آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شارژ نشدن گوشی پاناسونیک

mkalemati

کاربر vip
کاربر
2012-12-14
121
239
خراسان رضوی
با سلام خدمت دوستان گرامی
یه گوشی بی سیم پاناسونیک مدل 3531 برام اومده که کلید های روی گوشی درست کار نمی کرد
بعد از باز کردن گوشی کثیفی و چربی روی برد رو تمیز کردم و بستم مشکل حل شده ولیکن الان یه مشکل دیگه بوجود اومده که گوشی روی بیس شارژ نمیشه
لازم به ذکر است که خروجی برق بیس 12 ولت و باطری سالم است چرا که باطری با یک دستگاه دیگه شارژ می شود
این مشکل قبل از باز کردن وجود نداشته
از دوستان تقاضا دارم نطرشون رو در این رابطه عنوان بفرمایند
DSC_0013.jpg
DSC_0012.jpg
DSC_0014.jpg

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام
پس با این حساب ولتاژ خروجی بیس برای شارژ گوشی وجود دارد و عیب در گوشی خلاصه میشه چون فرمودید اول هم مشکل نداشته و با بازکردن گوشی این ایراد بوجود آمده
گوشی را روی بیس قرار دهید و ببینید ولتاژ روی پینهای گوشی میرسه یا نه؟مسیر ولتاژ شارژ را از این طریق دنبال کنید
دوست عزیز دوباره مدار را بازکرده و مسیر پینهای شارژ گوشی را بررسی و با دقت چک کنید و با هیتر برد را خشک کنید
برد شماره گیر را هم دوباره بررسی کنید چون گاهی سولفاتها و چربیهای شدیدی ایجاد میشه
ببینید جایی قعطی پیش نیامده باشد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mkalemati

mkalemati

کاربر vip
کاربر
2012-12-14
121
239
خراسان رضوی
با سلام
پس با این حساب ولتاژ خروجی بیس برای شارژ گوشی وجود دارد و عیب در گوشی خلاصه میشه چون فرمودید اول هم مشکل نداشته و با بازکردن گوشی این ایراد بوجود آمده
گوشی را روی بیس قرار دهید و ببینید ولتاژ روی پینهای گوشی میرسه یا نه؟مسیر ولتاژ شارژ را از این طریق دنبال کنید
دوست عزیز دوباره مدار را بازکرده و مسیر پینهای شارژ گوشی را بررسی و با دقت چک کنید و با هیتر برد را خشک کنید
برد شماره گیر را هم دوباره بررسی کنید چون گاهی سولفاتها و چربیهای شدیدی ایجاد میشه
ببینید جایی قعطی پیش نیامده باشد

ممنون از لطف شما
ظاهرا اتصال پایه های گوشی با سفت کردن پیچ ها ی برد قطع میشده !!! که کمی عجیب به نظر میرسه خلاصه با واشر گذاری زیر برد مساله حل شد

اما چالش سوم گوشی :
ارتباط گوشی با بیس قطع شده و حتی با کددهی رجیستر نمی شود و در حال فرآیند رجیستر بعد از گذشت زمانی نسبتا طولانی ، خطا می دهد
این مشکل از کجا میتونه باشه؟

farajtel

کاربر
2008-02-05
93
1,091
با سلام خدمت دوستان گرامی
یه گوشی بی سیم پاناسونیک مدل 3531 برام اومده که کلید های روی گوشی درست کار نمی کرد
بعد از باز کردن گوشی کثیفی و چربی روی برد رو تمیز کردم و بستم مشکل حل شده ولیکن الان یه مشکل دیگه بوجود اومده که گوشی روی بیس شارژ نمیشه
لازم به ذکر است که خروجی برق بیس 12 ولت و باطری سالم است چرا که باطری با یک دستگاه دیگه شارژ می شود
این مشکل قبل از باز کردن وجود نداشته
از دوستان تقاضا دارم نطرشون رو در این رابطه عنوان بفرمایند
مشاهده فایل‌پیوست 121732
مشاهده فایل‌پیوست 121733
مشاهده فایل‌پیوست 121734
ترانزیستور زیر قطب مثبت باتری را عوص کن مثبت هست

بالا