آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

داستان فریمور های کوک شده ...

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
داستان فریمور های کوک شده !

حالا فریمور کوک شده چیه که انقدر همه میگن ...

فریمور که میدونید چیه ؟ ( همون سیستم عامل گوشی ، مثل Windows 7 در کامپیوتر )
این فریمور توسط شرکت نوکیا برای هرگوشی هراز چند گاهی ارائه میگردد که حاوی آپدیت ها و برطرف کننده باگ های ورژن قبلی است ( مثل اپدیت های Windows 7 )

بعد از مدتی نرم افزارهایی از قبیل Nokia Firmware Editor ارائه گردید .
کار این نرم افزارها این بود که اجازه می داد فریمور های نوکیا را دستکاری کرد
اوایل این کار فقط برای هک کردن ( و نصب Rom Patcher) صورت میگرفت زیرا ورژن های جدید نوکیا در اصلاح Unhackable بودند.
ولی این کار باعث تحریک قوه خلاقیت شد و این سرمنشأ دنیای عظیم کوک فریمور شد !!
با این نرم افزار هرکس میتوانست فریموری مخصوص خودش بسازد یا در اصلاح کوک کند
در این بین بعضی افراد که از تخصص بالاتری برخوردار بودند شروع کردند به ارائه فریمور های کوک شده ی همگانی.

من سعی می کنم فریم ورهای کوک شده خوبی که دیگر دوستان تا کنون درست کردن و آموزشهای مربوطه رو در همین بخش قرار دهم.
متاسفانه من در سایت دست تنها هستم و مدتی از علم روز عقب مونده بودیم و از چند هفته گذشته مطالب بسیار خوبی و مهم رو در مورد فلش کردن گوشیها در سایت قرار دادم. که برای فلش کردن با فریم ورهای کوک شده نیاز بود.
حال اگر انرژی باقی بمونه ایشا الله کوک کردن فریم ورها و همه مسائل در مورد انها رو به مرور براتون قرار میدم

البته می دانید که گوشیها خیلی زیاد شدن و خوب تخصص هر فرد در سیستم عامل و حتی مدلهای خاصی هست و من هم از این گزینه مثتثنی نیستم.
تمام چیزهایی براتون قرار میدم خودم بلدم ولی اگر بخوام همه سوالات رو پاسخ بدم باید تجهیزات و اون مدلها در اختیارم باشه تا تست کنم و بگم و مسلما داشتن این همه مدل و قطعه و .... امکان پذیر نیست

اصولا بخش موبایل باید برای هر قسمت مدیرانی داشته باشه که خودشون صاحب آن مدلها هستند و یا با اون مدلها سر و کار دارند اما متاسفانه به دلیل عدم همکاری کاربران با بنده من مجبورم به تنهایی تمام مدلها و سیستم عاملها و فریم ورها و .. و .. و ... رو مدیریت کنم.
پس لطفا شما کاربرها خودتون هم فعال باشید و به یکدیگر کمک کنید و مطالب جدید رو در بخش قرار دهید.
در هر حال امیدورام این تلاشم بدرد عده ای از کاربران بخوره

این هم در آخر متذکر میشم که در بیشتر سایتها لینکهای عکس از بین رفته و یا فایلها از آپلودسنترهایی داده شده که حتی فیلتــر هستند و قابلیت ریزوم هم ندارند
این در حالی هست در سایت ما همه مطالب اصلاح شده و ویرایش شده و عکسها جایگزین شده و هر فایلی نیاز بوده در خود سایت آپلود شده که قابلیت ریزم و کیفیت و سرعت عالی برای دانلود دارد
موفق باشید

بالا