آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

دلایل تفاوت کیفیت جوش در اینورتر های مختلف

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام خدمت دوستان گل انجمن و اساتید عزیز
بنده در مقایسه ی نتیجه ی جوش چندی از دستگاه های مراجعه شده برای تعمیر متوجه این موضوع شده ام که بعضی از دستگاه ها خیلی جوش نرم و یک دستی دارن بدون پاشش بدون شلوغکاری،اما بعضی دستگاه ها علی رغم اینکه از سیستم اینورتر استفاده میکنن اما عین ترانس جوش معمولی جوش میدن!دوستانی که با ترانس جوش جوش داده ان صد در صد متوجه منظور بنده هستن و میدونن چقد جوش این دو با هم فرق داره
سوالی که بنده دارم اینه کدام یک از موارد زیر در مورد کیفیت جوش تاثیر بیشتری دارد
چیزی که بنده متوجه آن شده ام قطعات و طراحی بکار رفته در اینورتر های مختلف متفاوت هستش ،کدام عامل تاثیر بیشتر در مورد کیفیت جوش دستگاه دارد؟
دوستان یا اساتیدی که صاحب نظر هستن ممنون میشم اظهار نظر کنن.بسیار ممنونم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
یکی از دلایل نرمی جوش و عدم آزار دهنده بودن تک اول و همچنین پاشش جوش کمتر 'سلف هایی هست که قبل از خروجی جای انبرها قرار دارد.
من دستگاه های ارزان قیمت دیده ام که سلف بزرگی در خروجی داشته و جوش بسیار خوبی هم دارند و دستگاهای گرانقیمتی هم مشاهده شده که تنها به پیچیدن ۳ دور سیم به دور یک هسته فریت اکتفا کرده اند و جوش بسیار بدی هم دارند.
مورددیگری که من متوجه آن شده ام که بعضی ازدستگاه ها که با کمترین قطعات ساخته شده اند' جوش بسیار خوبی دارند'که دلیلش را نمی دانم?
سپاس

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
یکی از دلایل نرمی جوش و عدم آزار دهنده بودن تک اول و همچنین پاشش جوش کمتر 'سلف هایی هست که قبل از خروجی جای انبرها قرار دارد.
من دستگاه های ارزان قیمت دیده ام که سلف بزرگی در خروجی داشته و جوش بسیار خوبی هم دارند و دستگاهای گرانقیمتی هم مشاهده شده که تنها به پیچیدن ۳ دور سیم به دور یک هسته فریت اکتفا کرده اند و جوش بسیار بدی هم دارند.
مورددیگری که من متوجه آن شده ام که بعضی ازدستگاه ها که با کمترین قطعات ساخته شده اند' جوش بسیار خوبی دارند'که دلیلش را نمی دانم?
سپاس
با سلام خدمت استاد دارابی گرام
اتفاقا تنها عامل تشویق من به ایجاد این تاپیک دستگاه جوشی هستش که همه ی بخش های آن در یک برد 15 در 15 سانتی متر خلاصه شده که دو تاIGBTداره که جوشش می ارزه به تمام دستگا های سه برده!!!
http://uupload.ir/files/3fvf_afsoongar_681396.jpg
مشاهده ی جوش این دستگاه یه علامت سوال بزرگی برای من بوجود آورد که علت چیست؟؟؟:hmm:
طبیعتا این دستگاه نسبت به یک دستگاه سه برده ی معمول هم هزینه و هم وقت کمی برده اما چرا کیفیت و نرمی بالائی دارد؟؟
دوستان و اساتید صاحب نظر جهت پر بار شدن تاپیک اظهار نظر کنند

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jopiter22

استاندارد

کاربر
2015-08-21
2
1
سلام دوست عزیز
لطفا نام دستگاه و مدل دستگاه و آمپر اونو قید کنید تابتونیم راهنمایی تون کنیم.

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,478
دامغان
با سلام خدمت استاد دارابی گرام
اتفاقا تنها عامل تشویق من به ایجاد این تاپیک دستگاه جوشی هستش که همه ی بخش های آن در یک برد 15 در 15 سانتی متر خلاصه شده که دو تاIGBTداره که جوشش می ارزه به تمام دستگا های سه برده!!!
http://uupload.ir/files/3fvf_afsoongar_681396.jpg
مشاهده ی جوش این دستگاه یه علامت سوال بزرگی برای من بوجود آورد که علت چیست؟؟؟:hmm:
طبیعتا این دستگاه نسبت به یک دستگاه سه برده ی معمول هم هزینه و هم وقت کمی برده اما چرا کیفیت و نرمی بالائی دارد؟؟
دوستان و اساتید صاحب نظر جهت پر بار شدن تاپیک اظهار نظر کنند
دوست عزیز ممکنه بفرمایید جریان دهی این برد چقدر است ؟

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
اگه منظورتون نهایت آمپری که رو دستگاه قید شده هستش باید بگم که 180 آمپر هستش.دستگاه فقط دو تا IGBT داره که هر کدوم 75 آمپری هستن

استاندارد

کاربر
2015-08-21
2
1
سلام
من خودم شخصا دستگاه هایی رو که در بخش کنترل و زیر مجموعه اسیلاتور شون از چوک 200:12:22:22 استفاده میکنند رو بیشتر می پسندم. یک جوش کاری عالی بدون پاشش و ترموستات کردن. تا بحال با چنین دستگاهی بر خورد نکردم. البته موارد بسیاری موجود هست که در کیفت و حجم دستگاه ها موثر اند. اگر از دستگاه شماره پارت نامبر یا مدلی از دستگاه در دسترس دارید که ما بتوانیم یوزر منوال دستگاه رو پیدا بکنیم میتونه خیلی به ما کمک کنه. حتی میتونیم توان دستگاه رو به max خودش برسونیم. برای مثال ما در یکی از دستگاه های شرکت HYLONG توانستیم با تعویض IGBT های 60N60 با 100N100 جریان دهی اون رو از 250 به296 آمپر برسونیم که در همچین دستگاهی یک معجزه حساب میشه. جالب اینجا ست که تنها مقدار کمی در کیفت جوش تاثیر داشت که با تنظیم مالتی ترن ها مقدار اون رو هم نزدیک به صفر رسوندیم. سوالی که برای من پیش اومده این است که در اسیلاتور از چه چوک هایی استفاده شده و ترانزیستور با چه شماره ای کار گذاشته شده است. اصالت دستگاه کجایی هست. و درعمل تا الکترود چند رو آب میکنه. اگر از دستگاه دفتر چه کاربر هم دارید لطف کنید آن را برای ما به اشتراک بگذارید تا دید باز تری نصبت به این دستگاه داشته باشیم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghoshiry
بالا