آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: ضعیف شدن لامپ های جلو خودرو

javadabhari

کاربر
2013-05-29
72
177
45
ابهر
سلام دوستان ---بعضی از خودروها به بنده مراجعه میکنن که لامپ های جلو اتومبیل شون کم نور شده وقتی لامپ ها رو هم تعویض میکنم این مشکل برطرف نمیشه--تو این جور مواقع ایراد از کجا میتونه باشه--سوکت پشت لامپ ها رو هم عوض میکنم مشکل حل نمیشه---راهنماییم میکنید؟؟؟

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,799
25,778
با درود ///دوست گرامي تقريبا 80 درصد خودروهاي ساخت داخل از بلوري و كاسه چراغ و طلق پلاستيكي استفاده ميكنند كه اين امر باعث كدر شدن طلق و بلوري كاسه چراغ ميشود و برخي موارد گرماي حاصل از لامپ به علت پلاستيكي بودن كاسه بلوري چراغ باعث تغيير شكل در شكل كاو بلوري كاسه ايجاد ميكند و همين امر باعث ميشود كه نور بصورت مستقيم و دقيق به جلو ارسال نشود //و تنها راه تعويض كاسه و بلوري و طلق به صورت يك جا ميباشد و ايراد از لامپ نيست چون لامپ كه ضعيف نميشود يا به طور كامل ميسوزد و يا سالم كار ميكند

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
سلام دوستان ---بعضی از خودروها به بنده مراجعه میکنن که لامپ های جلو اتومبیل شون کم نور شده وقتی لامپ ها رو هم تعویض میکنم این مشکل برطرف نمیشه--تو این جور مواقع ایراد از کجا میتونه باشه--سوکت پشت لامپ ها رو هم عوض میکنم مشکل حل نمیشه---راهنماییم میکنید؟؟؟
از دیگر عوامل استفاده نکردن از آفتامات هستش.استفاده از آفتامات هم میتونه باعث افزایش نور بشه چون جریان لامپ دیگه از کلید و دسته چراغ عبور نمیکنه هم باعث زیاد شدن عمر کلید دسته چراغ چون پلاتینهای کلید فقط جریان بوبین رله رو عبور میدن.

javadabhari

کاربر
2013-05-29
72
177
45
ابهر
ممنون از راهنمایی شما عزیزان---البته من از آفتامات هم استفاده کردم مشکل حل نشد--آیا از سیم کشی میتونه باشه؟؟مثلا از سیم بدنه که به لامپ ها اومده؟؟

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,246
شیراز
ممنون از راهنمایی شما عزیزان---البته من از آفتامات هم استفاده کردم مشکل حل نشد--آیا از سیم کشی میتونه باشه؟؟مثلا از سیم بدنه که به لامپ ها اومده؟؟

شما ولتاژ دو سر لامپ را در حالت روشن بگیرید ببینید چند ولت است
اگر کم بود و مثلا 10 ولت بود سر منفی را به بدنه بزنید اگر 12 نشان
داد یعنی 2 ولت در اتصال بدنه به سوکت افت میکند که باید درست
شود و همچنین ولت مثبت چک شود.کار دیگر اینکه در حالت روشن
ولتمتر را به منفی باتری و منفی لامپ بزنید ببینید که ولت دارد

بالا