آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

كم كردن كيلومتر موتور سيكلت

mimko

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
17
36
با سلام موتورهاي جديد
هندا ويور
پالس - اكسيد
آپاچي داراي كيلومتر ديجيتال هستند
چجوري ميتوان كيلومتر اينها را كم كرد

moien1122

کاربر
2016-08-24
3
2
سلام تیاتید لطفا یه آموزش کامل برا آپاچی و پالس بزارید

Asg_1988

کاربر
2019-09-13
1
1
25
سلام دوستان عزیز خسته نباشید
موتور ns150 دارم میخام کارکرد موتورو کم کنم
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام
اول اینکه بله میشه تغییرش داد یعنی اگر لازم باشه هم با ویرایش فایل دامپ روی آی پی رام کیلومترشمار دیجیتال هم odometer را کم کرد هم زیاد مثلا اگر کیلومترشمار خود موتور خراب شده باشه و به هر دلیلی قابل تعمیر نبوده و تعویض شده و کیلومتر نو براش تهیه شده که نمایشگر از صفر شروع بخواد بکنه و شخص دوست داشته باشه کیومترشمار مسافت طی شده را درست نمایش بده باید فایل دامپ مربوط به آی سی ایپیرام کیلومتر را از طریق ویرایش به مقدار دلخواه و مورد نظر تغییر بده یا بلعکس اگر به هر دلیل نیاز باشه odometerعدد کمتری نمایش بده... .
در پاسخ به دوستان که سوال کردند باید بگم بگه هم کیلومتر موتورسیکلت هندا ویو ( البته کیلومتر دیجیتال و الکترونیکی استفاده شده در مدل های غیرمکانیکی ) رو میشه با اصلاح و ویرایش فایل داخل ایپیرام کم و زیاد کرد هم پالس هم آپاچی و هم تی وی اس رو که متاسفانه تابه این لحظه تو سایت فایل دامپ برای اصلاح کیلومتر اکثر خودروها موجوده اما برای موتور سیکلت خیر .
فقط دوستان توجه کنند اگر نیاز شد و به سایت های خارجی مراجعه کردند و آموزش یا فایل دامپ مربوط به موتورسیکلت مورد نظرشان رو پیدا نکردند سعی کنند موقع سرچ کردن و نام بردن اسم و مدل اصلی موتورسیکلت خود در دیگر کشورها هم توجه کنند که من هم باهاش بخورد کردم که موتورسیکلت من همان هندا ویو هست که این نام مدل در ایران با نام مدل ویو مشهور شده که من ابتدا موفق نشدم با سرچ این مدل و نام . بعد متوجه شدم در بعضی کشورها هندا ویو با نام هندا ایننوا Innova یا بعضی کشورها مثل مالزی یا هند با نام هندا سوپرا تولید شده یا میشه و تمام فایل ها و آموزش های مرتبط با کیلومتر این موتورسیکلت هم با نام Honda Innova در سایت های خارجی موجود بود که چون ویرایش فایل دامپ آی سی ایپیرام کیلومترشمار هر موتورسیکلت یا خودرو الگوریتم خاص خودش رو داره که متاسفانه من بلد نشدم فقط تونستم از فایل دامپ کیلومتر همین موتور هندا ویو چند تا گیر بیارم که یا با پروگرامر از ایپیرام بصورت دامپ فابریک کپی شده یا در فروم های خارجی با مقدار و عدد دلخواه درخواست داده بودن و دیگران برایشان اصلاح و ویرایش کرده بودن که من دانلود کردم تا هم خودم داشته باشم و هم در پست های بعدی تو یک تاپیک مجزا برای استفاده شما قراشون میدم
فقط به این نکته هم توجه داشته باشید که همین موتور هندا ویو موجود در ایران هم چون مدل های شرکتی و ایرانی مختلف زیادی ازش وجود داره سیستم کیلومترشمار و برد و مدارشون میتونه خیلی با هم تفاوت داشته باشه که بعضی از هندا ویوهای شرکتی از آی سی ایپیرام 24C16برای نگهداری فایل دامپ استفاده کردن و بعضی دیگه مثل خود هندا ویو از آی سی 93C46 بعضی از کیلومترشمارهای متفرقه ساخت چین هم کلا آی سی ایپیرام برای نگهداری فایل دامپ ندارند و اطلاعات درون خود آی سی میکرو ذخیره و نگهداری میشه . لذا باید احتیاط کنید تا یک موقع فایل مربوط به یک آی سی دیگه را روی کیلومتر خود نریزید ضمنا موقع پروگرام حتما قبلش عدد مربوط به odometer را روی یک کاغذ یادداشت کنید بعد موقع پروگرام هم اول از فایل دامپ فابریک موجود در آیسی ایپیرام کیلومترشمار خود حتما بک آپ تهیه کنید و در جایی از کامپیوتر خود ذخیره کنید . من تمام این فایل های دامپ مربوط به کیلومتر موتورسیکلت هندا ویو را با تغییر نام عدد مربوط به نمایش مسافت طی شده و حتی شماره آی سی ایپیرام مربوطه اش را هم مشخص کردم ضمنا با کمک پروگرامر ارزان قیمت و کاربردی CH341A و یک کلیپس 8 پین خیلی راحت بدون اینکه نیاز بشه آی سی ایپیرام را از روی برد کیلومتر جدا کنید راحت پروگرام کنید .چون CH341A هم از ایپیرام های سری 24 هم 25 و...پشتیبانی میکنه و حتی 93CXX

آخرین ویرایش:
بالا