آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی جهت چینش قطعات الکترونیکی تعمیرگاه

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
سلام بر اساتید
حدود یکسالی هست که تعمیرگاهی برای دستگاههای اینورتر و ups راه انداختم و در ابتدا قطعات تک به تک خرید میکردم و به مرور تعداد قطعات زیاد شده
الان میخوام قطعاتو داخل پالتهای کشویی کوچک که همه قطعه فروشها دارن بچینم
اما مشکل همینجاست، خازنها و مقاومتهارو میشه طبق ظرفیت به ترتیب چید
اما ترانزیستورها و آیسی هارو باید چطور چید؟
من لیست قطعات بصورت اکسل نوشتم و طبق اسم ترتیب بندی کردم اما دیدم نتیجه اشتباهه
مثلا ماسفت k2225 مشابه هم ولتاژ بین irf ها داره و باید کنار اون باشه ولی جدا میفته، و موقعی که ی مشابه میخوای باید اول اینترنت و بعد کل پالتهارو بگردی
اگر برنامه ای بود که لیست قطعاتو بهش میدادی و اون براساس مشخصاتش اونارو لیست میکرد خوب بود
لطفا بفرمایید شما بر چه اساسی قطعاتتونو میچینید؟

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
سلام بر اساتید
حدود یکسالی هست که تعمیرگاهی برای دستگاههای اینورتر و ups راه انداختم و در ابتدا قطعات تک به تک خرید میکردم و به مرور تعداد قطعات زیاد شده
الان میخوام قطعاتو داخل پالتهای کشویی کوچک که همه قطعه فروشها دارن بچینم
اما مشکل همینجاست، خازنها و مقاومتهارو میشه طبق ظرفیت به ترتیب چید
اما ترانزیستورها و آیسی هارو باید چطور چید؟
من لیست قطعات بصورت اکسل نوشتم و طبق اسم ترتیب بندی کردم اما دیدم نتیجه اشتباهه
مثلا ماسفت k2225 مشابه هم ولتاژ بین irf ها داره و باید کنار اون باشه ولی جدا میفته، و موقعی که ی مشابه میخوای باید اول اینترنت و بعد کل پالتهارو بگردی
اگر برنامه ای بود که لیست قطعاتو بهش میدادی و اون براساس مشخصاتش اونارو لیست میکرد خوب بود
لطفا بفرمایید شما بر چه اساسی قطعاتتونو میچینید؟
درود بر شما و جناب محمودی
برای هر پالت یه شماره بزارید (پالت 1و2و3و.........)و هر شیت اکسل رو برای یک شماره پالت قرار بدید
و در هر شیت به ترتیب 1تا50 ( فرض برای پالتهای 50 تایی)قطعات رو بنویسید
تازه میتونید در سلول های روبروی هر شمار جزئیات دیگری اضافه کنید
اینطور نیاز نیست قطعات حتما کنار هم باشن(البت میتونید تا جایی که جا داره کنار هم بزارید)
هر وقت قطعه ای بخاین نهایت اولین کار همون سرچ در اکسل هست که با شماره خونه و پالت راحت پیداش میکنید
و اگر موجود نبود اون موقع سرچ در اینترنت
اگرم طبق گفته جناب محمودی نرم افزار باشه چه بهتر

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
روی پالتها تا 4 عدد برچسب می شود شماره 4 نوع با شماره های یکسان ترانزیستور را نوشت و چسباند و چیدن پالتها بر اساس عدد و حروف الفبای انگلیسی (اول اعداد بعد حرف) از چپ به راست و از بالا به پایین میشه مرتب کرد. همانند دو جلد کتاب زرد قدیمی که یک جلدش براساس اعداد شروع میشد و جلد دیگر براساس حروف الفبای انگلیسی و آنها هم بترتیب

بالا