آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی در شناسایی نوع دیود

bishop

کاربر vip
کاربر
2014-08-05
13
10
با سلام خدمت دوستان عزیز. کنار سوکت RGB برد مانیتور ال جی چندتا دیود قرار داره که من تا حالا ندیده بودم. اصلا آند و کاتد هم مشخص نشده. شبیه خازن smd هست. فقط یه نوار سیاه رنگ روش هست. لطفا دوستان راهنمایی کنند که چطور میشه آند و کاتد رو تشخیص داد. عکس دیود هارو هم میزارم
diode.jpg

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
با سلام خدمت دوستان عزیز. کنار سوکت RGB برد مانیتور ال جی چندتا دیود قرار داره که من تا حالا ندیده بودم. اصلا آند و کاتد هم مشخص نشده. شبیه خازن smd هست. فقط یه نوار سیاه رنگ روش هست. لطفا دوستان راهنمایی کنند که چطور میشه آند و کاتد رو تشخیص داد. عکس دیود هارو هم میزارممشاهده فایل‌پیوست 211946
سلام و درود ،
بنظر واقعا خازن سرامیکی هستن.
اما بهر حال با در نظر گرفتن چنین احتمال کمی اگر واقعا دیود بود ، نمیتونه غیر از TVS باشه.

bishop

کاربر vip
کاربر
2014-08-05
13
10
سلام و درود ،
بنظر واقعا خازن سرامیکی هستن.
اما بهر حال با در نظر گرفتن چنین احتمال کمی اگر واقعا دیود بود ، نمیتونه غیر از TVS باشه.
با سلام مجدد. واقعا دیود هستن. و به احتمال قوی tvs دوطرفه. ولی هیچ جا نتونستم دیتاشیت یا مسخصاتشون رو پیدا کنم

Omidi2722

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
با سلام خدمت دوستان عزیز. کنار سوکت RGB برد مانیتور ال جی چندتا دیود قرار داره که من تا حالا ندیده بودم. اصلا آند و کاتد هم مشخص نشده. شبیه خازن smd هست. فقط یه نوار سیاه رنگ روش هست. لطفا دوستان راهنمایی کنند که چطور میشه آند و کاتد رو تشخیص داد. عکس دیود هارو هم میزارممشاهده فایل‌پیوست 211946
همشون یک سمتشون روی برد مسیر ضخیم تری داره که بنظر میاد گراند باشه، قاعدتا باید tvs باشن و بود و نبودشون توی عملکرد اصلی مدار تاثیری نداره، مگه اینکه اتصال کوتاه شده باشن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pars598
بالا