آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دانستنیهای علمی وفنی در اتومبیل

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
سلام مهندس چه قسمتی از ماشین خرابه موتور یا برق؟
با عرض سلام
بخش مکانیک
ااصلا" ربطی به برق ندارد
اگر عجله دارید ، راه حل را عرض کنم ، منتظر بودم دوستی مدل ایسیو را پرسیده بود ، جواب دهد
عیب به این صورت است که در بعضی از مواقع خطای سنسور میل سوپاپ در دیاگ ثبت میشود و در بعضی مواقع هیچ خطایی نیست و دورموتور از 4 بالاتر نمیرود
سنسور های میل سوپاپ و دورموتور نیز عوض شده ولی تغییری نکرده ، حتی ایسیو را تعویض کرده ، عیب همچنان پابرجاست

zabih3862

کاربر
2011-12-15
71
212
با عرض سلام
بخش مکانیک
ااصلا" ربطی به برق ندارد
اگر عجله دارید ، راه حل را عرض کنم ، منتظر بودم دوستی مدل ایسیو را پرسیده بود ، جواب دهد
عیب به این صورت است که در بعضی از مواقع خطای سنسور میل سوپاپ در دیاگ ثبت میشود و در بعضی مواقع هیچ خطایی نیست و دورموتور از 4 بالاتر نمیرود
سنسور های میل سوپاپ و دورموتور نیز عوض شده ولی تغییری نکرده ، حتی ایسیو را تعویض کرده ، عیب همچنان پابرجاست
سلام مهندس درسته .ولی با هر بار که خطاها رو پاک میکنم درست میشه وقتی که با هر دنده ای پرگاز باهاش بری دوباره همون حالتی میشه .خطاها رو که پاک میکنم در حالت ایستاده هرچقدر گاز بدی کم نمیره تا اخر گازو میخوره.مهندس نظر شما تایم نبودن موتور یا خرابی میل سوپاپ یا تنظیم نبودن فیلرها نیست؟

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
سلام مهندس درسته .ولی با هر بار که خطاها رو پاک میکنم درست میشه وقتی که با هر دنده ای پرگاز باهاش بری دوباره همون حالتی میشه .خطاها رو که پاک میکنم در حالت ایستاده هرچقدر گاز بدی کم نمیره تا اخر گازو میخوره.مهندس نظر شما تایم نبودن موتور یا خرابی میل سوپاپ یا تنظیم نبودن فیلرها نیست؟
با عرض سلام
جناب عادلی ، راه حل مشکل شما [hide]محل قرار گیری سنسور میل سوپاپ را به اندازه 2 میلیمتر سوهان بزنید( پایه نگه دارنده) تا این سنسور بیشتر به داخل موتور نزدیک شود[/hide]

محمد کارخانه

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
با سلام - ما هم یه روآ 86 بنزینی با ECU زیمنس داریم که مرتب خطای سنسور موقعیت میل سوپاپ میده . و دقیقلا علائم اون مثل همین دوستمون هست - اینجا تعمیرکار ماهر نداره . به یکوشون گفتم که چنین خطائی داره .گفت اصلا این ماشین سنسور موقعیت میل سوپاپ نداره = یه ECU روش امتحان کردم . مشکل از ECU نبود . حالا به نظر شما چکار باید بکنم ؟

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,326
ايران
سلام دوست عزيز بهتر بود در بخش زيمنس مطرح نماييد در روا بيشترين مشكل در خود سنسور ميل سوپاپ بوجود مي ايد كه از خرابي اين سنسور است اما در پرايد مشكلات كمتر از سنسور ميل سوپاپ است بيشترين مشكل در پرايد از خود ميل سوپاپ است كه اين مشكل را بوجود مي ايد كه مشكلاتي از قبيل سيم كشي و ecu هم دخيل هستند شما سنسور را با يك سنسور از يك خودرو ديگر كه سالم است چك نماييد مشكا قطعا حل ميشود

MOHAMMADDG

کاربر
2013-12-22
11
14
سلام سنسور کیلومتر خطا دارد اگر خطا دارد تعویض شود بعد ایسیو فلش شود دوست عزیز اول سنسور که خطا دارد مثل سنسور میل سوپاپ تعوض شود بعد ایسیو فلش شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

MOHAMMADDG

کاربر
2013-12-22
11
14
دوست عزیز سنسور های مثل دور موتور و کیلومتر باعث می شود در مدل زیمنس دور موتور از 3000به بالا کات اف کند بعد سنسور میل سوپاپ به علت به هم ریختگی حافظه یپرام به علت خرابی سنسور ها ایسیو بعد از تعویض سنسور ها فلش شود دوم سیم کشی واتصالی چک شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011
بالا