آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: قسمت OTP در آی سی فلش کجاست؟ وچگونه پیداش کنم؟

morteza 0228

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-12
192
1,006
37
اسلامشهر
سلام دوستان و همکاران گل
من یک پروگرامر TNM5000 دارم و نمیتوانم قسمت OTP آیسی فلش را پیدا کنم خواهشن راهنمایی فرمایید؟
سلام میتونید بیشتر توضیح دهید که OTP رو به چه منظور میخواهید ..چون این خوانواده از ایسی ها فقط یک بار قابل پراگرام هستنن داخل تنظیماتtnmچیزی به
این کارایی ندیدم .و متوجه نمیشم که میخواهید با ایسی چیکار کنید..
این مطلب بر گرفته از سایت tnm هست
غیر از میکروکنترلرهایی که Mask ROM هستند یعنی در هنگام تولید به سفارش مشتری داخل آنها برنامه حک می شوند ، انواعی از فلش نیز وجود دارد که One Time Programmable یا OTP هستند که فلش آنها تنها یکبار پروگرام میشود و دیگر قابل پاک کردن نیستند مانند میکروهای میکروچیپ سری 12C و 16C یا ایپرامهای سری 27C . قطعاتی نیز بنام PROM وجود دارند که تنها یکبار پروگرام می شوند.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,723
176,985
iRanTK.iR
درود

قسمت OTP در آی سی های سری ST25XX در انتهای آی سی قرار داره ، البته پروگرامر TNM قادر به خواندن یا پروگرامر اون قسمت نیست ، ضمنا دقت کنید اون قسمت ار آی سی رو فقط یک بار می تونید پروگرام کنید و بعد از اون فقطمیتونید ازش Read بگیرید و دیگه قابل پروگرام شدن نیست مگر اینکه آی سی رو تعویض کنید و از آی سی نو استفاده کنید .

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,723
176,985
iRanTK.iR
ممنون استاد عزیز پس برای tnm باید چکار کنیم؟

درود

باید به مسئول فنیش بگید اون قسمت رو اضافه کنید یا از یک سری نرم افزارهایی که برای اینکار ساخته شده استفاده کنید .

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,757
سلام
برای خواندن قسمت OTP و نوشتن آن (در آی سی نو) همان شماره قطعه با کلمه OTP یا SECURITY در انتهای آن در لیست را انتخاب کنید
مثلا W25Q64FV-Security
یا MX25U1635F-OTP
همه این آی سی ها یک شماره سریال انحصاری هم دارند که چون قابل کپی نیست باید بطور نرم افزاری در دامپ قسمت اصلی یا فلش اعمال شوند

بالا