آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صدای فر فر هنگذم ردن دنده سه پرایدصبا مدل 86 انژکتور

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
باعرض سلام و تبریک نوروز باستانی خدمت دوستان و اساتید گروه پراید فوق بعداز افتادن داخل یه دست انداز داخل جاده و گیر کردن چوب و طی کردن حدودا بیست کیلومتر دچار این مشکل شده دنده سه رو که می زنم اول یه فرفر می کنه اماخفیف تا وقتی که گازمی دم صداش کمه ولی وقتی کلاچ و می گیرم شروع می کنه که فرفر کردن... تمام دنده های دیگه اکی هستند روغن موتور و واسکازینم تعویض کردم و اینکه واسکازینم کم نمی کنه... و هنگام تعویض واسکازین یه تیکه جسم سربی رنگ افتاد پایین اگه تونستم فیلمش می ذارم ممنون میشم راهنماییم کنید که هزینه کمتری کنم چون الان خیلی اوضاعه مالیه خوبی ندارم ممنونم (هر کار می کنم نمیشه آپلود کرد حتی ازسایت دیگه هم خواستم بازم نشد لینکش می ذارم اگه وقت کردید یه نگاه بندازید) مچکرم
https://uupload.ir/view/vid_20230324_154847_ut3p.mp4/

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
باعرض سلام و تبریک نوروز باستانی خدمت دوستان و اساتید گروه پراید فوق بعداز افتادن داخل یه دست انداز داخل جاده و گیر کردن چوب و طی کردن حدودا بیست کیلومتر دچار این مشکل شده دنده سه رو که می زنم اول یه فرفر می کنه اماخفیف تا وقتی که گازمی دم صداش کمه ولی وقتی کلاچ و می گیرم شروع می کنه که فرفر کردن... تمام دنده های دیگه اکی هستند روغن موتور و واسکازینم تعویض کردم و اینکه واسکازینم کم نمی کنه... و هنگام تعویض واسکازین یه تیکه جسم سربی رنگ افتاد پایین اگه تونستم فیلمش می ذارم ممنون میشم راهنماییم کنید که هزینه کمتری کنم چون الان خیلی اوضاعه مالیه خوبی ندارم ممنونم (هر کار می کنم نمیشه آپلود کرد حتی ازسایت دیگه هم خواستم بازم نشد لینکش می ذارم اگه وقت کردید یه نگاه بندازید) مچکرم
https://uupload.ir/view/vid_20230324_154847_ut3p.mp4/
سلام دوستان گلم لطفا راهنماییم کنید

moeinhoseyni

کاربر
2010-01-31
18
18
یه سوال وقتی فر فر میکنه موتور به لرزش میفته اگه اره احتمال زیاد کله پلوس خراب شده باید تعویض یا تعمیر بشه
بعد یه سوال دیگه کدوم شهری مگه میکانیک نداره شهرتون العان مثلا عیب از کلاج باشه یا کله پلوس میتونی خودت حلش کنی
احتمال خرابی بلبرینگ کلاچ هم هست ولی من بیشتر همون پلوس را احتمال میدم باشه

آخرین ویرایش:

میثم.ف

کاربر
2019-01-02
63
100
24
سلام موقعی که کلاچ میگیری صدا میده بلبرینگ کلاچ خرابه اگه کله پلوس خراب باشه شرط تستش تو دور برگردان مشخص میشه اگه صدا داد خوب خرابه دیگه

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
یه سوال وقتی فر فر میکنه موتور به لرزش میفته اگه اره احتمال زیاد کله پلوس خراب شده باید تعویض یا تعمیر بشه
بعد یه سوال دیگه کدوم شهری مگه میکانیک نداره شهرتون العان مثلا عیب از کلاج باشه یا کله پلوس میتونی خودت حلش کنی
احتمال خرابی بلبرینگ کلاچ هم هست ولی من بیشتر همون پلوس را احتمال میدم باشه
سلام تعمیرکار بردم گفت باید گیربکس بازبشه بعدا مشخص میشه عیب ازکجاست موتور اصلا نمی لرزه فقط فکر کنم یکی از پرهای یکی ازدنده ها کنده شده اینجور صدایی می ده بالا نوشتم هنگام تعویض واسکازین یک جسم الومینیومی یا سربی مثل یکی ازپره ها افتاد پایین از داخل ماشین لطفا لینکی که گذاشتم نگاه کنید متوجه صداش می شین ممنونم

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام موقعی که کلاچ میگیری صدا میده بلبرینگ کلاچ خرابه اگه کله پلوس خراب باشه شرط تستش تو دور برگردان مشخص میشه اگه صدا داد خوب خرابه دیگه
سلام نه وقتی کلاچ می گیرم صدا کلا قطع میشه وقتی ولش می کنم صدا می ده

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
470
1,026
تهران
سلام.دوست عزیز مکانیک نیستم ولی یه پراید داشتم اگه داغی لوازم هاشو جمع میکردم یه پراید دیگه باهاش درست میکردم.نگران نباش احتمالا یا خود خورشیدی دنده سوم و روبروییش یا یه ماهک بین دنده هات شکسته.البته ماهک جنسش برنجیه وبعضی اوقات دنده هم بد جا میره.چون یه تیکه خارجی افتاده توی گیربکس باید گیربکست باز بشه.دوست عزیز چون اوضاع خوبی نداری الان بازش کن.اگه اون تیکه که پیدا کردی با ضرب محکمتری به این ور اون ور میخورد حداقل احتمالش شکستگی پوسته گیربکست بود.بلبرینگ کلاچ صداش تو همه دنده ها هست واسه تستش کافیه وقتی صدا میده پاتو بزاری رو کلاچ یکم فشار بدی به اندازه ای که دنده هات هنوز درگیر باشه.اگه صدا افتاد از بلبرینگ کلاچه.واسه تسته پولوس ٬فرمون رو یه بار سمت چپ یه بار سمت راست کامل بچرخون و راه بیفت ماشین رو دور خودش بچرخون .نباید صدا بده.

moeinhoseyni

کاربر
2010-01-31
18
18
احتمال زیاد خود دنده سه ماشین خراب شده باید تعویض بشه که یه چرخ دنده برنجی باید باشه از پیکان که برنجیه پراید را نمیدنم در کل باید گریبکس باز بشه اگه دست به اچاری خودت باز کن کاری نداره فقط پاچال میخواد

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
ماشین دنده 3 کار می کنه فقط وقتی می زنم صدای فرفر می ده احتمال داره یکی از دنده های چرخ دنده سه شکسته شده باشه ممنونم

بالا