آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

مشکل: دو فاز شدن دستگاه جوش مدل pars-el 501p

moaiedy

کاربر
2018-07-03
45
64
با سلام
دوستان یه دستگاه جوش ترانسی برام اوردن که کاربرش میگه دو فاز شده من تا جایی که میتونستم وضعیت ظاهری و سیمهاشو چک کردم چیزی پیدا نکردن معمولا قبلا که این مشکل پیش میومد جایی شکستگی تو سیما به وجود امده بود که باعث دو فاز شدنش میشد اما الان هرچی برسی کردم چیزی پیدا نکردم
دوستانی که در این مورد تجربه دارن لطف کنن راهنمایی بفرماییند که از کجا شروع کنم چون تجربه ای تو دستگاه جوش های ترانسی نداشتم
ممنون

moaiedy

کاربر
2018-07-03
45
64
با سلام مجدد اقا مشکل حل شد من با توجه به کاتالوگ دستگاه تو قسمت عیب یابی یه چیزایی نوشته بود دیود های قدرت رو و تریستور ها(نکته ای که هست این تریستور ها باید تحت فشار باشند تا به خوبی عمل کنند) رو چک کردم و دوباره بستم مشکلی نداشتن اما با توجه به این که تو کاتالوگ نوشته بود گرد غبار باعث این موضوع هم میشود یه باد درست حسابی گرفتم همه جاشو و دوباره از دستگاه تست گرفتم موتور راه افتاد موفق موید باشی

بالا