آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راه حل برای تعمیر محافظ یخچال پیشرانه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

s_norani

کاربر
2014-04-15
2
8
با سلام و خسته نباشید . در مورد تعمیر محافظ یخچال پیشرانه سوالی داشتم اینکه تو برد اینن دستگاه بجز بقیه قطعات که در همه محافظ ها وجود داره دو تا پتانسیو متر هم هست که قاب تنطیم هستن.این دستگاه سه تا چراغ برای حالتهايhigh ، normal ،low داره که ابعد از اتصال به برق چراغ سبز نرمال به صورت چشمک زن کار میکنه و بعد از اتمام تایم به صورت ثایت شده و رله برق رو وصل میکنه .مشکل از جایی شروع شد که بعد از قطع و وصل برق دو چراغ low , norm با هم شروع به چشمک زدن کردن و دیگه رله عمل نمیکرد بعد از باز کردن دستگاه تمام یکی ار پتانسیومترها رو کمی تغییر دادم درست شد ولی بعد از دو یا سه بار تست دوباره به همان حالت در آمد و دوباره اینکار رو کردم و این مراحل چندین بار تکرار شد و هر بار بعد چند بار تست این اتفاق میافتاد ضمنا پتانسیومتر دیگری هم وقتی تنظیم خارج میشد چراغهای high , norm به صورت چشمک زن در می آمدند. حالا نمیدونم کدوم قطعه ایراد پیدا کرده که این اتفاق میفته ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنید.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
بدنیست عکسهای باکیفیت و قابل ازریابی از روی عکس از زیر و روی فیبر مدار چاپی و سیم کشی نحوه اتصالات آن قرار بدهی تا راحت تر راهنمای شوی.

دوست عزیز پتانسیومترها جهت مقایسه ولتاژ ورودی است که بین 180 تا 240 در خروجی حالت نرمال آن است با دستکاری آنها الان آن دقت اولیه را ندارد برای این کار باید از واریاک استفاده شود و مجدد آنرا تنظیم کرد در خصوص عیب مذکور خازن پلی استر تغذیه را بدون چون و چرا و تست کردن تعویض کن فقط .

mahdi.mds

کاربر
2016-09-05
1
1

سلام وقت بخیر.

من یه محافظ برای تلویزیون دارم که مدتیه کار نمیکنه.دارای یه ای سی (k561aدلتا) که 14 پایه است.رفتم بازار گفتن مشابه این ای سی 4011 میباشد.ولی خودآیسی رو ندارن چون روسی ه.مشکلش اینه که با توجه به سالمی کابل ولتاژ بین پایه های خازن پلیستر 0(خازن 474 که عوض شده) و هم چنین ولتاژ یک سو ساز نیم موج هم 0 افت ولتاژ روی هر دیود 0.003 ولت میباشد.تمام pcbروچک کردم ترازیستورc945و تمام خازن هارو چک کردم و عوض کردم.فقط مقاومت ها و یه دیود زنر داره که عوض نکردم.حالا میخوام بدونم که این دوتا ای سی با هم مشابه هستن.توی اینترنتچیزی دربارش یدا نکردم.کابل هم سالم است. ممنون میشم راهنماییم کنین دوستان.یه عکس هم اپلود کردم.اگه اومده باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران

سلام وقت بخیر.

من یه محافظ برای تلویزیون دارم که مدتیه کار نمیکنه.دارای یه ای سی (k561aدلتا) که 14 پایه است.رفتم بازار گفتن مشابه این ای سی 4011 میباشد.ولی خودآیسی رو ندارن چون روسی ه.مشکلش اینه که با توجه به سالمی کابل ولتاژ بین پایه های خازن پلیستر 0(خازن 474 که عوض شده) و هم چنین ولتاژ یک سو ساز نیم موج هم 0 افت ولتاژ روی هر دیود 0.003 ولت میباشد.تمام pcbروچک کردم ترازیستورc945و تمام خازن هارو چک کردم و عوض کردم.فقط مقاومت ها و یه دیود زنر داره که عوض نکردم.حالا میخوام بدونم که این دوتا ای سی با هم مشابه هستن.توی اینترنتچیزی دربارش یدا نکردم.کابل هم سالم است. ممنون میشم راهنماییم کنین دوستان.یه عکس هم اپلود کردم.اگه اومده باشه

برای مشکلتون تاپیک بزنید .تاپیک قفل میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا