آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

داغ کردن فتهای قدرت بعد از تعمیر در دستگاه mma250

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام دستگاه مورد اشاره 20 ماسفته است و از فتهای 2sk3878 استفاده شده بعد از تعمیر برد قدرت که به تعویض زنر 5.1 ولت و دیودهای 4148 برد تحریک و فتهای قدرت 3878 و مقاومتهای گیت انجام گردید فتها بعد از مدت کوتاهی در حالت بی باری به شدت داغ میکنند البته وقتی سوکت 300 ولت برد پایین وصل نباشد فتها گرم نمیکنند یعنی با سوکت خالی ترانس پالس فتها داغ نمیشن
ای سی 3525 عوض شده فرقی نکرده قطعات قسمت درایور و فتهای درایور سالم هستن و از جنس فتها و قطعات هم مطمئنم دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام دستگاه مورد اشاره 20 ماسفته است و از فتهای 2sk3878 استفاده شده بعد از تعمیر برد قدرت که به تعویض زنر 5.1 ولت و دیودهای 4148 برد تحریک و فتهای قدرت 3878 و مقاومتهای گیت انجام گردید فتها بعد از مدت کوتاهی در حالت بی باری به شدت داغ میکنند البته وقتی سوکت 300 ولت برد پایین وصل نباشد فتها گرم نمیکنند یعنی با سوکت خالی ترانس پالس فتها داغ نمیشن
ای سی 3525 عوض شده فرقی نکرده قطعات قسمت درایور و فتهای درایور سالم هستن و از جنس فتها و قطعات هم مطمئنم دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ؟
رحمت جان سلام
ابتدا خدمت شما عرض کنم در حالت بی باری و در دستگاه سالم ماسفت ها جدا از اتصال به هیتسینک کمی داغ میشوند و این طبیعی هست مگر در دستگاه های IGBT در دستگاه های میکرو و در صبا و امثال این ها که تا قبل جوش کاری پالس فعال نیست و ماسفت خاموش و تلفات کم میشود.
[hide]
علت داغ کردن بیش از اندازه و نامعقول شما میتوانند از یکی نبودن مدل ماسفت های یک ساق نسبت به ساق دیگر نیز باشد که این هم نام و یک دست و مدل نبودن ماسفت باعث زود روشن و یا دیر خاموش شدن نسبت به سایر ماسفت باشد که این باعث تداخل در یک نواخت روشن و خاموش شدن و سوختن آن میشود.
مقاومت گیت هم نیز موثر در این تداخل هست اگر ظرفیت همه ی آن ها یکی و یا یک درصد نباشد.[/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide]

سعی کنید ماسفت ها را از atrinelec خریداری کنید چون با کیفیت خوبی برخوردار هستند و من هم همیشه از این سایت تامین میکنم

و علت جدا کرد سوکت برد وسط و داغ نکردن ماسفت ها طبیعی هست چون خروجی ماسفت به ترانس پایین میرود و علت آن این است.
[/hide]

بالا