آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوختن مکرر بخش راه انداز موتور هود البرز

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
امروز دوباره مدار را طبق فرمایش دوست عزیز وصل کردم زمانی که وصل نبود هیچ خرابی در مدار دیده نشد اما بعد از انکه موتور را وصل کردم و با لامپ سری کردم دوباره خراب شد مدار را در اوردم و یک مدار دیگر جایگزین کردم موتور به خوبی کار کرد خازنهایی را دوست عزیزمون خط کشیده بودند در بیرون از مدار تست کردم کاملا سالم بودند اما اینکه چرا مدار درست کار نمیکند مانده ام
بررسی کنید، دوعدد ترانس پالس وسط مدار ،سالم هستند یا خیر؟
زمانی که ماسفت ها متصل نیستند، بررسی کنید ولتاژ گیت-سورس هر کدوم از ماسفت ها چقدر هست؟
اسیلوسکوپ داشتید خیلی کمک میکرد.
بنظر میرسه که یکی از آیسی های پشت برد معیوبه.
اگر برد پنل در اختیار دارید، باتعداد دور های مختلف آزمایش رو انجام بدید.
حقیقتش نقشه بخش خروجی رو در اختیار دارم اما نقشه کامل نه.

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
302
دوست عزیز شتید بخش خروجی هم کار ساز باشد و ایراد در همونجا باشد

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
302
امروز یک ولتاژ ۳۵۰ ولت با تستر بکلایت دادم و خازن های خروجی را تست نشت کردم هیچگونه نشتی در خازنها دیده نشد

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
302
شاید هم ای سی راه انداز tc4427 درست در زمان مناسب خروجیهاش را تعویض نمیکنه مانده ام که چگونه این برد را حل کنم ای کاش،که می شد با ترایاک یک مداری طراحی میکردم و در هشت کانال سرعت را تعغیر میدادم اگر دوستان طراحی چنین مداری را بلدند دریغ نکنن

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
شاید هم ای سی راه انداز tc4427 درست در زمان مناسب خروجیهاش را تعویض نمیکنه مانده ام که چگونه این برد را حل کنم ای کاش،که می شد با ترایاک یک مداری طراحی میکردم و در هشت کانال سرعت را تعغیر میدادم اگر دوستان طراحی چنین مداری را بلدند دریغ نکنن
اتفاقا اشاره بنده هم به همین موضوع کارکرد ناصحیح آیسی هست که پالس های خروجی یکسان بدون اختلاف فاز میده.
در صورت امکان باید آیسی عوض بشه.در زمینه طراحی، معمولا باید بی خیال پنل لمسی و نمایشگر دستگاه شد!

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
302
از انجایی که۵ روز طول میکشه تا ای سی بیاد دستم به همون دلیل امروز میخوام با یک ترانزیستور امتحانش کنم شاید کار کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
302
با سلام و درود بر دوستان و اساتید عزیز امروز ترانزیستور lRF820را در اوردم مدار را به برق زدم فن خیلی خوب چرخید و سرعت ان هم خیلی،خوب بود اما فن سرعتش پایین می امد هیچ وقت قطع نمی شد از برق کشیدم و دوباره زدم این با فیوز پرید

بالا