آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل قسمت PFC پاور A1

TRZ

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-04-20
250
1,270
کره زمین
سلام
یک عدد پاور A1 با ایراد خاموشی کامل بود که بعد از بررسی اولیه و رفع ایراد فیوز مشکل از اتصالی ماسفت قسمت pfc بود.که با تعویض ترانزیستور پاور روشن شده و کار کرد ولی بعداز کمی کار دوباره همان ترانزیستور سوخت .با ترانزیستور 75آمپر نیز تعویض کردم ولی بازم دوام نیاورد قسمت درایور ماسفت را تست کردم قطعه خرابی پیدا نکردم .دوستان اگر تجربه ای در تعمیر این مدل پاور دارند لطفا راهنمایی کنند.با تشکر

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,871
32
سلام
یک عدد پاور A1 با ایراد خاموشی کامل بود که بعد از بررسی اولیه و رفع ایراد فیوز مشکل از اتصالی ماسفت قسمت pfc بود.که با تعویض ترانزیستور پاور روشن شده و کار کرد ولی بعداز کمی کار دوباره همان ترانزیستور سوخت .با ترانزیستور 75آمپر نیز تعویض کردم ولی بازم دوام نیاورد قسمت درایور ماسفت را تست کردم قطعه خرابی پیدا نکردم .دوستان اگر تجربه ای در تعمیر این مدل پاور دارند لطفا راهنمایی کنند.با تشکر
از ماسفت اصلی استفاده کردید؟(برند های مختلف در ابعاد وسیع دارای پارامترهای مختلف هستند) بعد از چه مدتی قطعه سوخت؟

TRZ

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-04-20
250
1,270
کره زمین
از ماسفت اصلی استفاده کردید؟(برند های مختلف در ابعاد وسیع دارای پارامترهای مختلف هستند) بعد از چه مدتی قطعه سوخت؟
سلام
چندین ماسفت و آی جی بی تی تست کردم آخریش K75T60/IKW75N60T این بود که از آترین الکترونیک گرفتم.حدود کمتر از نیم ساعت سوخت.

javadjaan

کاربر vip
کاربر
2022-09-01
5
2
55
سلام
چندین ماسفت و آی جی بی تی تست کردم آخریش K75T60/IKW75N60T این بود که از آترین الکترونیک گرفتم.حدود کمتر از نیم ساعت سوخت.
سلام بعد تعویض ماسفت حتما ترانزستور های al.... bl و ایسی 1397 رو هم تعویض کنید

z.mehdi45

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
کاربر
2021-08-03
50
107
32
یه ماسفت b041 بنداز روش
دیود smd تحریک ماسفت به اسم T4 رو تعویض کن.
ایسی Pfc رو تعویض کن و حتما لحیم سردی ترانس رو بگیر
همین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: TRZ

alirmm

کاربر
2024-01-20
5
3
مشهد
آی سی NCP1399رو تعویض کنید من از سایت چیپ کده میگیرم کیفیتش خوبه
www.chipkadeh..com