آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشكل در كولرهاي اسپيليت مدل ms-d36vc ميتسوبيشي

9sat

کاربر
2010-07-13
1
1
با سلام به دوستان
من يه كولر ميتسوبيشي با مدل MS-D36VCدارم سال اولش خوب بود بعدا عملكردش به گونه اي شد كه دائما OFF ميكرد و ميرفت روي FAN اما وقتي دوباره به سرويس ميومد بادش همچنان خنك بود....خلاصه تعميركار اومد گفت اين كولر ها قاچاقي وارد شده و بايد خازنش عوض بشه و از اين صحبتها...سرتون رو درد نيارم اين كارو كرد اما بعد از مدتي دوباره همون اتفاق افتاد 5 دقيقه مياد تو سرويس 5 دقيقه OFF ميكنه پيش هر تعميركاري ميرم ميگن اين مشكل در تمام كولر هايي كه در سال 88 وارد كردن وجود داره و كاريش نميشه كرد!!
بعضي ها محل سنسور رو عوض ميكنن...يعضي ها يه سره ميكنن... خلاصه من كه كلافه شدم لطفا يه آدم خبره و با تجربه من رو راهنمايي كنه .... به خدا از گرماي خوزستان كلافه شديم....
با تشكر:sadwalk:

saber329

کاربر
2010-08-08
1
3
دوست عزيز اگه با سرويس و بررسي برق ورودي درست نشد بايد موتور كولر عوض بشه چون موتور ميتسوبيشي از نوع روتاري و در هواي گرم و خشك اهواز بعد از مدتي مشكل پيدا ميكند

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
باسلام واقعا تا بالاسر دستگاه نباشی سخته ایرادشو پیدا کنید مثلا ممکنه ایراداز برد یاسنسورش باشه که هنگام اتومات زودتر از حدمجاز کمپرسورشو از دور خارج کنه یا ایراد از یونیت خارجی باشه مثلا خازن خراب باشه که دستگاه زیر بار میمونه وباتعویض خازن یا در صورت ایراد در استارت از یه هارد استارتر کمکی استفاده کرد یا سیستم دچار کرفتگی یا... برایه عیب یابی باید1.امپر مصرفی 2.فشار خط برگشت رو داشته باشید تا بشه فهمید علت زیر بار موندن چیه؟معمولا وقتی محل نصب هوا خور خوبی نداره یا کندانسور کثیفه باعث خرابیه خازن وبالاخره کمپرسور میشه :nevreness:اما خودمم زیاد گیر کمپرسورهایه تک فاز بزرک مثل 37000 lra92 افتادم که دست به دامن هارد استارتر شدم و مشکلم برطرف شد اما خدارو شکر سیستمم گرفتگی نداشت وگرنه ....:p:دربرخی از کندانسور ها مخصوصا 3فاز ها بررویه کندانسور قبل از لوله مویی والفی تعبیه شده ومعمولا در حالت نرمال فشار کندانسینگ بین 300تا350psiهستش که اگه در همه تعمیرات بشه هم فشار رفت هم برگشت رو داشته باشیم براحتی محل گیر لوله پیدامیشه متاسفانه دراکثر کندانسورها قبل مویی درایری نبوده واین دشمن کمپرسور است........گرفتگیه کپی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر
بالا