آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: روشن شدن ضعیف چراغهای دینام در پراید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام خدمت اساتید من دینام ماشینم بلبرینگ صدا داشت که بردم باتری سازی دادم تعویض کردن اما بعد تعویض بلبرینگ و بستن دینام چراغ پشت امپر با وجود روشن شدن ماشین به صورت ضعیف روشن میشه و با گاز دادن کلا خاموش میشه دوباره که بردم نشون دادم گفتن دینام سالمه سیمکشی ماشینت ایراد داره دینام کار میکنه شارژ رو با اهم متر اندازه گرفتم 14 ولت درسته میخواستم سوال کنم ایا دینام مشکل داره یا سیمکشی خرابه اکه واقعا دینام مشکل داره میخوام نعویض کنم تا قبل این ماجرا اصلا این ایراد نداشت با تشکر

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوست عزیز
این مشکل به ترتیب از شل بودن تسمه دینام ،کثیف و شل بودن کانکتور سیم بر روی دینام ( در اثر گرما و سرما و باز و بسته شدن ) ، کوتاه بودن ذغال دینام و در بعضی از مواقع خرابی دیود دینام هست ، چرا تعویض دینام ؟ مشکل با اندکی بررسی قابل حله

davodpor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-03-24
237
1,534
ايران
با سلام
دوست عزيز طبق فرمايش دوستان عمل كنيد اول از تسمه مرغوب استفده كنيد. اگر چراغ دينام چشمك ميزند زغال ميباشد اگر با دور موتور بالا عيب بر طرف ميشود افتامات واتصالات بررسي شود. اگر چراغ دينام روشن ولي شارژ ميكند ديود مشكل دارد

farhad1025

کاربر
2014-05-28
68
173
سلام دوست عزیز مشکلت از دینام میباشد اگر از تسمه بودگاز که میدای صدای جر جر شل بودن تابلو یه افتمات تعویض کن مشکلت حل میشه جنس مرغوب استفاده کن تا دقیق شارز کند

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,799
25,778
با درود ////دوست گرامي اگر چراغ روشن ميشود و با يك نيش گاز چراغ خاموش ميشه ايراد 100 در 100 از زغالها هستش حالا يا زغالها كوتاه شده و يا فنر پشتش ضعيف شده و يا هنگام بستن دينام زغالها را درست جا نزده همين و ديگر هيچ دست به سيمكشي ماشين هم نزاريد

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوستان گرامی متشکر از این که جواب دادید مشکل از تسمه و نیست تسمه نو و تازه عوض کردم و در اگه تسمه شل باشه که صدایی میده که مشخصه بدشانسی ما برای تعویض بلبریگ بردم باتری سازی این جوری از اب در امد اتصالات پشت دینام رو هم در اوردم و دو باره نو زدم سر سیم رو میگم گزینه بعدی ذغال دینام هست که باید دینام کلا باز بشه افتامات دینام کجا قرار داره ؟ دینام باید باز بشه ؟باتشکر

علی نادیا

کاربر
2013-12-30
52
190
دوستان گرامی متشکر از این که جواب دادید مشکل از تسمه و نیست تسمه نو و تازه عوض کردم و در اگه تسمه شل باشه که صدایی میده که مشخصه بدشانسی ما برای تعویض بلبریگ بردم باتری سازی این جوری از اب در امد اتصالات پشت دینام رو هم در اوردم و دو باره نو زدم سر سیم رو میگم گزینه بعدی ذغال دینام هست که باید دینام کلا باز بشه افتامات دینام کجا قرار داره ؟ دینام باید باز بشه ؟باتشکر

سلام دوست عزیز شما اول بفرمایید چه نوع ماشینی دارین و چه مدل دینامی داره اما در اکثر ماشینها که دسترسی به دینام اسان است برای در اوردن زغال و افتامات دو عدد پیچ در پشت دینام هست که با باز کردن انها افتامات خارج میشود (90درصد ماشینهای امروزی افتامات و زغال با هم هستن) البته این به اینمنظور نیست که با کوتاه شدن زغال هر دو عوض شوند میتونی فقط زغالها رو عوض کنی موفق باشین اگه انشاالله نتیجه گرفتین اعلام کنیین که بدرد بقیه هم بخوره

آخرین ویرایش:
بالا