آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن ای سی تغذیه برد لباسشویی اسنوا

Mohsen1724

کاربر
2019-01-15
56
51
24
اراک
با سلام یک عدد برد لباسشویی اسنوا برای اینجانب اوردن ک به علت نوسان برق ای سی lnk364 ان به همراه مقاوت ۱ اهم دو وات ان سوخته بود ک ای سی و خازن صافی تعویض و بجای مقاوت جمپر زدم برد راه اندازی شد و نصب شد و مشکلی نداشت حال بعد از گزشت چند روز برد را اوردن ک دیدم ای سی و جمپر مجددا سوخته کسی هست بتونه راهنمایی بده چرا دوباره اینطور شد بنظر خودم ایراد از ضعیف بودن جنس ای سی سوچینگ میباشد ممنون میشم کسی راهنمایی کنه IMG-20190724-WA0004.jpg

behrad2014

کاربر
2014-02-27
9
17
سلام به جای جمپر حتما خود مقاومت استفاده کنید در ضمن دور و اطراف آی سی و مسیر پایه هاشو چک کنید اگر مقاومت هست با بیرون آوردن یکسرش مقدارشو اندازه بگیرید اگر خازن کوچک مثل ۴۷ میکرو ۵۰ ولت اطراف آی سی داره تعویض کنید چنانچه از نظر ظاهر سالم هست وریستور یا همان VDR ورودی ولتاژ برق کنار پل دیود تست شود توجه داشته باشید اگر مقدار اهمی مقاومت ها در تغذیه سوئیچینگ تغییر کند باعث سوختگی مجدد المان ها میشود ( مهم)

Mohsen1724

کاربر
2019-01-15
56
51
24
اراک
سلام به جای جمپر حتما خود مقاومت استفاده کنید در ضمن دور و اطراف آی سی و مسیر پایه هاشو چک کنید اگر مقاومت هست با بیرون آوردن یکسرش مقدارشو اندازه بگیرید اگر خازن کوچک مثل ۴۷ میکرو ۵۰ ولت اطراف آی سی داره تعویض کنید چنانچه از نظر ظاهر سالم هست وریستور یا همان VDR ورودی ولتاژ برق کنار پل دیود تست شود توجه داشته باشید اگر مقدار اهمی مقاومت ها در تغذیه سوئیچینگ تغییر کند باعث سوختگی مجدد المان ها میشود ( مهم)

ممنونم

RASOULES

کاربر vip
کاربر
2011-12-31
41
89
سلام همونطور که دوستان گفتن باید خازن های اطراف ایسی رو عوض کنی خصوصا خازن اصلی بعد پل دیود که 400 ولت است

abnuse1

کاربر vip
کاربر
2018-03-18
59
86
سلام عزیز دلم .... دوست گرامی اصلا مهم نیست لباس شویی متعلق به کی باشه - یا بتونی مشکل روحل کنی یا نه یه تماس به پشتیبانی بزن سریع میان تو کارش-به این دلیل میگم که یه سری قطعات هست که حالا به دلایلی برای عموم پیدا نمیشه .....فکر کنم موضوع رو رسونده باشم....و موفق باشی.....

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,272
تهران - ساوه
با سلام و وقت بخیر
اون مقاومت باید
10اهم دو وات باشه
و این مقاومت در مدار آی سی
Lnk364pn
قرار نداره و ربطی به سوختن این آی سی نداره
چون تو یه مدارمستقل دیگه قرارگرفته.​

صادق کیابی

کاربر
2019-09-26
4
2
با سلام و خسته نباشید چطور میتونم کل پروگرام های مورد نیاز تعمیر برد های ماشین لباسشویی هر برندی رو تهیه کنم. tnm5000دارم ممنون میشم راهنماییم کنید همش درگیر این برنامه ها هستم. :ambivalence:

بالا