آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

صداي جير جير يخچال ويتريني و افت ولتاژ برق مغازه

electronic66

کاربر
2010-10-15
15
43
سلام يخچال ويتريني تو مغازه دوستم هست كه به صورت مرتب با يه زمان ثابت جير جير مي كند و قص مي شود هنگامي كه صدا مي ايد برق مغازه (لامپ ها)كم نور شده ولي فيوز نمي پرد نزديك كمپرسور يه تخته كلم بود از جنس چيني كه روي اون يه سيم پيچ هست صدا از اينجا مي اد اما قسمت متحرك ديده نمي شود لطفا راهنمايي كنيد كه اين همان رله سنگي است ؟ كار اين چيست ؟
در عكس مشخصه
1.jpg

افشین سالاری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-09-16
750
4,512
بندر عباس.
سلام دوست من با اجازه از اساتید بزرگ کار من تعمیر یخچال نیست ولی این همان رله سنگی میباشد ,ولی این مدل خیلی کم خرابی دارد احتمال دارد از موتور باشد .شما موتور مستقیم به برق بزنید بدون رله ببینید بازم صدا میده یا نه....من با یکی از دوستان تعمیرکار یخچال مشورت کردم .این نظر دوستمان بود...شما یک بار فن رو هم قطع کنید

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
با سلام دوست عزیز شما موتور رو یکسره تست کن امپر ب*** امپر باید از3.5Aبالاتر نره اکه اوکی بود رله رو عوض کن نحوه تست یکسره موتور سه تا سیم دارد که با نامهای Cکه یک رشته از برق مستقیم میره دومی Mکه یک رشته دیکه ازبرق داخل این میره سیم سومی هم Sینعی استارت که رله برای چند صم ثانیه سیم پیچ ومیاره توی مدار هشما برای تست متور رو به برق زده وسیم Mرویک لحضه به Sوطل کن اکه به کار افتاد رله خرابه

AALINE

کاربر
2014-05-17
1
3
سلام / خیر این رله سنگی نیست / این رله مغناطیسی مخصوص راه انداز موتور آسنکرون است / صدا ولرزش این رله دوعلت دارد 1- پلاتینهای مخفی این رله خراب است 2- سیم پیچ راه انداز داخلی کمپرسور سوخته یا قطع کرده است. موفق باشید / مهندس AA

بالا