آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: زنگ نخوردن پنل آیفون صوتی الکتروپیک 786

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
اون قسمتی که با دایره زرد مشخص کردم چک کنین که مبادا لحیم دو خط موازی رو به هم به اشتباه وصل کرده باشه. قسمت هایی که با مستطیل قرمز مشخص کردم و سولدر ماسک یا چاپ سبز در اثر رطوبت خراب شده رو با تست بازر دقیق تست کنین شاید خطوط مسی دچار قطعی شده باشن. بعدش هم بهتره با سمباده نرم به آرامی اکسید مس روی خطوط رو پاک کنین و بعدش روغن لحیم بزنین و کامل با لحیم بپوشونین. اگه کل لحیم پایه های قطعات رو هم با کمک روغن لحیم و سیم لحیم ترمیم کنین هم خوبه. اون سیم جامپر سبز زیر آی سی 555 رو خودتون زدین یا از قبل بوده؟

p0rh4adw7mbm.jpg

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
لطفا پیچ و واشر فلزی ترمینال هایی که داخل مستطیل قرمز بزرگ هستن رو باز کنین و وضعیت مدار چاپی زیر آنها را هم از لحاظ قطعی و عدم اتصال درست بررسی کنین و در صورت لزوم ترمیم کنین. برای تست بلندگو فقط به تست اهمی بسنده نکنین و به یک منبع تولید صوت متصلش کنین و ازش صدا بگیرین چون ممکنه کویلش از لحاظ اهمی سالم باشه ولی دیافراگمش جام شده باشه. در ضمن آی سی های NE555 ساخت شرکت ST که در بازار فروخته میشن بعضیاشون کارخونه ای خراب و معیوب هستن و بهتره از نوع تگزاس اینسترومنتس تهیه کنین که علامت قرمز زیر روشون حک شده.
th

آخرین ویرایش:
سلام مهندس واقعا آیسی ها اینجوریه ؟ متاسفانه از نمونه ST خرید کردم . ممنوم از راهنمایی هاتون.
راستی با یکی از تعمیرکاران شهرمون مشکل رو در میان گذاشتم گفت میتونی سیم شاسی زنگ رو به صورت مستقیم وصل کنی ازش تست بگیری و توضیح دقیق تری نداد.
میخوام بدونم چطوری اینکار رو انجام بدم؟

سلام به استاد Navid-Aref بعد از مدتی طولانی برگشتم.
من تمام اون مواردی که ذکر کردید در تاپیک من برای تعمیر آیفون الکتروپیک انجام دادم ولی راه نیافتاد.اون مسیرهایی که اشاره کردید ممکنه اتصالی در موقع تمیر داشته باشم دوباره چک کردم خودش همینطوری بوده من ترمیم کردم.
تمام خازن های اون رو با مولتی متر جدید که خرید کردم خازن سنج داره چک کردم زیاد نشتی نداشت ولی عوض کردم فقط منتظر ترانزیستورهای جدید هستم که برسه به دستم امتحان کنم شاید راه بیافته. خواستم تا اعلام نتیجه قطعی شما را در جریان موضوع قرار بگیرید.متشکرم از اینکه وقت میگذارید و به عرایض بنده گوش فرا میدهید.

آخرین ویرایش:
سلام به استاد Navid-Aref بعد از مدتی طولانی برگشتم.
من تمام اون مواردی که ذکر کردید در تاپیک من برای تعمیر آیفون الکتروپیک انجام دادم ولی راه نیافتاد.اون مسیرهایی که اشاره کردید ممکنه اتصالی در موقع تمیر داشته باشم دوباره چک کردم خودش همینطوری بوده من ترمیم کردم.
تمام خازن های اون رو با مولتی متر جدید که خرید کردم خازن سنج داره چک کردم زیاد نشتی نداشت ولی عوض کردم فقط منتظر ترانزیستورهای جدید هستم که برسه به دستم امتحان کنم شاید راه بیافته. خواستم تا اعلام نتیجه قطعی شما را در جریان موضوع قرار بگیرید.متشکرم از اینکه وقت میگذارید و به عرایض بنده گوش فرا میدهید.

بالا