آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: ساخت سیستم خنک کنده برای یک سالن

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام اساتید گرامی نمیدونم اینجا برای طرح این موضوع جای مناسبی هست یا نه سوالم اینه که می خواستم برای یک سالن تقریبا 200 متری به ارتفاع حدودا 4 متر یک سیستم خنک کننده با اب سرد چاه بسازم به این صورت که چند رادیاتور ماشین رو که پشت این رادیاتور ها فن نصبه رو در این سالن کار بذارم و بعد هم اب چاه که سرما طبیعی داره رو از طریق یک پمپ به درون این رادیاتور ها بفرستم و برگشت اب هم دوباره به چاه برگرده ایا این روش که گفتم جواب میده نکته دیگه هم بدلیل شرجی بودن و رطوبت هوا امکان استفاده از کولر ابی نیست با تشکر

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام اساتید گرامی نمیدونم اینجا برای طرح این موضوع جای مناسبی هست یا نه سوالم اینه که می خواستم برای یک سالن تقریبا 200 متری به ارتفاع حدودا 4 متر یک سیستم خنک کننده با اب سرد چاه بسازم به این صورت که چند رادیاتور ماشین رو که پشت این رادیاتور ها فن نصبه رو در این سالن کار بذارم و بعد هم اب چاه که سرما طبیعی داره رو از طریق یک پمپ به درون این رادیاتور ها بفرستم و برگشت اب هم دوباره به چاه برگرده ایا این روش که گفتم جواب میده نکته دیگه هم بدلیل شرجی بودن و رطوبت هوا امکان استفاده از کولر ابی نیست با تشکر

برای خنک کردن این مکان تقریبا 120000 BTU/H نیاز داری
اگر بازده حرارتی هر رادیاتور رو به طور مجزا 9000 BTU حساب کنیم " البته ناگفته نماند که این روش شما که رادیاتور ها رو پشت هم میخوای بزاری جواب کارت رو نمیده" حداقل 13 تا از این رادیاتور ها مورد نیازت میشه
من پیشنهاد میکنم از این کار منصرف بشی چون اصلا جنبه اقتصادی نداره
البته این سالن با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی که فرمودید شرجی هستش بهترین کار استفاده از سیستم تبرید تراکمی هستش
سیستم های ارزان تر هم وجود داره مثل تبرید جذبی که مشکل اساسی این نوع سیستم تعمیر و نگهداری این سیستم هستش
به نظر بنده شما میتونید از 2 کولر 60000 و یا 4 کولر 30000 استفاده کنید
موفق باشی

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
برای خنک کردن این مکان تقریبا 120000 BTU/H نیاز داری
اگر بازده حرارتی هر رادیاتور رو به طور مجزا 9000 BTU حساب کنیم " البته ناگفته نماند که این روش شما که رادیاتور ها رو پشت هم میخوای بزاری جواب کارت رو نمیده" حداقل 13 تا از این رادیاتور ها مورد نیازت میشه
من پیشنهاد میکنم از این کار منصرف بشی چون اصلا جنبه اقتصادی نداره
البته این سالن با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی که فرمودید شرجی هستش بهترین کار استفاده از سیستم تبرید تراکمی هستش
سیستم های ارزان تر هم وجود داره مثل تبرید جذبی که مشکل اساسی این نوع سیستم تعمیر و نگهداری این سیستم هستش
به نظر بنده شما میتونید از 2 کولر 60000 و یا 4 کولر 30000 استفاده کنید
موفق باشی

تشکر از شما من متوجه این تبرید تراکمی یا تبرید جذبی نشدم در این مورد توضیح مختصری هم بدید که ممنون میشدم

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
تشکر از شما من متوجه این تبرید تراکمی یا تبرید جذبی نشدم در این مورد توضیح مختصری هم بدید که ممنون میشدم

سیکل تبرید تراکمی همون یخچال و کولری که توی منازل مسکونی استفاده میشه و بیس کاری اینا برحسب تراکم گاز از طریق کمپرسور هستش و مبرد آنها R134 R22 R12 R410 و....

سیکل تبرید جزبی بر حسب قوانین خاص که دمای جوش آب توی فشار زیر اتمسفر به پایین ترین حد خود میرسه و از همین قانون برای سرمایش استفاده میکنند . این سیستم نیاز به کمپرسور نداره و جابجایی سیال در این نوع سیستم توسط پمپ انجام میشه که مصرف برق پایین تری داره ، این سیستم دارای مبرد و ماده جاذب هستش که میتونه آب و لیتیوم بروماید و یا آب و آمونیاک باشه
نمونه بارز این نوع سیکل همون یخچال نفتی های سابق هستش
موفق باشید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مجدد با تشکر یخچال های قدیمی نفتی در مورد شون شنیدم اما نفت چه کاری انجام میده ایا موتور رو کار میندازه یا به عنوان ماده جاذب کار میکنه اگه در این مورد توضیحی میدادی که ممنون میشدم

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام مجدد با تشکر یخچال های قدیمی نفتی در مورد شون شنیدم اما نفت چه کاری انجام میده ایا موتور رو کار میندازه یا به عنوان ماده جاذب کار میکنه اگه در این مورد توضیحی میدادی که ممنون میشدم

نفت در یخچال نفتی برای درست کردن شعله روی ابزوربر اگه اشتباه نکنم هستش با گرم کردن یک مخزن مایع جاذب و مبرد از هم جدا میشن و سیکل توی گردش میوفته
یه خورده پیچیدگی داره که من الان یه 8 سالی میشه که دیگه جذبی کار نمیکنم
البته ناگفته نماند منظورم از جذبی چیلر هستش نه یخچال نفتی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh
بالا