آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست معرفی فروشگاه قطعات مودم در اصفهان

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
796
به شخصه هم از سه راه جمهوری تهران، هم از خیابان دانشکده کرج و هم از خیابان طالقانی اصفهان خرید حضوری داشتم و هیچوقت رضایت بخش نبودن. اولا ترافیک و شلوغی و نبود و سختی پیدا کردن جای پارک هست و ثانیا رفتار فروشندگان مخصوصا وقتی لیست بلند بالا در دست داری افتضاح هست. اکثرا هم کل قطعات را ندارند و باید کلی مغازه را بالا پایین کرد و وقت گذاشت و با فروشندگان مختلف سر و کله زد تا کل لیست را تهیه کرد. یک بار نیاز به دو تا ترانزیستور MJE13009 با پکیج TO247 یا سایز بزرگ برای یک پاور کامپیوتر داشتم کل خیابان طالقانی رو بالا پایین کردم هیچ کدوم نداشتن. یک سری می گفتن اصلا همچین سایزی وجود نداره! در حالی که در نت راحت گیر میاد. بعد از کرونا خرید اینترنتی تبدیل به یک روتین عادی شده و نباید در برابرش گارد گرفت.
تجربه روبوایکیو بنده که عرض کردم با بیش از چهل بار خرید در دو سال نیم گذشته بوده که به طور میانگین هر بار ده قلم قطعه بوده و کاملا هم راضی بودم. فقط گران شدن قطعات به مرور بوده که کمی آزار دهنده است که این هم دردی همه گیر هست. اتفاقا اصفهانی‌ها در زمینه تعمیرات (چه خودرو و چه لوازم خانگی و الکترونیک) در اکثر موارد منصف تر و کاربلدتر از تهرانی‌ها و کرجی‌ها هستند.

آخرین ویرایش:

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
سلام دوستان.
متاسفانه وارد کننده گان قطعات الکترونیک عمده - که در انحصار چند نفر است - فقط بفکر سود جویی هستند و اغلب قطعات فیک ( تقلبی ) و بعضا خراب ( قطعاتی که در خط تولید تست میشوند و معیوب هستن زیر پرس می روند تا معدوم شوند ) را خریداری میکنند. بنده چندین نوبت برای خرید تجهیزات به چین رفتم ، جالب اینجا بود که فروشندگان چینی تا فهمیدند از ایران هستیم شروع به معرفی تجهیزات و قطعات فک کردند و ادامه ماجرا......
چندی پیش هم خازن با مارک روبیکون ژاپن از تهران با قیمت بالا خریدم که محض رضای خدا یکی هم سالم نبود و در تست و اندازه گیری ظرفیت اختلاف فاحشی داشتند ، به فروشنده هم که موضوع را مطرح کردم اظهار بی اطلایی و بعضا انکار داشت تا فیلم تست ها را برایش ارسال کردم دست آخر گفت ما هم همینطور خریدیم تست نکردیم و اصلا زیر بار نرفت آخرش هم گفت من که تو باغم اینهارا نکاشتم....
بگذریم...... قطعات را فعلا یا از فروشگاه نیکو و نیاک و یا سایر فروشگاها خرید میکنم همیشه هم یک تستر LRC همراهم میبرم .چاره ای نیست.
موفق باشید.

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,680
به شخصه هم از سه راه جمهوری تهران، هم از خیابان دانشکده کرج و هم از خیابان طالقانی اصفهان خرید حضوری داشتم و هیچوقت رضایت بخش نبودن. اولا ترافیک و شلوغی و نبود و سختی پیدا کردن جای پارک هست و ثانیا رفتار فروشندگان مخصوصا وقتی لیست بلند بالا در دست داری افتضاح هست. اکثرا هم کل قطعات را ندارند و باید کلی مغازه را بالا پایین کرد و وقت گذاشت و با فروشندگان مختلف سر و کله زد تا کل لیست را تهیه کرد. یک بار نیاز به دو تا ترانزیستور MJE13009 با پکیج TO247 یا سایز بزرگ برای یک پاور کامپیوتر داشتم کل خیابان طالقانی رو بالا پایین کردم هیچ کدوم نداشتن. یک سری می گفتن اصلا همچین سایزی وجود نداره! در حالی که در نت راحت گیر میاد. بعد از کرونا خرید اینترنتی تبدیل به یک روتین عادی شده و نباید در برابرش گارد گرفت.
تجربه روبوایکیو بنده که عرض کردم با بیش از چهل بار خرید در دو سال نیم گذشته بوده که به طور میانگین هر بار ده قلم قطعه بوده و کاملا هم راضی بودم. فقط گران شدن قطعات به مرور بوده که کمی آزار دهنده است که این هم دردی همه گیر هست. اتفاقا اصفهانی‌ها در زمینه تعمیرات (چه خودرو و چه لوازم خانگی و الکترونیک) در اکثر موارد منصف تر و کاربلدتر از تهرانی‌ها و کرجی‌ها هستند.
سه راه جمهوری ( تقاطع جمهوری با ولیعصر ) جایی برای قطعات نداره دوست من .

شماباید برید سمت سی تیر به بعد

اول اینکه کسی که برای موقعیت یابی میره نباید با ماشین بره فقط با مترو ، اتوبوس و . . . و البته با پای پیاده و همراه کیف دوشی مناسب ، هر جایی رو که پیدا میکنید اول کیفیت کار و کالاشون رو بررسی میکنید و در صورت تایید بودن با فروشنده صحبت میکنید و از توانایی های دیگه ای که برای فروش یا خدمات دارن ازشون میپرسید و البته با صمیمیت و دوستی

دوم اینکه حتما با یه ماژیکی چیزی رویه کارتاشون توضیحات تکمیلی رو بنویسید که بعدا راحت پیداشون کنید و یه مورد دیگه هم اینکه نباید کیفیت رو فدای کمیت و تعداد بیشتر فروشگاه ها و شرکت هایی که سر میزنید ، بکنید و هر چند روز که زمان لازمه براش زمان بذارید ( من هر بار یک هفته تهرانم و دو روز از این زمان رو صرف پیدا کردن افراد جدید و کاوشگری میکنم حالا چه قطعه چه ابزار و . . . )

سوم اینکه شما هر جا بری بگی من یدونه یا دوتا دونه میخوام باهاتون سرد برخورد میکنن ، مثلا برا خازن که مصرفیه شما از هر مدل حداقل 100 تا بردار بعد ببین بازم اخمو تخم میکنن برات !؟

مقاوت رو که زیر 1000 تایی برنمیدارم و هزینه هم تقریبا با خرید تعداد پایین یکی در میاد

کسی مخالف خرید انلاین نیست ولی یه تعمیر کار واقعی باید از همه جهات بتونه کالا تهیه کنه

با احترام بنده نظرمو در مورد کاسبای اصفهانی گفتم و به نظرم اشتباهه محضه باشون کار کردن مگر دیگه هیچ راهی نباشه و مجبور باشین

بالا