آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ماكروفر پانوسونيك NN-ST686S

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام دوستان بنده ماكروفر پانوسونيك NN-ST686Sدارم كه بمحض زدن دكمه استارت فيوز مي كند كسي ميتونه بگه عيبش از كجاست با تشكر از اهالي دوست داشتني انجمن

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
سلام دوستان بنده ماكروفر پانوسونيك NN-ST686Sدارم كه بمحض زدن دكمه استارت فيوز مي كند كسي ميتونه بگه عيبش از كجاست با تشكر از اهالي دوست داشتني انجمن

به نام خدا
سلام دوست عزیز
احتراما بفرمایید تعمیرکار هستید؟
از خطرات ناشی از تعمیرات مایکروویو چیزی میدانید؟
و در حال حاظر شما چه کارهایی روی دستگاه انجام دادید؟
توجه کنید دوست عزیز بدلیل خطرات زیاد تعمیرات دستگاهای مایکروویو ناچاریم اول از کاربر اطلاعات بگیریم اگر تخصص کافی دارید در خدمت هستم و عیب یابی میکنیم
تشکر در خدمتم

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
بنده تعميركار حرفه اي نيستم اما چند دوره تعميرات الكترونيك رفتم البته متاسفانه خيلي عملي كار نكرده اند ولي يه مغازه كوچيك زدم و مي خوام شروع بكار كنم البته با كمك شما دوستان - بنده دستگاه رو كه باز كردم متوجه شدم فيوز سوخته و اونو عوض كردم برق تو پنل جلو مياد و زمان كار هم ميگيره اما همين كه استارت مي كنم فيوزش مي ره اگه بازم اطلاعات مي خواي بگو تا بدم اما كلا تو كلاس فقط تئوره توضيح بهم دادن از شما هم خواهش ميكنم اگه ميتونيد منو براي كار در مغازم راه بندازيد ممنون ميشم كمكم كنيد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
با سلام

در ابتدا توصیه استاد عزیز amolpana کاملا توجه کن

از لامپ تست 1000 وات استفاده کن این لامپ بصورت سری در مسیر برق قرار میگیرد و دیگر فیوز نمیسوزاند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: techno.

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
بله بنده از تست لامپ 100 دارم استفاده ميكنم و فيوز هم نميپره اما بلاخره نگفتيد براي تعمير به كدوم قسمتش مراجعه كنم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام دوست گرامی
از اینکه تعمیرکار هستید و شروع به کار کردید خوشحالیم و در خدمت هستیم
میشه از کل دستگاه از بردها و داخل عکس بگیرید
ببین دوست عزیز
معمولا اتصالی در مایکروویو چندین دلیل داره
1[hide]= خرابی برد اینورتر
2= خرابی و اتصال مگنترون
3=خرابی و اتصال میکرو سوئیچ ها ی پشت درب جلو
شما اول سیم 2 تایی که به برد اینورتر میره سوکت سفید بزرگ که به برد وصله رو قطع کن و استارت بزن اگر اتصال نبود برد اینورتر igbt , , دیود[/hide] خرابه باید تعویض بشه البته اول عکس بزار ببینم تا مرحله به مرحله پیش بریم اصلا هم بدون هماهنگی کاری نکن
در خدمتم تشکر

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
با تشكر از دوست عزيز چون من توي شركت پتروشيمي كار ميكنم فقط عصرها كارتعميرات رو انجام ميدم امشب حتما عكس ميگيرم و ميزنم تو سايت . ديشب كه روش كار كردم ميكروسوئيچهاي پشت درب رو چك كردم سالم بودن بعدش دوتا سوكت مگنترون رو ازش جدا كردم بازم اتصالي داشت امشب هم بقيه چيزائي كه فرمودي چك ميكنم و نتيجش رو همراه با عكس ميذارم دست شما هم درد نكنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام جناب amolpana من ديشب دو عد ترانزيستور gt30j322 و gt60n321 و يك پل ديود رو چك كردم كه همگي سوخته بودند اما چون در ماهشهر اين قطعات وجود ندارد بايد از تهران خريداري كنم كه زمان مي بر عكس بورد رو هم گذاشتم در ضمن ميخوام بدونم كه آيا فقط همين عيب است كه ماركروفر فيوز مي كند يا با تعويض اين قطعات باز هم ممكنه خرابي ديگه اي داشته باشه
با تشكر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
سلام جناب amolpana من ديشب دو عد ترانزيستور gt30j322 و gt60n321 و يك پل ديود رو چك كردم كه همگي سوخته بودند اما چون در ماهشهر اين قطعات وجود ندارد بايد از تهران خريداري كنم كه زمان مي بر عكس بورد رو هم گذاشتم در ضمن ميخوام بدونم كه آيا فقط همين عيب است كه ماركروفر فيوز مي كند يا با تعويض اين قطعات باز هم ممكنه خرابي ديگه اي داشته باشه
با تشكر

به نام خدا
سلام دوست گرامی
این قطعات زیاد خراب میشوند دلیل سوختن هم
نوسان برق که باعث خرابی پل دیود میشه و 1 دیود داخلی میسوزه و ac وارد مدار میشه
و خرابی مگنترون
و خرابی دیود های sk مگنترون
و خرابی fan خنک کننده مدار
و نداشتن اتصال بدنه مدار و مگنترون
و خرابی ترانس بزرگ های ولتاژ اینورتر مدار
بعد از تهیه قطعات
مقاومت های کیلو اهم که از پایه های ترانس به طرف برد فرمان میرود را تک تک چک کنید
منتظر هستم
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا