویه جدید خلاص میکنه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
سلام
همون طور که پست قبل عرض کردم شما باید از دیمر مخصوص هویه استفاده کنید دلیل صدا دادن ویز ویزش بدجور مخه و اینکه سوختن بعدش بیشتر ...توصیه نمیکنم یک هویه نسبتاً گران رو دوباره امتحان کنید ..می سوزد حالتان رو میگیرد
خلاصه اینکه این دیمر معمولی بدرد هویه نخواهد خورد

mybot

کاربر vip
vip
کاربر
2020-02-22
106
34
تهران
تشکر از نکات نغز و کاربردی اساتید
یه مدار کنترل دما اتو مو (بابلیس) برداشتم بصورت سری با بوبین المنت بکارگرفتم ، ولی در تاریکی به المنت نگاه میکنی حالت سویچ کردن داره هرثانیه روشن خاموش میشه نمیذاره المنت کاملا سرخ بشه از شب قبل روشنه هنوز نسوخته

mybot

کاربر vip
vip
کاربر
2020-02-22
106
34
تهران
همون طور که پست قبل عرض کردم شما باید از دیمر مخصوص هویه استفاده کنید دلیل صدا دادن ویز ویزش بدجور مخه و اینکه سوختن بعدش بیشتر ...توصیه نمیکنم یک هویه نسبتاً گران رو دوباره امتحان کنید ..می سوزد حالتان رو میگیرد
خلاصه اینکه این دیمر معمولی بدرد هویه نخواهد خورد
البته داشتم نوک هویه برنجی معیوب رو با مسی تعویض می کردم نکته جالب ، نوک مسی رو به اندازه قد بوبین تو گذاشتم صدای ویز افتاد

بالا