آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل راه اندازی برد فریزر پارس مدل f2065

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
107
43
سلام و عرض ادب خسته نباشید.اساتید برد فریزر پارس اوردن برا تعمیر با دوتا پتاسیومتر ۳ کیلو شبیه سازی سنسور انجام دادم زمانی رله کمپرسور وصل است به محض قرار دادن یک لامپ ۲۰۰ وات رشته ای بجای کمپرسور یک لحظه لامپ ۲۰۰ وات روشن میشه و همزمان لامپ تست پرنور روشن میشه.وبعدش رله قطع میشه
علت ممکن چی باشه؟ممنونم
بنظر شما لامپ ۲۰۰ وات رشته ای بجای کمپرسور کار درستی است ؟

پیوست‌ها

• 158.5 کیلوبایت بازدیدها: 34
آخرین ویرایش:

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام و عرض ادب خسته نباشید.اساتید برد فریزر پارس اوردن برا تعمیر با دوتا پتاسیومتر ۳ کیلو شبیه سازی سنسور انجام دادم زمانی رله کمپرسور وصل است به محض قرار دادن یک لامپ ۲۰۰ وات رشته ای بجای کمپرسور یک لحظه لامپ ۲۰۰ وات روشن میشه و همزمان لامپ تست پرنور روشن میشه.وبعدش رله قطع میشه
علت ممکن چی باشه؟ممنونم
بنظر شما لامپ ۲۰۰ وات رشته ای بجای کمپرسور کار درستی است ؟
درود، اگر درست متوجه شده باشم شما به ورودی برد لامپ تست وصل کردید و به خروجی کمپرسور همزمان لامپ ۲۰۰ وات وصل کردید.
اصلا این مورد تعجبی نداره که وقتی لامپ ۲۰۰ وات روشن میشه تغذیه خود برد هم افت ولتاژ پیدا می‌کنه و ولتاژ آیسی قطع و دوباره راه اندازی میشه.
اگر به همین شکل ادامه بدید احتمال مشکلات نرم افزاری بالا می‌ره.
ضمنا اول باید بدونید مشکل برد چی هست تا بشه عیب یابی کرد.
و اینکه خیلی مواقع تعمیرکاران لوازم خانگی اشتباها مشکل رو از برد تشخیص میدن و میارن پیش تعمیر کار برد در حالی که هیچ مشکلی در برد وجود ندارد.
موفق باشید.

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
107
43
سلام بابت محبت و لطف تان سپاسگزارم خیلی خیلی ممنونم. بله شما درست فرمودید.من بعداز تعویض خازن صافی بعد ترانس وخازن های اطراف رگولاتور مشکل حل شده بود.فک کنم توی تست مشکل داشتم ورودی از لامپ تست ۱۰۰وات گرفته بودم به خروجی برد بجای کمپرسور و فن لامپ ۲۰۰ وات رشته ای و یک لامپ ۱۵ وات وصل کرده بودم.بمحض وصل شدن رله یک لحظه لامپ های خروجی روشن میشدن سپس ورودی قطع میشد.ولی ورودی برق شهر باشه خروجی روشن می ماند.
فقط الان مشکل اینه خروجی بعداز حدود ۱۰ دقیقه قطع میشه.استاد مگه خروجی تا زمان تغییر مقدار مقاومت سنسور نباید روشن باشه؟من بجای سنسور پتاسیومتر قرار دادم ولوم تغییر ندادم اما خروجی بعداز مدتی خودش قطع میشه.احتمال داره بخاطر پتاسیومتر باشه

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام بابت محبت و لطف تان سپاسگزارم خیلی خیلی ممنونم. بله شما درست فرمودید.من بعداز تعویض خازن صافی بعد ترانس وخازن های اطراف رگولاتور مشکل حل شده بود.فک کنم توی تست مشکل داشتم ورودی از لامپ تست ۱۰۰وات گرفته بودم به خروجی برد بجای کمپرسور و فن لامپ ۲۰۰ وات رشته ای و یک لامپ ۱۵ وات وصل کرده بودم.بمحض وصل شدن رله یک لحظه لامپ های خروجی روشن میشدن سپس ورودی قطع میشد.ولی ورودی برق شهر باشه خروجی روشن می ماند.
فقط الان مشکل اینه خروجی بعداز حدود ۱۰ دقیقه قطع میشه.استاد مگه خروجی تا زمان تغییر مقدار مقاومت سنسور نباید روشن باشه؟من بجای سنسور پتاسیومتر قرار دادم ولوم تغییر ندادم اما خروجی بعداز مدتی خودش قطع میشه.احتمال داره بخاطر پتاسیومتر باشه
برد دستگاه هایی مانند یخچال و فریزر و لباسشویی و... در صورت بوجود اومدن مشکل خاص ، بهترین راه برای اطمینان از تعمیر بستن روی کار هست.
ولی برخی برد ها جهات جلوگیری از مشکلاتی مانند داغی کمپرسور ، دارای تایمر هستند و اگر طی مدت خاصی به دمای تنظیم شده نرسند، خروجی را قطع میکنند.
اگر ولتاژ ها نوسان خاصی ندارند پس برد شما تعمیر شده.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پاپ

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
107
43
ممنون از همه اساتید.خیلی خیلی محبت فرمودید.انشاالله میدم مشتری رو فریزر ببنده ونتیجه اعلام میشه خدمتتان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا