آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: داغ نکردن اتو بخار

Farshid374

کاربر vip
کاربر
2022-10-14
33
47
IMG_20221210_223216.jpg
IMG_20221211_010125.jpg
سلام خدمت اساتید محترم
یه اتو بخار مدل دلمونتی عکس پشت و روی مدارو براتون فراستادم، اتو داغ نمیشه همه قطعاتشون تست کردم یه خازن 10 میکرو خراب بود عوضش کردم بازم فرقی نکرد، فیوزهای حرارتی رو هم چک کردم سالم بودند، متوجه شدم اصلا صدای قطع و وصل رله هم نمیاد، اون رو هم عوض کردم بعد شروع به قطع و وصل شدن سریع رله کرد و با هر قطع و وصل چراغ تست هم روشن میشد.
پیشاپیش از مساعدتتون ممنونم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام خدمت اساتید محترم
یه اتو بخار مدل دلمونتی عکس پشت و روی مدارو براتون فراستادم، اتو داغ نمیشه همه قطعاتشون تست کردم یه خازن 10 میکرو خراب بود عوضش کردم بازم فرقی نکرد، فیوزهای حرارتی رو هم چک کردم سالم بودند، متوجه شدم اصلا صدای قطع و وصل رله هم نمیاد، اون رو هم عوض کردم بعد شروع به قطع و وصل شدن سریع رله کرد و با هر قطع و وصل چراغ تست هم روشن میشد.
سلام
اگر با تعویض رله قطع و وصل میکنه . مدار داره کار میکنه . فیوز های حرارتی را چک کن . و ترانزیستور های اس ام دی پشت برد را تست کن . و برد با تینر بشور.
مشکلتون حل میشه
متشکرم

Farshid374

کاربر vip
کاربر
2022-10-14
33
47
سلام مهندس برد رو شستم، یکی از ترانزیستور ها خراب بود عوض کردم،باز هم رله مرتب قطع و وصل میشه فیوز حرارتی سالمه.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام مهندس برد رو شستم، یکی از ترانزیستور ها خراب بود عوض کردم،باز هم رله مرتب قطع و وصل میشه فیوز حرارتی سالمه.
سلام.
تغذیه این برد خازنی است . بیشتر خرابی از تغذیه است . (خازن زرد رنگ). با منبع تغذیه Dc یک ولتاژ 24 ولت با محدود کردن جریان. به پایه های خازن الکترولیتی با رعایت مثبت و منفی اعمال کن . رله جذب میکنه یا نه . بدون برق AC شهری.
اگر رله جذب کرد . پس مشخص میشه مشکل در قسمت منبع تغذیه است .
در ضمن کلید جیوه را تست کن وصل میکنه یا نه . یا فعلا اتصال کوتاه کن تا رفع ایراد.
متشکرم

آخرین ویرایش:

Farshid374

کاربر vip
کاربر
2022-10-14
33
47
بله منبع رو وصل میکنم،
درمورد کلید جیوه ایش یه نوع خاصه توش دوتا ساچمه هستش داخلش هم یه آی سی داره
نمیتونم چطوری اتصال کوتاه میشه، ممنون میشم راهنماییم کنین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

mohammaddjhd

کاربر vip
کاربر
2012-12-18
157
680
دوست عزیز از لامپ تست استفاده نکن چون باعث قطع وصل سریع میشه .
میتونی فیوز 10 آمپری یا 5 آپری و توی مسیرش سری کنی و مستقیم به برق بزنی.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
بله منبع رو وصل میکنم،
درمورد کلید جیوه ایش یه نوع خاصه توش دوتا ساچمه هستش داخلش هم یه آی سی داره
نمیتونم چطوری اتصال کوتاه میشه، ممنون میشم راهنماییم کنین
سلام
وقتی منبع وصل کردی . چی شد ؟ رله جذب کرد .
کلید که داخلش ای سی است من اطلاعاتی در این مورد ندارم
مطمعنی در داخل کلید ای سی است . چون کار این کلید وقتی اتو را برعکس بشه یا مدتی حرکت نکنه عمل میکنه و برق اتو را قطع میکنه . شاید دوستان تجربه ای از این نوع کلید دارند . راهنمای میکنند.
متشکرم

Farshid374

کاربر vip
کاربر
2022-10-14
33
47
سلام مهندس ممنونم بابت راهنماییتون
مستقیم به برق زدم مشکل حل شد
میشه بگین دلیلش چیه که با لامپ تست این مشکل پیش میاد؟

Farshid374

کاربر vip
کاربر
2022-10-14
33
47
سلام استاد همونطور که دوستمون در بالا توضیح دادن مشکل از لامپ تست بود مستقیم به برق زدم مشکل حل شد

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
مشاهده فایل‌پیوست 189404
مشاهده فایل‌پیوست 189405
سلام خدمت اساتید محترم
باسلام خدمت شما امیدوارم هنگام تعویض رله به ولتاژ بوبین رله ها توجه کرده باشید .در ضمن شما ابتدا باید از تغذیه مدار اطمینان حاصل کنید ایا ولتاژ مورد نیاز بوببین فراهم شده یا نه اصولا این نوع بورد تغذیه خازنی استفاده میشه

بالا