آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: مشکل عجیب اتصال کوتاه در مایکرویو پاناسونیک مدل cs-596a

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
با سلام
مایکرویو پاناسونیک مدل cs-596a مشکل که داره اینه که وقتی به برق میزنیم فیوز خونه میپره
وقتی درب مایکرویو باز باشه اتصالی وجود نداره وقتی درب رو میبنیدیم و سیم رو با تست بیزر به اهممتر وصل میکنیم صفر اهم رو نشون میده و اهممتر بوق میزنه.
کارهای انجام شده:
تمام برد های الکترونیکی رو از مایکرویو در اوردم همچنان اتصالی وجود داره
لامپهای بالا رو جدا کردم همچنان اتصالی وجود داره
قسمت المنت مانند که پشت مایکرویو وجود داره جدا کردم بازم اتصالی هست
پلاتین های پشت درب ورودی ظاهرا سالم هستن
این هم تصاویر

IMG_20150511_124140.jpg
IMG_20150511_124044.jpg
IMG_20150511_124049.jpg
IMG_20150511_124102.jpg

ajan

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-21
515
1,473
ایران عزیزم
سلام مهندس جان باید دقت در کار نشان دهید اما یک چیزی که من می دونیم اشگال از تغذیه دستگاه مهندس میگه شما از تغذیه که توی تلویزیون یا اتصالی که در تغذیه

ازلامپ .220. 110 استفاده نمی کنی که میگی فیوز می پره مهندس توی قسمت تغذیه اشگال هست دم ورودی از دو شاخه به طرف جلو برو ببین کدام قطعه خراب شده وصل کرده که فیوز می پرونه بعد نتیجه اعلام کن

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
سلام
من به برق نزدم و روی حرف مشتری نوشتم فیوز میپره
با لامپ سری لامپ پر نور روشن میشه یا با تست بیزر هم کاملا اتصال نشون میده
برد تغذیه کلا خارج شد
مگنترون
لامپ ها
المنت از مدار خارج شدن فرقی نکرد

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل
با سلام
مایکرویو پاناسونیک مدل cs-596a مشکل که داره اینه که وقتی به برق میزنیم فیوز خونه میپره
وقتی درب مایکرویو باز باشه اتصالی وجود نداره وقتی درب رو میبنیدیم و سیم رو با تست بیزر به اهممتر وصل میکنیم صفر اهم رو نشون میده و اهممتر بوق میزنه.
کارهای انجام شده:
تمام برد های الکترونیکی رو از مایکرویو در اوردم همچنان اتصالی وجود داره
لامپهای بالا رو جدا کردم همچنان اتصالی وجود داره
قسمت المنت مانند که پشت مایکرویو وجود داره جدا کردم بازم اتصالی هست
پلاتین های پشت درب ورودی ظاهرا سالم هستن
این هم تصاویر

به نام خدا
سلام و احترام خدمت دوست عزیز
توجه کنید دوست عزیز عیب از سیم نمیتونه باشه !
دقیقا پشت [hide]درب جلو یک باکس هست که 3 یا 4 عدد میکرو سویچ آمپر بالا هست که با بستن و باز کردن درب تغیر وضعیت میده
تمام ارتباطات از جمله محل وصل سیم ها به سویچ ها رو یادداشت کنید تا برای نصب مجدد مشکل پیدا نکنید و یا عکس بگیرید از ارتباطات
وقتی باکس کامل آزاد شد تک تک میکرو سویچ ها رو از محل خارج و تست کن یکی از این سویچ ها کنتاکت هاش جفت شده و اتصال شده است که باید تعویض کنید
دلیل این عیب از بی دقتی کاربر است که وقتی دستگاه در حال کار و استارت است اقدام به باز کردن درب میکند که باعث آمپر کشیدن و جرقه در سویچ میشه و جفت میشه
حتما بعد تعمیر مشتری توجیه شود که مجدد تکرار نشود این عیب سخت افزاری بود از دید مسائل دیگه هم خطر جانی هم برای مشتری داره چون حتما باید استپ بشه بعد درب باز بشه تا امواج رو کفه مایکرو فر بشینه و بیرون نیاد [/hide]
موارد بررسی کامل
و نتیجه اعلام گردد
با تشکر و احترام

آخرین ویرایش:

fzoaneh

کاربر
2015-05-07
7
17
هنگام که فیوز میسوزد قبل از مگنترون سیم ورودی اتصال کوتاه میشود که به میکرو سویچ ها در ارتبا ط دارد که ۳ عدد می باشد که ۲ عدد مثل هم است ویکی دیگر فرق دارد از لحاظ o-n یاo.c که بعداز ترانس های ولتاژ سیم به مگنترون را به وسیله اتصال کوتاه قطع مکند که مگنترون شروع به کار نکند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا