آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی رفع مشکل جرقه زدن در ماکروویو

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

دشیثق

کاربر
2012-08-04
3
3
با درود
من اسم قطعات رو نمیدونم با ادرس میگم.

وقتی استارت میکنه داخل (همونی که در نهایت دو تا سیم از ترانس بهش وصل و میشه خازن رو نمیگم) جرقه میزنه بیشتر وقت ها ولی وقتی دو سیم رو جدا میکنم جرقه نمیزنه و قسمت های دیگه به نظر سالم هستن .
دو سر اونو با اهم سنج اندازه گرفتم صفر بود هیچ اهمی نداشت فکر کنم مشکل از اون باشه .

درست میشه ؟ یا بندازم دور ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,119
سلام
باید مگنترون باشد .
عکس بگذارید .
بهتر است به فکر تعویض باشید.

• Like

دشیثق

کاربر
2012-08-04
3
3
هر کاری کردم نشد عکس بزارم .
آره همون گرمکنش باشه فکر کنم. چطور باید تست کنم سالمه یا نه ؟

• Like

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام دوست عزیز
بار ها تذکر داده شد اگر تجربه و تخصص کافی در این کار ندارید اصلا به فکر کار با دستگاهای مایکروفر نباشید چون خطرات بسیار جدی دارد
در مورد عیب دستگاه شما
1= اول لطف کنید مدل و مشخصات کامل دستگاه خودتان را اعلام کنید
2= دوم شماره مگنترون یا قطعاتی که مشکوک هستید را که روی آنها نوشته شده را اعلام کنید
3= و عیب دستگاه شما به احتمال 70% مگنترون سالم است 15% احتمال خرابی کاور مگنترون که در داخل فر و بر روی دیواره سمت راست قرار دارد که به احتمال زیاد با آب یا موادی خیس شده که در نهایت خراب شده و امواج منحرف شده و به بدنه دستگاه برخورد میکند بررسی کنید کاور یک قطعه مثل یک مقوا نسوز است که عایق مانند است
4= 15%خراب شدن لوله آهنی تفنگ مگنترون که لوله استوانه ای است که در نوک مگنترون قرار دارد که شاید سوخته باشد
اگر شما موارد فوق را بررسی و مشخصات را تکمیل کنید ادامه میدهم تشکر

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,245
شیراز
به نام خدا
سلام دوست عزیز
بار ها تذکر داده شد اگر تجربه و تخصص کافی در این کار ندارید اصلا به فکر کار با دستگاهای مایکروفر نباشید چون خطرات بسیار جدی دارد
در مورد عیب دستگاه شما
1= اول لطف کنید مدل و مشخصات کامل دستگاه خودتان را اعلام کنید
2= دوم شماره مگنترون یا قطعاتی که مشکوک هستید را که روی آنها نوشته شده را اعلام کنید
3= و عیب دستگاه شما به احتمال 70% مگنترون سالم است 15% احتمال خرابی کاور مگنترون که در داخل فر و بر روی دیواره سمت راست قرار دارد که به احتمال زیاد با آب یا موادی خیس شده که در نهایت خراب شده و امواج منحرف شده و به بدنه دستگاه برخورد میکند بررسی کنید کاور یک قطعه مثل یک مقوا نسوز است که عایق مانند است
4= 15%خراب شدن لوله آهنی تفنگ مگنترون که لوله استوانه ای است که در نوک مگنترون قرار دارد که شاید سوخته باشد
اگر شما موارد فوق را بررسی و مشخصات را تکمیل کنید ادامه میدهم تشکر

با تشکر از دوست عزیز amolpana
وقتی مگنترون جرقه زده و بدنه میسوزد چطور بدنه را تعمیر
کنیم که دوباره جرقه نزند؟

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
با تشکر از دوست عزیز amolpana
وقتی مگنترون جرقه زده و بدنه میسوزد چطور بدنه را تعمیر
کنیم که دوباره جرقه نزند؟

به نام خدا
سلام دوست عزیز
اول اگر لطف میکردید و یک پست جدید ایجاد میکردید و با در خواست جدید مطرح میکردید برای کابران دیگر در جستجو بهتر بود لطفا یک پست جدید ایجاد کنید راهکار خوبی دارم تقدیم میکنم
تشکر از شما

• Like
2014-04-05
2
1
سلام خسته نباشید
من یک ماکروویو LGمدل سلاردوم دارم که زیر سینی گردون روی المنت گریل جرقه میزنه باید چکار کنم

• Like

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام خسته نباشید
من یک ماکروویو LGمدل سلاردوم دارم که زیر سینی گردون روی المنت گریل جرقه میزنه باید چکار کنم

به نام خدا
سلام دوست گرامی
لطفا قوانین سایت را رعایت کنید
شما و چند کاربر محترم دیگر در بالا در تاپیک مشکل دیگری موضوع مطرح کردید لطفا در تاپیک جدید موضوع مطرح تا بررسی شود
تاپیک فوق بدلیل پاسخ ندادن مطرح کننده و منحرف شدن از موضوع اصلی بسته میشود
آخرین ویرایش:
  • Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا