آی پی امداد
abtahi

سوال راجع به تست ماسفت

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
134
70
با سلام
سوال داشتم راجع به تست ماسفت
3 تا ماسفت دارم مربوط به یک پاور کامپیوتر که وقتی گیت ماسفت ها رو با راب قرمز شارژ میکنم برای یک لحظه بین سورس و درین صفر میشه ولی بلا فاصله شروع میکنه
به بالا رفتن عدد ... آیا این ماسفت خراب شده با مدلش اینه که باید دائم گیتش وصل باشه ؟!؟!

و همچنین یک دیود شاتکی دوبل هست که در خروجی یک پاور وصله ولی خروجی پاور بجای 12 10 هست ... خازن هم عوض شده ... میتونه از دیود باشه ؟! دیود میتونه افت ولتاژ بده تو پاور سوییچینگ ؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-03-31
846
1,635
استان گلستان
با سلام
3 تا ماسفت دارم مربوط به یک پاور کامپیوتر که وقتی گیت ماسفت ها رو با راب قرمز شارژ میکنم برای یک لحظه بین سورس و درین صفر میشه ولی بلا فاصله شروع میکنه
به بالا رفتن عدد ... آیا این ماسفت خراب شده با مدلش اینه که باید دائم گیتش وصل باشه ؟!؟!

و همچنین یک دیود شاتکی دوبل هست که در خروجی یک پاور وصله ولی خروجی پاور بجای 12 10 هست ... خازن هم عوض شده ... میتونه از دیود باشه ؟! دیود میتونه افت ولتاژ بده تو پاور سوییچینگ ؟
با سلام،
ممکنه ماسفت دچار نشتی شده باشه.
برای اطمینان، سر راه درین یک LED بذارید و به منبع تغذیه وصل کنید و ببینید با شارژ گیت LED روشن میمونه .
همچنین نشتی دیود شاتکی هم میتونه باعث تغییر ولتاژ خروجی پاور بشه.

i2015

کاربر
2020-10-31
107
79
با سلام

تا جایی که بنده اطلاع دارم خیلی از ماسفت ها مخصوصا اونایی که توان بالایی دارند یا باید دائم در حال تحریک باشند یا یه جریان حداقلی ازشون کشیده بشه وگرنه خودشون خاموش میشن (این جریان مورد نیاز درون دیتاشیت نوشته میشه)

بالا