آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوت کشیدن پاور

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
دوست عزیز خازن 10 میکرو اولیه قسمت استند بای را تعویض کنید مشکل بطرف میگردد
موفق باشید

خازنشو عوض کردم الان فقط مونده یه خازن2200میکرو16ولت که نمیدونم تعویض شه این مقاومت سوختن و صدای سوت درست میشه یا نه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkantek

heical

کاربر
2011-05-13
306
532
وقتی پاور رو هنوز روشن نکردید لامپ تستتون روشن می مونه یا خاموشه؟ اگه روشنه احتمالا یک جایی از مدارتون شورتی یا نشتی دارید. اون قطعه رو باید پیدا کنید

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
وقتی پاور رو هنوز روشن نکردید لامپ تستتون روشن می مونه یا خاموشه؟ اگه روشنه احتمالا یک جایی از مدارتون شورتی یا نشتی دارید. اون قطعه رو باید پیدا کنید
لامپ تست یه لحظه روشن و خاموش میشه.وقتی هم که اتصال میدم دوتا سیم سبزو مشکی اتفاقی نمی افته پاور فقط روشن میشه همه ولتاژاهم سرجاشه.

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
لامپ تست یه لحظه روشن و خاموش میشه.وقتی هم که اتصال میدم دوتا سیم سبزو مشکی اتفاقی نمی افته پاور فقط روشن میشه همه ولتاژاهم سرجاشه.
دوستان جایگزینk2717چی بزارم مغازه نبود رفتم.روی بردم ترانزیستورهست ولی نمیدونم بهش میخوره یانه و جواب میده یا نه

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
دوستان جایگزینk2717چی بزارم مغازه نبود رفتم.روی بردم ترانزیستورهست ولی نمیدونم بهش میخوره یانه و جواب میده یا نه

سلام . یک موس فت منفی هستش حدودا فکر کنم 700تا 900ولتی بالای 5 یا 6 آمپر
ببینید ترانزیسنور منفی با ولتاژ ۷٠٠ به بالا و ۶ تا ۸ آمپر ترجیحا جایگزین کنید این در حالی توصیه میشه که عین خودشو ندارید

ضمنا دوسن من عنوانتون با محتوا و سئوالتون همخوانی نداره تصحیح بفرمایید
و مشکل اصلیتون رو پیگیری کنید. چون سوت کشیدن ربطی به این ترانزیسنور یا مشابه نداره. من صرفا به جایگزینی k2717 جواب دادم
صوت کشیدن هم میتونه از سردی قلع چوکها و... و خازنهای ظرفیت پایین باشه. اونم باید بیشتر اشاره کنید به جزییان مثل سوت آیا در حالت استبدبای هم هست یا نه موقعی که پاور روشنه
اصلا پاور روشن میشه یا نه و یا حدود تشخیصی محدود سوت سمت گرم یا سرد و...
لطفا یه سئوال با جزییات روشن و کارای انجام شده

آخرین ویرایش:

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام . یک موس فت منفی هستش حدودا فکر کنم 700تا 900ولتی بالای 5 یا 6 آمپر
ببینید ترانزیسنور منفی با ولتاژ ۷٠٠ به بالا و ۶ تا ۸ آمپر ترجیحا جایگزین کنید این در حالی توصیه میشه که عین خودشو ندارید

ضمنا دوسن من عنوانتون با محتوا و سئوالتون همخوانی نداره تصحیح بفرمایید
و مشکل اصلیتون رو پیگیری کنید. چون سوت کشیدن ربطی به این ترانزیسنور یا مشابه نداره. من صرفا به جایگزینی k2717 جواب دادم
صوت کشیدن هم میتونه از سردی قلع چوکها و... و خازنهای ظرفیت پایین باشه. اونم باید بیشتر اشاره کنید به جزییان مثل سوت آیا در حالت استبدبای هم هست یا نه موقعی که پاور روشنه
اصلا پاور روشن میشه یا نه و یا حدود تشخیصی محدود سوت سمت گرم یا سرد و...
لطفا یه سئوال با جزییات روشن و کارای انجام شده
سلام دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییت.4تاپاور هست که همشون مشکلشون همین سوت کشیدنه.صدای سوتشون قبل ار اینکه سیم سبزو مشکی اتصال بدم هست.یه نکته یکیشون وقتی سبزو مشکی اتصال میدم صدای سوت میده که بلنده .تو همه این چهارتا ولتاژ سیم بنفش5.1هست وولتاژ سیم سبز4.5شده و بقیه ولتاژارو نداره.درمورد سمت سوت هم همشون سمت بخش گرم پاور هست همشونم پاور گرین430وات هستن و صدای سوتم دقیقتر بگم دقیقا بین ترانس بزرگ هیت سینک اول و اون دوتا خازن ورودیه ولتاژ بالاست که کنارشونم یه خازن پی استر ولتاژ بالا هست.در مورد k2717هم دوست من برای همین پاورا بود که خواستم تستش کنم که یه وقت از اون نباشه که اشتباها دوتا پایش موقع تست ولتاژ بهم خورد و سوخت.به خاطر همین پرسیدم.درمورد اون چهارتا هنوز کاری نکردم فقط ولتاژشونو گرفتم که سیم بنفش5.1وسیم سبز4.5هست.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
1- خازن های 50 ولت اگر خراب باشند پاور صدای ویز ویز میکند
2- اگر خازن های 50 ولتی را تعویض کردی و باز هم صدای ویز ویز آمد دو تا خازن سرامیکی سبز رنگ که کنار ای سی است تعویض کن . در بعضی مواقع ممکن است یک عدد باشد.
3- اگر ترانس خراب باشد هنگامی که پاور را به برق وصل میکنیم صدای صوت میدهد.
متشکرم

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
درود دوست عزیز
بنده پاور گرین زیاد تعمیر میکنم
صدای سوت توی پاورهای گرین 330-380 و 430 بخاطر خازنهای مدار استندبای هستش
مهمترین هاشون رو هم عرض میکنم براتون که با تعویض اونها با نمونه جنس مرغوب (تاکید میکنم مرغوب چون خازن آشغال بازار رو قبضه کرده)
[hide] 1 - خازن 50 ولتی 10 میکرو پشت ماسفت استندبای
2 - خازن 16 ولتی 2200 میکرو بین دو هیتسینک
3 - خازن 16 ولتی 470 کنار سیم بفش
اگه با تعویض اینها بازم صدای سوت رو داشتین
خازنهای ریز 50 ولتی کنار مورد دوم رو هم حتما عوض کنید[/hide]
اگر خازنهای تعویضی مرغوب باشن 100 درصد مشکلتون حل خواهد شد
درمورد مقاومت 1 کیلو اهمی هم عرض کنم که کلا این مقاومت با حدود 15 دقیقه کار کلا تغییر رنگ میده که توی این پاور ها کاملا طبیعی هست و اگر خواستین تعویضش کنید حتما از نمونه وات بالاتر مثلا 1 وات استفاده کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا