آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوختن مکرر ایسی تغذیه برد ایفون تصویری الکترونیک مدل۱۰۸۸

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
104
42
باسلام دوستان ایسی 5L0380برد تغذیه سوخته خازن 47 با ولت 50هم تعویض شد با لامپ تست مشکل ندارد ولی به محض وصل به ایفون ایسی سریعا میسوزه.لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنونم
ضمنا یک قطعه داره شبیه فیوز ولی با نام BD که روی تصویر مشخص کردم آیا دیاگ است یا فیوز ؟

پیوست‌ها

• 491.8 کیلوبایت بازدیدها: 56

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,793
25,738
درود بر شما ///دوست گرامی سعی کنید ایسی را جنس مرغوب استفاده کنید معمولا این ایسی های توی بازار خرابی زیاد دارن من واسه ریسیور هم چند مدل از این شماره ایسی خریدم خراب بودن ..خازنهای برد را تعویض کنید بخصوص خازن 400 ولتی و خازن فیدبک و خازنهای ضربه گیر عدسی ابی رنگ....

باسلام دوستان ایسی 5L0380برد تغذیه سوخته خازن 47 با ولت 50هم تعویض شد با لامپ تست مشکل ندارد ولی به محض وصل به ایفون ایسی سریعا میسوزه.لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنونم
ضمنا یک قطعه داره شبیه فیوز ولی با نام BD که روی تصویر مشخص کردم آیا دیاگ است یا فیوز ؟
سلام دوست عزیز
دیود ها رو تست کنید وخازن ۴۰۰ولت تعویض شوند .اگر هم دیود زنرداره تست شود🙏🙏

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
104
42
ممنونم بابت محبت شما . سپاسگزارم.عزیزان اپتوکپلر و ایسی tl431و خازن ۴۰۰وخازن۴۷فیدبک همگی بیرون از برد تست کردم سالم بودن ولی چشم من موارد بالا رو بدون رعایت سالم بودن تعویض میکنم.
لطفاً بفرمائید اون قطعه که روی برد DB زده دیاک است یا فیوز؟
بازم ممنونم بابت وقت گذاشتید
ضمنا یک زنر در ثانویه است سالم نشون میده ایا تاثیر گذار هست؟

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
104
42
لطفاً بفرمائید این قطعه سیاه رنگ که مشخص کردم با بیزر تست میکنم.بیزر داره.روی برد با DBنوشته روی تغذیه سوییچینگ ندیدم.چه قطعه ای است.شاید راه دادن این قطعه باعث سوختن مکرر ایسی تغذیه میشه ؟سپاسگزارم

abolhassan

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-22
71
69
سلام قطعه سیاه رنگ به نظر میرسه سلف باشه شما کوپلر وTL431حتما عوض کنید و5lهم جنس خوب بندازید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پاپ

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
796
درود. دوست گرامی بهتر بود کلا بیخیال این برد می شدین و یک نو با کانفیگ و قطعات بهتر تهیه می کردین. فکر کنم به اندازه قیمت یک نو یا حتی بیشتر خرج همین برد کرده باشین که تازه درست هم نشده و به نظرم منطقی نیست. خوشبختانه برد گرونی نیست و در بازار فراوان ازش هست. کل برد حدود صد و بیست تومن هست و قیمت آی سی اصلی 5L0380 ساخت فیرچایلد حدود 90 تومن!

در تاپیک زیر دوستان قبلا توضیح داده اند:

با سلام
در این برد تغذیه ها بدلیل پایین امدن ظرفیت خازن 47 میکرو در طول زمان ای سی 5l0380 در مدار سوخته و همزمان با سوختن ای سی فتوکوپلر pc817 هم معیوب میشود و در موقع تعمیر باید چهار قطعه که فیوز. و. ای سی و فتو کوپلر و خازن 47میکرو را باید تعویض نمود و در اکثر مواقع با تعویض این قطعات برد تغذیه راه اندازی میشود

در این مانیتورها ولتاژتغذیه 15.5ولت میباشد ودر صورت استفاده از بردهای دیگر مثل کماکس و سیماران و غیره که ولتاژ 14.5ولت دارند اشکالی از لحاظ صدا وزنگ وجود ندارد و فقط دربازکن عمل نمیکند که در صورت لزوم میتوان با تغییر ولتاژ زینر در پنل از 12ولت به 9ولت این مشکل را برطرف نمود

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
104
42
سلام ممنونم بابت مولتی که به اینجانب داشتید روی برد برد مدار اپتو مدار tl431 بستم مشکلی نداشتند و خازن ۴۷ تعویض کردم ولی باز ایسی سوخت.بعدازسوختن ایسی خازن ۴۷ با esrتست کردم مشکلی پیدا نکرده بود.من اپتو- و خازن بای پس وفیوز باز تعویض میکنم جواب اعلام میکنم ،
دوست من الآن قیمت برد۳۰۰ هزاربا ارسال به شهر ما حدود ۴۰۰ میشه.بعضی اوقات نتیجه کار وکسب تجربه وفکر کشف ایراد مهم تر از بحث مادی میشه.ممنونم و سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید

Tanishm

کاربر
2023-11-03
1
0
گئرمی
سلام ممنونم بابت مولتی که به اینجانب داشتید روی برد برد مدار اپتو مدار tl431 بستم مشکلی نداشتند و خازن ۴۷ تعویض کردم ولی باز ایسی سوخت.بعدازسوختن ایسی خازن ۴۷ با esrتست کردم مشکلی پیدا نکرده بود.من اپتو- و خازن بای پس وفیوز باز تعویض میکنم جواب اعلام میکنم ،
دوست من الآن قیمت برد۳۰۰ هزاربا ارسال به شهر ما حدود ۴۰۰ میشه.بعضی اوقات نتیجه کار وکسب تجربه وفکر کشف ایراد مهم تر از بحث مادی میشه.ممنونم و سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید
سلام، خسته نباشی. ایرادش را یافتی؟

بالا