آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور گرین 430w)اتصال کوتاه

ali135923

کاربر vip
vip
کاربر
2016-08-06
46
25
با سلام دوستان من یه پاور گرین430wدارم که روشن نمیشه فقط تستر یع لحظه چشمک میزنه و خلاص.باز کردم در ظاهر سوختگی ندیدم اما نکته جالب قضیه اتصال کوتاه بین سیم های نارنجی و قرمز و مشکی هست.فقط سیمهای زرد با هیچکدوم اتصال ندارن.مشکل از کجا میتونه باشه.ممنونم.در ضمن اتصالی مربوط به قسمت ولتاژ پایین هست و مربوط به قسمت ورودی و های ولتاژنیست.

Ar3enic3

کاربر vip
کاربر
2018-10-27
8
10
سلام
مدل دقیق پاور رو بفرمایید ؟ با توجه به این که تستر یه لحضه روشن میشه و چشمک میزنه در قسمت سرد یا همون خروجی اتصالی دارید.دیود های شاتکی یا فست روی هیت سینک قسمت سرد رو با تست دیود برسی کنید ببینید سالم هستن؟دیود های اطراف هیت سینک خروجی رو هم برسی کنید
در سوختگی دیود ظاهر قطعه تعقییر نمیکنه و فقط اتصالی میکنه

ali135923

کاربر vip
vip
کاربر
2016-08-06
46
25
سلام بر شما در یک عملیات پرزحمت قسمت سرد از گرم جدا شده کلا و دیود ها ی سرد سالم هستن.همچنان اتصالی دارم.st-400ws d41125 ver.5.ممنونم

mmm3

کاربر
2010-07-25
60
136
درود
دقت داشته باشید در هر خروجی معمولا یک بار مقاومتی چند ده تا چند صد اهم دارند چون بدون بار ولتاژهای خروجی از تعادل خارج میشوند و ناپایدار میشوند.
������ اگر دیودهای شاتکی خروجی سالم است ، خازنهای الکترولیت و فن را بررسی بفرمایید.
اگر موارد بالا نبود معمولا یک ترانزیستور یا TL431 هم به بخش 3.3 ولت وصل است آن را هم بررسی کنید.
دقت داشته باشید قطعاتی که به گرماکِش وصل بودند جا بزنید.
و بهتره از یک لامپ 100 تا 200 وات، 220ولت رشته ای سری با ورودی بهره بگیرید تا در صورت ایراد بیشتر خرابی قطعات کم گردد.

آخرین ویرایش:

abolhassan

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-10-22
71
69
سلام این عیب در پاور گرین مدل دیگه داشتم خط ۳/۳ بود که یه ترانزیستور کوچیک اس ام دی پشت برد بود البته قبلش میشه تست کرد ولی شماره ای سی ۸پایه که ولتاژ رفرنس ۵و3/3می گیره چند هست تا بشه ولتاژ جدا بهش بدی بینم اتصالی در کدوم خط هست

بالا