آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوال در مورد سیم کشی اسپلیت super general sgs-1205 12000

saber.basiry

کاربر
2015-03-06
12
3
سلام.یه اسپلیت مارک super general sgs-1205 12000 خریدم که وقتی خواستم سیم کشی رو وصل کنم متوجه شدم یه چیزایی سرجای خودش نیس،از یونیت داخلی سه رشته سیم (ارت،آبی،قهوه ای) به یونیت خارجی هدایت میشه ولی روی یونیت خارجی ۴ عدد ترمینال (n,1,2,3) وجود داره.من آبی رو به n و قهوه ای رو به سفید یا ۱ وصل کردم ولی موقع روشن شدن فقط کنداسور کار میکرد و موتور فن کار نمیکرد برا همین یه فاز از ترمینال ۱ گرفتم و به ترمینال ۲ (مشکی) وصل کردم و درست شد.و حالا سوال من اینجاس که:
آیا واقعا باید همین کارو انجام میدادم؟مشکلی براش پیش نمیاد؟و دوم اینکه از کجا بفهمم این اسپلیت روتاری هست؟چون کمپرسور موقع کار کردن آف میکنه.و از کجا بفهمم که سیستم گرمایشی هم داره؟چون روی پانل نوشته cooling اما با کنترل ریموت روی heat قرار میگیره.
و مشکل بعدی اینجاس که من بعد از اتصال لوله ها یکباره اونارو باز کردم و الان موقع کار کردن یونیت داخلی جوری یخ میزنه که یهو میپاشه بیرون و بعد از خاموشی ازش کلی آب میاد.mode رو روی heat هم که میزارم گرم نمیکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
پاسخ : اسپلیت super general

سلام.یه اسپلیت مارک super general sgs-1205 12000 خریدم که وقتی خواستم سیم کشی رو وصل کنم متوجه شدم یه چیزایی سرجای خودش نیس،از یونیت داخلی سه رشته سیم (ارت،آبی،قهوه ای) به یونیت خارجی هدایت میشه ولی روی یونیت خارجی ۴ عدد ترمینال (n,1,2,3) وجود داره.من آبی رو به n و قهوه ای رو به سفید یا ۱ وصل کردم ولی موقع روشن شدن فقط کنداسور کار میکرد و موتور فن کار نمیکرد برا همین یه فاز از ترمینال ۱ گرفتم و به ترمینال ۲ (مشکی) وصل کردم و درست شد.و حالا سوال من اینجاس که:
آیا واقعا باید همین کارو انجام میدادم؟مشکلی براش پیش نمیاد؟و دوم اینکه از کجا بفهمم این اسپلیت روتاری هست؟چون کمپرسور موقع کار کردن آف میکنه.و از کجا بفهمم که سیستم گرمایشی هم داره؟چون روی پانل نوشته cooling اما با کنترل ریموت روی heat قرار میگیره.
و مشکل بعدی اینجاس که من بعد از اتصال لوله ها یکباره اونارو باز کردم و الان موقع کار کردن یونیت داخلی جوری یخ میزنه که یهو میپاشه بیرون و بعد از خاموشی ازش کلی آب میاد.mode رو روی heat هم که میزارم گرم نمیکنه

کولر شما سرمایشی هستش
شما بالای ترمینال یونیت بیرونی رو نگاه کنین ، ببینید هر 4 کنتاکت بهش سیم وصل شده یا نه ، قاب ترمینال یونیت داخلی رو باز کنید و ببینید سیم ها روی چه کنتاکت هایی بسته شده.
آیا سیم برق از یونیت داخلی بطور مجزا خارج شده یا خودتان وصل کردید؟

• Like

saber.basiry

کاربر
2015-03-06
12
3

در یونیت بیرونی به هر ۴ ترمینال کابل وصل شده.دریچه یونیت داخلی رو باز کردم ولی چیزی مشخص نیست.فقط یک کابل سه رشته ای که یک رشتش ارت هستش برای یونیت خارجی درنظر گرفته شده.

• Like

saber.basiry

کاربر
2015-03-06
12
3

این کولری که من خریدم یونیت خارجیش مربوط به به یونیت داخلی نیس.کسی هست راهنمایی کنه؟بعد اگه کولر من گرمایشی نداره چرا با کنترل روی heat قرار میگیره؟

• Like

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان

باسلام دوست گرامی شمابایدبردیونیت داخلی روبکشین بیرون روی برد ببینیدیه سوکت خالی بغل یه رله ای که روی ان نوشته شده باشه HیاHOTیاSOاون سوکت مربوط به شیربرقی گرمایش هستش هرزمانی اسپلیت سردوگرم باشد حتمابایدازیونیت داخل سه الی چهاریاپنج رشته خارج شده باشه بادورشته فقط سرماکارمیکنه شمادربردداخل دنبال فرمان شیربرقی بگردین که رله فرمان رومیده البته این توضیحات درمورداسپلیت های سه رشته ای که S کدروانتقال میده ودستگاه بیرون بردداره صدق نمیکنه

saber.basiry

کاربر
2015-03-06
12
3
پس اون دوتا رشته سیم رو به کجا باید وصل کنم؟میشه یه فاز بدم به فن و ترموستات.یعنی سیم سفید و سیاه به ترتیب شماره یک و دو روی ترمینال یونیت خارجی.چون من سیم قهوهای (فاز) رو به سفید یا ترموستات بیرونی وصل کردم اما وقتی کنداسور روشن میشه فن روشن نمیشه و رادیات داغ میکنه و آف میکرد.منم یه فاز از همون ترموستات گرفتم و دادم به فن و باهم شروع به کار کردن میکنند.از اونجایی که موتور فن از نوع آسنکرول چند حالتی میباشد چطوری دور موتور تغییر میکنه وقتی من یک فاز براش پیشبینی کردم؟

بالا