آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: راهنمایی جهت نصب دوربین مداربسته

_mozilla

کاربر
2011-05-26
21
36
سلام
من دوربین مداربسته زوم لنز 27 ایکس گرفتم پشت این دوربین بجای -tx و +tx چند تا جای سیم دیگه هستش نمی دونم چطور باید به dvr نصبش کرد.
اگر کسی از دوستان اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
سپاس

sonyc

کاربر
2011-11-13
15
39
سلام
در قسمت پشتی DVR یه پورت 2 کاناله ای هست به نام RS485 که اونم دارای دو ورودی به نام های A B و یا TX+ و TX- شما بوسیله دو رشته سیم دوربین رو به DVR با رعایت قطب های مثبت و منفی بهم وصل کنید
بعد وصل کردن و گرفتن تصویر از دوربین دکمه وسط پشت دوربین رو بزنید، منوی OSD دوربین تو صفحه ظاهر میشه، تو اونجا یه گزینه ای به نام ID و یه گزینه ای به نام BAUD هستش
در داخل منوی دستگاه DVR به قسمت PTZ برید و تو اونجا کانالی که دوربین به آن وصل است دستوراتی که در دوربین اعمال کردید رو تو همین قسمت هم اعمال کنید اینگونه:
اگر ID دوربین رو عدد 1 قرار دادین تو دستگاه هم تو قسمت آدرس عدد 1 رو انتخاب کنید
اگر BAUD دوربین رو عدد 2400 قرار دادین تو دستگاه هم تو قسمت BAUD عدد 2400 رو انتخاب کنید
و اما گزینه PROTECOL تو دستگاه DVR رو تو حالت PELCO-D قرار بدین

به همین راحتی

در صفحه اصلی دستگاه راست کلیک کنید و از اونجا آیکن PTZ رو انتخاب کنید و بوسیله دکمه های + ZOOM - دوربین رو زومین یا زوم آوت کنید

_mozilla

کاربر
2011-05-26
21
36
سپاس از باسختون اما چیزی که هستش -tx و + tx پشت دوربین نداره بجاش چند تا جای سیم داره اون را باید چیکار کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
با سلام لطفا نوع دستگاه ومدل ان را بیان کنید تا دوستان دقیق راهنمای شما باشند و در صورت امکان عکسی از ترمینال های خروجی ان قرار دهید وفق باشید

sonyc

کاربر
2011-11-13
15
39
یعنی ترمینال یا سوکتی نداره؟
اگه سیمی باشه بازم مشکلی نیس
روی سیم ها لیبل میزنن و دو پورت RS-485 رو مشخص میکنند، اونها رو به DVR وصل کنید
یه عکس از پشت دوربین بذارید تا بیشتر راهنمایی کنم

_mozilla

کاربر
2011-05-26
21
36
یعنی ترمینال یا سوکتی نداره؟
اگه سیمی باشه بازم مشکلی نیس
روی سیم ها لیبل میزنن و دو پورت RS-485 رو مشخص میکنند، اونها رو به DVR وصل کنید
یه عکس از پشت دوربین بذارید تا بیشتر راهنمایی کنم
والا ترمینالی هستش و بالای هر کدوم یه لیبل زده مثل M,Z و .....پس نظر شما با RS-485 هستش؟
این قطعه رو میشه کجاها تهیه کرد؟
در ضمن پشت DVR یه مادگی هستش که پورت RS485 هستش و یه نری لحیمی داره که باید لحیم بشه
حقیقتش رو بخواین دوربین نصب کردم و توی ارتفاع هستش بعدا اگر شد یه عکس ازش میگرم
سپاس

آخرین ویرایش:

sonyc

کاربر
2011-11-13
15
39
والا ترمینالی هستش و بالای هر کدوم یه لیبل زده مثل M,Z و .....پس نظر شما با RS-485 هستش؟
این قطعه رو میشه کجاها تهیه کرد؟
در ضمن پشت DVR یه مادگی هستش که پورت RS485 هستش و یه نری لحیمی داره که باید لحیم بشه
حقیقتش رو بخواین دوربین نصب کردم و توی ارتفاع هستش بعدا اگر شد یه عکس ازش میگرم
سپاس
نه عزیز، RS-485 قطعه نیست، یه پورته که در پشت دوربین و هم در پشت DVR وجود دارد و اینها رو با دو رشته سیم بهم وصل میکنند

بالا