آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن نشدن دستگاه DVR چینی با هارد خودش

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
این DVR وقتی پاور میشه و هاردش وصله . روشن نمیشه و چراغ استندبای قرمز و سبز نمیشه
اما وقتی هاردشو (500 گیگ سیگیت)جدا میکنی / دستگاه روشن شده و لوگو و خروجی هر 4 دوربینش میاد.
نمیدونم هارد مشکل دار شده یا خود مینبرد دستگاه!
البته هاردشو تست زده شده و میگن سالمه خودم شخصا تستش نکردم / حتی با یه هارد کامپیوتر دیگه هم تست کردم بازهم مشکل پابرجاست و با وصل کردن هارد دیگه ، بازهم دستگاه روشن نمیشه .
نمیدونم میشه هر هاردی را بهش وصل کرد و تست کرد؟
هارد فرمت خاصی نباید داشته باشد؟
چون الان به دستگاه دسترسی ندارم مدل و برند دقیقشو بعدا ذکر میکنم
باتشکر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK
سلام و خسته نباشید خدمت شما

فکر نمیکنم ربطی به مدل و برند هارد داشته باشه و باید هر هاردی رو ساپورت کنه

به نظر افت ولتاژ پیدا میکنه وقتی هارد وصل میکنید به جای هارد یک مصرف کننده دیگری وصل کنید ببینید جواب میگیرید و یا تغیذی ه رو چک کنید

نتیجه رو اعلام کنید

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
از لحاظ افت ولتاژ / آداپتورش 12 ولت میده .
اما وقتی هارد وصله حالا هارد خودش یا هر هارد دیگه یه صدایی از هارد میاد مثل صدای چرخش دیسکهای داخل هارد اما خب دستگاه روشن نمیشه .

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK
از لحاظ افت ولتاژ / آداپتورش 12 ولت میده .
اما وقتی هارد وصله حالا هارد خودش یا هر هارد دیگه یه صدایی از هارد میاد مثل صدای چرخش دیسکهای داخل هارد اما خب دستگاه روشن نمیشه .

همان به نظر خودم احتمال میدم پاور ضعیف و یا خازنی از داخل خشک شده

فکر میکنم برقی که میاد جریان کمی داره و چون هارد جریان زیادی برای راه انداری میخواد جریان رو کامل میخوابونه و دستگاه اصلا روشن نمیشه!
اگر میتونید به پایه برق 12 ولت و 5 ولت هارد یک لامپ 2 کنتاکت لامپ ترمز ماشین وصل کنید ببنید دستگاه میتواند لامپ را روشن کند یا خیر؟ اگر روشن نکرد و چراغ قرمز شد پس منبع تغذیه مشکل داره اگه پر نور روشن کرد که سالمه

بازم نتیجه رو اعلام کنید

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
همان به نظر خودم احتمال میدم پاور ضعیف و یا خازنی از داخل خشک شده

فکر میکنم برقی که میاد جریان کمی داره و چون هارد جریان زیادی برای راه انداری میخواد جریان رو کامل میخوابونه و دستگاه اصلا روشن نمیشه!
اگر میتونید به پایه برق 12 ولت و 5 ولت هارد یک لامپ 2 کنتاکت لامپ ترمز ماشین وصل کنید ببنید دستگاه میتواند لامپ را روشن کند یا خیر؟ اگر روشن نکرد و چراغ قرمز شد پس منبع تغذیه مشکل داره اگه پر نور روشن کرد که سالمه

بازم نتیجه رو اعلام کنید

ممنون همکار گرامی
چشم از یه اداپتور دیگه هم استفاده کرده و نتیجه را اعلام خواهم کرد
باتشکر

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام و خسته نباشید خدمت شما

فکر نمیکنم ربطی به مدل و برند هارد داشته باشه و باید هر هاردی رو ساپورت کنه

به نظر افت ولتاژ پیدا میکنه وقتی هارد وصل میکنید به جای هارد یک مصرف کننده دیگری وصل کنید ببینید جواب میگیرید و یا تغیذی ه رو چک کنید

نتیجه رو اعلام کنید

با سلام
اداپتورش باز شد
یک عدد خازن خروجی 1000میکرو 16 ولت باد کرده بود با خازن 1000میکرو 25 ولت تعویض و نهایتا جواب داد و دستگاه با هارد خودش بالا اومد
باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kkaka
بالا