آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: دلیل خراب شدن فلش میموری ها

abbas136824

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-09-03
642
5,522
سلام استفاده درست از فلش میموری ها جه جوریه یا دلیل اینکه فلش میموری ها خراب میشن چیه؟

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,740
سلام
سعی کنید هنگام خرید از بهترین مارک استفاده کنید در کامپیوترفلش مموری خیلی کم خراب می شود.
در لوازم صوتی تصویری چینی بیشتراین اتفاق می افتد به دلیل نوسات برق 5ولت

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در وهله اول کیفیت خود فلش مموری مهم ترین عامل هست .چه دیده شده فلش مموری های فله ای که البته روشون مارک های معروف زدن با یکبار اتصال به کامپیوتر یا پخش ماشین از کار افتادن .مورد دوم جدا کردن فلش مموری از کامپیوتر در حالت ایمن هست ،بدینصورت که حتما باید با کلیک بر روی آیکون فلش مموری و انتخاب گزینه Eject در ویندوز 7 و گزینه Stop در ویندوز XP در حالت Safely Remove HardWare and Eject Media ،فلش مموری رو از پورت جدا کرد .مورد دیگر اتصال فلش مموری به پخش ماشین بعد از روشن کردن ماشین هست چه وصل بودن فلش مموری در حین استارت زدن در برخی مواقع باعث معیوب شدن فلش مموری می شود ( مثلا بخاطر وجود ایراد در سیستم برق رسانی یا دستکاری سیم کشی خودرو ) .
موفق باشید .

abbas136824

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-09-03
642
5,522
اگه بخوام فلش میموری رو به طور دایم رو کامبیوتر استفاده کنم احتمال خراب شدنش هست؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده بعنوان مثال این موارد رو عرض کردم و بطور قطع نمی شه گفت که استفاده مداوم باعث خراب شدن فلش می شه ولی بطور کلی قطعات و ابزار الکترونیکی اگه در شرایط استاندارد و مناسب استفاده بشن ،سوای فاکتور طول عمر مفیدی که دارند ،جوابگوی نیاز کاربر خواهند بود .در مورد استفاده دایم از فلش مموری اگه دقیقا توضیح دهید که مورد استفاده تون چی هست ،راحت تر می شه نظر داد .

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,740
اگه بخوام فلش میموری رو به طور دایم رو کامبیوتر استفاده کنم احتمال خراب شدنش هست؟
فلش مموری بیشتر برای انتفال دیتا است
شما فلش مموری با گارانتی آونگ خرید کنید

abbas136824

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-09-03
642
5,522
دوست خوبم
بنده بعنوان مثال این موارد رو عرض کردم و بطور قطع نمی شه گفت که استفاده مداوم باعث خراب شدن فلش می شه ولی بطور کلی قطعات و ابزار الکترونیکی اگه در شرایط استاندارد و مناسب استفاده بشن ،سوای فاکتور طول عمر مفیدی که دارند ،جوابگوی نیاز کاربر خواهند بود .در مورد استفاده دایم از فلش مموری اگه دقیقا توضیح دهید که مورد استفاده تون چی هست ،راحت تر می شه نظر داد .
حجم هارد کامبیوتر من پاینه یک فلش8گیگ روی usbکامبیوترم اضافه کردم توش فقط اهنگ ریختم این فلش هم همیشه رو کامبیوترم هست با این کار فلش خراب میشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajamee

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,740
حجم هارد کامبیوتر من پاینه یک فلش8گیگ روی usbکامبیوترم اضافه کردم توش فقط اهنگ ریختم این فلش هم همیشه رو کامبیوترم هست با این کار فلش خراب میشه؟
[hide] بهتر است از پورت usb عقب سیستم استفاده کنید هم سرعت خوب و هم افت ولتاژ ندارد و از سیم افزایشی هم استفاده نکنید.
[/hide]

بالا