آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

قطع نشد بوق تلفن تکنوتل مدل tf-6062

smazi

کاربر vip
کاربر
2012-11-25
89
418
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان . این تلفن رو برام آوردن وقتی به پریز تلفن وصل میکنم بوق رو آزاد میکنه و دائم زنگ میزنه . البته اگه گوشی رو برداری میشه زنگ بزنی و برای حرف زدن هم مشکل نداره . نقشه گوشی رو نتونشتم پیدا کنم . لطفا اگر دوستان نقشه دارین بزارین برام .

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
ترانزیستورهای سوئچ خط که یکی از تیپ مثبث ودیگری منفی است ودر تمام تلفن ها عمل سوئچینگ را انجام میدهند ودر صورت خرابی خط قطع نمیشود وموارد عیب های دیگر ایجاد میکند بهتر است عکسی از مدار قرار دهید تا دوستان دقیق این المان را به شما معرفی کنند موفق باشید
منظور از a42 - a92 چی هست

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان . این تلفن رو برام آوردن وقتی به پریز تلفن وصل میکنم بوق رو آزاد میکنه و دائم زنگ میزنه . البته اگه گوشی رو برداری میشه زنگ بزنی و برای حرف زدن هم مشکل نداره . نقشه گوشی رو نتونشتم پیدا کنم . لطفا اگر دوستان نقشه دارین بزارین برام .
دوست عزیز بعضی اوقات خرابی خازنهای الکترولیتی زنگ هم باعث این مشکل هستن.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

دوست عزیز ترانزیستورهای تغذیه تلفن و خازنهای شیمیایی مدار تغذیه و زنگ را چک کنید به احتمال زیاد مشکل می تواند از این خازنها باشد و نتیجه را حتما اعلام کنید

با تشکر

smazi

کاربر vip
کاربر
2012-11-25
89
418
ترانزیستورهای سوئچ خط که یکی از تیپ مثبث ودیگری منفی است ودر تمام تلفن ها عمل سوئچینگ را انجام میدهند ودر صورت خرابی خط قطع نمیشود وموارد عیب های دیگر ایجاد میکند بهتر است عکسی از مدار قرار دهید تا دوستان دقیق این المان را به شما معرفی کنند موفق باشید

سلام و تشکر از شما . من تو مدار گشتم 2 تا a42 و یکی a94 پیدا کردم که سالم بودن و زنر ها و خازن ها هم چک کردم اونا هم سالم بودن .

این عکس ها از مدار هست
۲۰۱۳۰۵۲۶۰۳۷.jpg
۲۰۱۳۰۵۲۶۰۳۸.jpg

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
دوست عزیز توی جاباتری تلفن باتری جا بزن تست کن اگه مشکل رفع شد ایراد از آی سی قیری پشت ال ی دی هستش باید مدار زنگ رو قطع کنی و از زنگ دوم استفاده کنی.یا همیشه از باتری برای تلفن استفاده کنی البته مراقب باش مدار کالر آی دی رو قطع نکنی وگرنه موقع زنگ زدن شماره طرف روی گوشی نمیوفده.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
گاهی ترانزیستور ها به ظاهر با تست اهمی سالم هستند اما به لحاظ عملکرد بایاسینگ انها درست نیست باید علاو بر تست اهمی به لحاظ اختلاف ولتاژبیس وامیتر در مدار هم سنجیده شود توصیه استاد گران را حتما عملی کنید گاهی خرابی سیپیو هم باعث ایجاد این مشکل میشود

بالا