آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

قطع شدن اینترنت مودم tp link td-w8151n

salmanian_h

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2014-01-11
395
360
درود به همه دوستان
یدونه مودم tp link td-w8151n v3.1 برام اومد با مشکل ثابت بودن سه چراغ
خازن های 470u 16 v رو تعویض کردم حل نشد
ic رو پروگرام کردم و بعد هم به اخرین ورژن سایت تی پی لینک اپدیت کردم مشکل برطرف شد
ولی یه مشکل دیگه هم داره اونم اینه که بعد وصل شدن اینترنت چند ثانیه یا نهایت یکی دو دقیقه یک بار اینترنت قطع و چراغ اینترنت خاموش میشه و دوباره وصل میشه
به نظرتون مشکل از چیه؟

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,332
2,983
ای سی شبکه رو چک کن ببین گرما شدید هست معمولا به همین ای سی ربط داره

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
درود به همه دوستان
یدونه مودم tp link td-w8151n v3.1 برام اومد با مشکل ثابت بودن سه چراغ
خازن های 470u 16 v رو تعویض کردم حل نشد
ic رو پروگرام کردم و بعد هم به اخرین ورژن سایت تی پی لینک اپدیت کردم مشکل برطرف شد
ولی یه مشکل دیگه هم داره اونم اینه که بعد وصل شدن اینترنت چند ثانیه یا نهایت یکی دو دقیقه یک بار اینترنت قطع و چراغ اینترنت خاموش میشه و دوباره وصل میشه
به نظرتون مشکل از چیه؟
وقت بخیر
مک فایل رو تغییر دادید ؟؟
آداپتور رو هم چک کنید

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
مک رو تغییر ندادم
با اداپتور خودم تست کردم و وضعیت تغییر نکرد
تغییر دادن مک لازم هست
اگه روی اینترنت خودتون تست میکنید باید با پشتیبانی اینترنت هماهنگ کنید تا مک آدرس رو حذف کنند
بعضی شرکت ها نسبت به تکراری بودن مک روی شبکه و تغییر مک کاربر حساس هستند

salmanian_h

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2014-01-11
395
360
تغییر دادن مک لازم هست
اگه روی اینترنت خودتون تست میکنید باید با پشتیبانی اینترنت هماهنگ کنید تا مک آدرس رو حذف کنند
بعضی شرکت ها نسبت به تکراری بودن مک روی شبکه و تغییر مک کاربر حساس هستن
من هربار بخوام مودم تست کنم روی خط خودم ، باید زنگ بزنم ریست مک بزنن برام(پشتیبانی اینترنت).
این کار رو ، تا انجام ندم اصلا اینترنت وصل نمیشه
تغییر مک رو نمیدونم چجوری باید انجام بدم
میدونم با نرم افزار winhex میشه انجام داد
ولی طریقه درستش رو نمیدونم

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
من هربار بخوام مودم تست کنم روی خط خودم ، باید زنگ بزنم ریست مک بزنن برام(پشتیبانی اینترنت).
این کار رو ، تا انجام ندم اصلا اینترنت وصل نمیشه
تغییر مک رو نمیدونم چجوری باید انجام بدم
میدونم با نرم افزار winhex میشه انجام داد
ولی طریقه درستش رو نمیدونم
درود. دوستان قبلا در یک تاپیک توضیح دادند. اتفاقا تغییر مک آدرس بایوس تی پی لینک ها از بقیه مودم ها ساده تره و با پروگرامر ارزان CH341A هم میشه این آی سی های هشت پایه سری 25 رو پروگرام کرد.

برای پروگرام کردن درست، حتما آی سی باید کاملا خالی(Blank) بشه. صرفا Erase (شبیه فرمت سریع هارد دیسک) جوابگو نیست.
نکته مهمی که کمتر بهش اشاره شده و شخصا چند بار بهش برخوردم این هست که این آی سی های EEPROM هشت پایه در برخی مواقع بخشی از ساختارشون خراب میشه و تعمیرکار رو دچار مشکل می کنند. یعنی مراحل کار انجام میدیم (از بکآپ گرفتن از فایل اصلی، چک کردن فایل بکاپ، خالی کردن آی سی، لود کردن فایل فلش سالم با پسوند bin در برنامه پروگرامر، تغییر مک آدرس فایل، پروگرام کردن آی سی و در نهایت تست صحت فایل رایت شده) ولی به دلیل خرابی بخشی از آی سی فایل نهایی درست روی اون نوشته نمیشه. آی سی رو روی بورد مودم نصب می کنیم ولی مشکل پابرجا می مونه.
در برخی موارد هم آی سی آسیب کلی دیده و همون اول کار، فرمان Erase یا Blank نرم افزار روش عمل نمی کنه و پیغام خطا میده.
در این جور مواقع باید از آی سی جایگزین استفاده کرد که مطمئنا بهتره هم سایز خود آی سی اصلی باشه. البته اگر حافظه ی جدیده کمی بزرگتر هم باشه مشکلی نداره. مثلا میشه به جای 16 از 32 هم استفاده کرد.

برای جستجو در برنامه کلیدهای Ctrl + F صفحه کلید را فشار بدین و حتما گزینه HEX Format رو تیک بزنین. بعدش هم کاراکترهای 12 گانه مک رو با مک فابریکی مودم عوض کنین و آی سی رو پروگرام کنین. چون آی سی W25Q16 سالم در دسترس نداشتم برای تصویر پیوستی از نوع 128 استفاده کردم.

MAC: 10FEED0DD550
Address: 00005FF0​

پیوست‌ها

• 408.8 کیلوبایت بازدیدها: 11
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meahdi
بالا