آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن شدن محافظ برق افق بعد از ۳ ثانیه

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
با درود و احترام
محافظ برق شرکت افق دارم به محض روشن کردن ، بدون مکث چراغ سبز روشن و خروجی می‌دهد یعنی delay ندارد ، آیسی ، خازن پلی استر ، ترانزیستور و رله تعویض ولی همچنان عیب پا بر جاست .

پیوست‌ها

• 342.1 کیلوبایت بازدیدها: 41
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ml2250

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
با درود و احترام
محافظ برق شرکت افق دارم به محض روشن کردن ، بدون مکث چراغ سبز روشن و خروجی می‌دهد یعنی delay ندارد ، آیسی ، خازن پلی استر ، ترانزیستور و رله تعویض ولی همچنان عیب پا بر جاست .
خازن الکترولیت های کنار آیسی ظرفیت خودشونو از دست دادن.

companyvesal

کاربر vip
vip
کاربر
2017-02-23
22
28
IRAN , همدان
سلام باس چیزایی که مربوط به زمان میشه بررسی کنین پلی استر که با اون دیودها و زینر برای کار کاهش ولتاژ و تبدیل به دی سی هست پس اونا نیاز نبوده به تعویض. ترانزیستور و رله هم که توی این پروژه فقط کارشون سوییچ کردنه پس اوناهم نبایست عوض میشده. دوتا گزینه که زمانو مکث میده مچ شدن خازن الکترولزت با مقاومتها ترکیبی بعنوان ههتایمرهای کوتاه مدت میسازن و بنابر این شما باس همین دک نو د را بررسی و در صورت نیاز عوض کنی موفق باشی.

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
با درود و تشکر از شما بزرگوار ،
متاسفانه با یک اتصال کوتاه در ورودی برد ، صورت مسئله عوض شد ، حالا هیچکدام از ال ای دی ها روشن نمیشه و خروجی هم نداره ، با دادن ۱۲ ولت از بیرون به رله و انرزژایز آن خروجی ۲۲۰ ظاهر می‌شود، یعنی روی پین ۴ و ۱۱ آیسی یا روی بوبین رله وقتی محافظ تو برقه، اصلا هیچ ولتاژی نمی آد ، ضمنا با اتصال امیتر و کالکتور ترانزیستور هم اتفاقی نمی افتد . لطفا ، سوال من اینکه، ۱۲ ولت روی بوبین رله کجا و چگونه ایجاد می‌شود ؟؟،

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
795
1,339
سوال من اینکه، ۱۲ ولت روی بوبین رله کجا و چگونه ایجاد می‌شود ؟؟،

سلام
این نقشه جناب مندیش هست که در انجمن فرستادن. کلیت نقشه با برد شما یکی هست و معمولا برای تولید کننده‌های مختلف کمی در نقشه تغییرات ایجاد کردن.
با کمی دقت می‌تونید نقشه رو با مدار خودتون تطبیق بدید.
ضمنا R5 و C3 برای تنظیم زمان روشن شدن LED سبز و یا به قولی زمان تاخیر راه‌اندازی رله هست‌.

Screenshot_۲۰۲۴۰۱۲۳-۱۷۳۴۰۶.jpg

آخرین ویرایش:
بالا