آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سرخ شدن المنت سشوار جانسون

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
با سلام خدمت اساتید.سشوار جانسون با موتور دی سی که روشن نمیشد باز کردم المنت از چند نقطه قطع شده بود.تک المنتی بود.المنت سه سر با مدار معمول سشوار دی سی رو براش نصب کردم به همراه دو کلید سه حالته.الان همه چیز درسته.هم دور تند و هم کند و حرارت کم و زیاد فقط المنت خیلی سرخ میشه.در هر دو حالت کم و زیاد این اتفاق میوفته.لطفا اگه کسی با این مورد روبرو شده راهنمایی بفرماین.بی نهایت ممنون

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
با سلام
اگر المنت خودش سوخته از المنت مشابه خودش استفاده نمایید که از لحاظ توان و وات المنت برابر باشند . احتمالا المنتی که استفاده نمودید کمی پر قدرت از از المنت قبلی میباش که در این صورت میتوانید در مسیر ان از یک دیود یکسو کننده به صورت سری استفاده نمایید

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
سلام.با تشکرازجنابعالی.المنت جدید سه سیم و ضعیفتر از قبلی هست و از یه دیود 4007 سری با المنت در بایاس معکوس استفاده کردم.چندین مورد به همین شکل سشوارهایی که موتور یونیورسال داشتن و سوخته بودن با همین روش و استفاده از موتور دی سی راه اندازی کرده بودم.این یه مورد نمیدونم چرا این اتفاق افتاده.البته هنوز فرصت نشده پیشنهاد دوستان مبنی بر تعویض موتور رو اجرا کنم.پس از تعویض نتیجه رو اعلام خواهم کرد.سپاس از شما

بالا