آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: زنگ نخوردن آیفون الکتروپیک مدلV1-382

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
587
1,058
سلام و عرض ادب.آیفون مذکور رو با عیب زنگ نخوردن تحویل گرفتم.پنل تستم روی میز کار تابا هست.شستی زنگ که از روی پنل فشار میدم نه زنگ میخوره و نه صفحه روشن میشه.ولی از پشت آیفون ترمینال ۳ را به ترمینال زنگ اتصال میدم بازم زنگ نمیخوره ولی صفحه روشن میشه و تصویر از پنل نداریم.آی سی ۳۸۶ تعویض شد که مشکل رفع نشد.ولوم کشویی زنگ هم ندارم که تعویض کنم.دوستان اگه بخوام ولوم رو یکسره کنم کدام پایه های ولوم رو اتصال کنم تا از سلامت ولوم مطمئن شم؟عکس از پشت ولوم هم قرار میدم.پیشاپیش ممنونم بابت راهنمایی
۳۸۲۱_compress89.jpg

۳۸۲۲_compress9.jpg

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
766
2,548
تهران -شانکهای
سلام و عرض ادب.آیفون مذکور رو با عیب زنگ نخوردن تحویل گرفتم.پنل تستم روی میز کار تابا هست.شستی زنگ که از روی پنل فشار میدم نه زنگ میخوره و نه صفحه روشن میشه.ولی از پشت آیفون ترمینال ۳ را به ترمینال زنگ اتصال میدم بازم زنگ نمیخوره ولی صفحه روشن میشه و تصویر از پنل نداریم.آی سی ۳۸۶ تعویض شد که مشکل رفع نشد.ولوم کشویی زنگ هم ندارم که تعویض کنم.دوستان اگه بخوام ولوم رو یکسره کنم کدام پایه های ولوم رو اتصال کنم تا از سلامت ولوم مطمئن شم؟عکس از پشت ولوم هم قرار میدم.پیشاپیش ممنونم بابت راهنمایی
مشاهده فایل‌پیوست 183736

مشاهده فایل‌پیوست 183738

با احترام
دوست عزیز،
[hide]با جامپر کردن این ۲ پین ، بالاترین صدا رو خواهید داشت . از پشت برد لحیم کنید اما به شرط سلامت قطعات ولی قبلش اگه داخل ولوم کشویی که در اصل مقاومت متغیر هستش رو با اسپری خشک شستشو بدید احتمالا مشکل حل خواهد شد
۲۰۲۲۰۳۰۷_۱۶۳۹۰۶.jpg [/hide]
موفق باشید

آخرین ویرایش:

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
587
1,058
با احترام
دوست عزیز،
hidden content may not be quoted
موفق باشید

درود بر استاد عزیز و ممنون بابت راهنمایی . طبق فرمایش شما دو پین جامپر شد و زنگ درست شد.ولوم رو تمیز کردم ولی صدا بسیار ضعیف هست.با همین وضعیت جامپر مشکلی برای دستگاه پیش نمیاد؟صدای زنگ هم بسیار عالی هست و آزار دهنده نیست. و جسارتا در پست اول هم عرض کردم پنل تستم تابا هست و تصویر رو نمیگیرم و فقط صفحه crt سفید روشن میشه.علت میتونه مچ نشدن دوربین تابا با این آیفون باشه.سپاسگزارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
766
2,548
تهران -شانکهای
درود بر استاد عزیز و ممنون بابت راهنمایی . طبق فرمایش شما دو پین جامپر شد و زنگ درست شد.ولوم رو تمیز کردم ولی صدا بسیار ضعیف هست.با همین وضعیت جامپر مشکلی برای دستگاه پیش نمیاد؟صدای زنگ هم بسیار عالی هست و آزار دهنده نیست. و جسارتا در پست اول هم عرض کردم پنل تستم تابا هست و تصویر رو نمیگیرم و فقط صفحه crt سفید روشن میشه.علت میتونه مچ نشدن دوربین تابا با این آیفون باشه.سپاسگزارم

با احترام
خواهش میکنم عزیزم.
بابت جامپر نگران نباشید، مشکلی پیش نمیاد. در رابطه با نداشتن تصویر ، ایراد از برند نیست . یا خود CRT مشکل داره و یا اتصالات. چک کنید .

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
587
1,058
با احترام
خواهش میکنم عزیزم.
بابت جامپر نگران نباشید، مشکلی پیش نمیاد. در رابطه با نداشتن تصویر ، ایراد از برند نیست . یا خود CRT مشکل داره و یا اتصالات. چک کنید .

درود.استاد پارسای عزیز بسیار ممنونم بابت راهنمایی و عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخ. اتصالات رو چک کردم و چون قبلا با همین پنل گوشیهای پیک زنگ خوردن اگه اجازه بفرمائید نحوه اتصال رو توضیح بدم و اگر حضرتعالی فرصت داشتین اشتباهات بنده رو لطفا تصحیح بفرمائین. سم قهوه ای تابا رو به ترمینال ۱ پیک وصل کردم.سیم قرمز به ۲. سیم نارنجی به ۳ و سیم زرد رو به ۴ زدم.البته پشت مانیتور ترمینال زنگ خالی مونده.باید از سوئیچر استفاده بشه یا میشه بدون سوئیچر هم با فشردن دکمه زنگ پنل ،مانیتور زنگ بخوره و روشن شه؟ممنونم
T1.jpg

T2.jpg

• Like

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
766
2,548
تهران -شانکهای
درود.استاد پارسای عزیز بسیار ممنونم بابت راهنمایی و عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخ. اتصالات رو چک کردم و چون قبلا با همین پنل گوشیهای پیک زنگ خوردن اگه اجازه بفرمائید نحوه اتصال رو توضیح بدم و اگر حضرتعالی فرصت داشتین اشتباهات بنده رو لطفا تصحیح بفرمائین. سم قهوه ای تابا رو به ترمینال ۱ پیک وصل کردم.سیم قرمز به ۲. سیم نارنجی به ۳ و سیم زرد رو به ۴ زدم.البته پشت مانیتور ترمینال زنگ خالی مونده.باید از سوئیچر استفاده بشه یا میشه بدون سوئیچر هم با فشردن دکمه زنگ پنل ،مانیتور زنگ بخوره و روشن شه؟ممنونم
مشاهده فایل‌پیوست 183751

مشاهده فایل‌پیوست 183752

با احترام
سلام و عرض ادب .اتصالات شما درسته . در این مدل باید ترمینال B رو با 3 جامپر کنید تا زنگ بخوره .
تصویر رو چه کار کردید؟

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
587
1,058
با احترام
سلام و عرض ادب .اتصالات شما درسته . در این مدل باید ترمینال B رو با 3 جامپر کنید تا زنگ بخوره .
تصویر رو چه کار کردید؟

درود.یعنی با فشردن شستی روی پنل زنگ نمیشه زد؟راستش چون مشتری صحبت از خرابی تصویر نکرد و فقط عیب رو زنگ نخوردن عنوان کرد زیاد روش حساس نشدم.با این تفاسیر در حال حاضر با جامپر ترمینال زنگ و ترمینال ۳ زنگ میخوره و صفحه مانیتور هم روشن میشه ولی سفیده و تصویر دوربین رو ندارم.ممنونم از راهنمایی شما

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
766
2,548
تهران -شانکهای
یعنی با فشردن شستی روی پنل زنگ نمیشه زد؟
با احترام
البته در اینجور مواقع میشه ترمینال B رو به ترمینال 4 با یه تیکه سیم مرتبط کرد تا بشه از پنلی مثل برای شما استفاده کرد تا زنگ بخوره .
موفق باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
587
1,058
با احترام
البته در اینجور مواقع میشه ترمینال B رو به ترمینال 4 با یه تیکه سیم مرتبط کرد تا بشه از پنلی مثل برای شما استفاده کرد تا زنگ بخوره .
موفق باشید.

درود .استاد پارسای عزیز بسیار ممنونم از وقتی که گذاشتید و راهنمایی های ارزندتون.سپاس

• Like
بالا